Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Pagaj

Majstersztyki wystawiennicze w Allegro

Recommended Posts

Znalazłem taką o to ofertę ohydnej pasówki z bardzo starym mechanizmem Elgina -->> https://allegro.pl/elgin-usaaf-1944-lotniczy-i7226025368.html

Rozbroiły mnie rozważania i opis sprzedającego:

"ELGIN- USAAF 1943

cytat:"Ze wszystkich teatrów działań w drugiej wojnie światowej to właśnie na Pacyfiku lotnictwo, zwłaszcza lotnictwo pokładowe, miało najwięcej do powiedzenia".

Próbowałem ustalić co następuje:

1.Kto i gdzie wymyślił tą grafikę na tym zegarku i przyznam szczerze że zabrakło mi czasu i trochę chęci bo im bardziej szperałem po internecie tym bardziej przybywało tych informacji i każda następna mogła być prawdziwa.

2.Może przyszłemu właścicielowi tego zegarka jak kupi uda się coś więcej dowiedzieć.

3.Ale póki co, poszedłem tym tropem i wybaczcie jeśli się pomyliłem.Więc,skoro to mechanizm ELgin to pomyślałem że może istnieje baza USA i o to:Jest baza Sił Powietrznych Eglin która została założona 14 czerwca 1935 r.,ale nie będę wszystkiego cytował,więc podam link do strony dla zainteresowanych:

https://www.flyvps.com/history-eglin-air-force-base/

4.Zadałem sobie pytanie dlaczego są takie a nie inne na tarczy sygnatury (oczywiście tarcza jest wiernie odnowiona.Tak jak było poprzednio).Dlaczego jest rok 1943 a nie inna data.Przyszło mi do głowy, co nie można wykluczyć, że to może jest data wstąpienia do wojska właściciela tego zegarka.Mechanizm kupiłem kilka lat temu,gdzieś około 2005 r. bez koperty i przeleżał aż do dzisiejszych czasów.Możliwe że nikomu wcześniej nie chciało się,albo nie miał pomysłu na odnowienie.

5.Znak> grafika lotnicza jakie były na samolotach USA jest też na tarczy zegarka.Udało mi się odnaleźć:Chronologia USAAF,

i podaję link do strony:http://paul.rutgers.edu/~mcgrew/wwii/usaf/html/Jan.43.html

6.Pierwsze zdjęcie samolotu to:Consolidated B-24 Liberator (z ang. wyzwoliciel) – amerykański ciężki samolot bombowy i patrolowy dalekiego zasięgu. Zaprojektowany i budowany przez amerykański koncern Consolidated Aircraft Corporation. Wyprodukowany w liczbie około osiemnastu tysięcy sztuk, stał się głównym bombowcem strategicznym aliantów w czasie II wojny światowej.

7.Drugie zdjęcie 4 samolotów to:Formacja F4U-1A z eskadry VF-17 „Jolly Rogers”. Zdjęcie z 1944 roku.

(fot. U.S. Navy National Museum of Naval Aviation)

8.Jest tego znacznie więcej na stronie:https://pl.wikipedia.org/…/Kategoria:Ameryka%C5%84skie_samo…

I jak wcześniej wspomniałem zabrakło mi czasu itd. bo im dalej szukałem tym coraz więcej było informacji ale żadna z nich nie dawała mi ostatecznej prawdy o właścicielu.

Nadal zadaję sobie pytanie jaki pilot go miał?  i na jakim samolocie latał? i gdzie latał?

Teraz zegarek jest w doskonałej kondycji po gruntownej renowacji u zegarmistrza i został włożony do koperty na ręcznej ze stali nierdzewnej L316.

Ma zamontowany przycisk i służy do nastawiania wskazówek.Koronka jest zamocowana na stałe i tylko obracamy nią.

Jest w bardzo dobrym stanie technicznym co widać na zdjęciach.

Koperta ma średnicę 51 mm i pasek skórzany 24 mm.

Wskazówki i cyfry godzinowe są fosforyzowane.

Masz pytania napisz,odpowiem.

A może inna propozycję cenową masz?zapytaj.

Życzę powodzenia w zakupie."

Tak się chłopina namęczył, a wszystko to i tak jeden wielki... wkręt ;)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Na Allegro wystawiam trochę więcej zegarków. Nazwa użytkownika Mr_Tik_Tak. Cena dla klubowiczów zawsze trochę niższa :) Pozdrawiam

A teraz na wesoło :-)1bf657c439e0908406ddfab5ab441905.jpg

Chyba najliczniej produkowany zegarek na świecie ten "stainless"

Edited by Pit83

Dzięki Krzysiek82, głęboko się zastanawiam nad glycine. W sierpniu jestem na mazurach, mam nadzieję że odbiór osobisty wchodzi w grę. Pozdrawiam

Guest Anonimo

Rolex Oyster

Zapraszam do licytacji repliki zegarka Rolex. Jest to całkiem fajna replika. Dlatego że jest naprawdę masywna. Robi wrażenie. Wymaga jednak trochę dopieszczenia. Jakieś polerki na pewno i będzie jeszcze lepiej. Licytacja zaczyna się od 70zł dlatego że musiałem dać znaleźne i u zegarmistrza kupić baterie i naprawić zapięcie. Nad zegarkiem można nadal pracować żeby był jeszcze lepszy. Zapraszam do licytacji. 70zł to moja minimalna kwota i zarazem cena wywoławcza. Licytujesz na własną odpowiedzialną używaną REPLIKE zegarka z tego powodu zastrzegam sobie prawo do nie przyjęcia zwrotu czy też otrzymania komentarza negatywnego. Pozdrawiam

"CELEBRITY PK znaczki diamenty zegarki złote zestaw"

Mistrz nożyczek koniecznie chce zostać marszandem, pozostałe aukcje  jegomościa równie ciekawe- nawet obraz Leonarda?  sprzedaje....

https://allegro.pl/celebrity-pk-znaczki-diamenty-zegarki-zlote-zestaw-i7415055656.html#imglayer

Może kupił bym jedną szufelkę zegarków; ile kosztuje ?  :D  :ph34r:  :huh:

pozdrawiam, Grzegorz

https://allegro.pl/stalowy-tissot-prs-516-chronograpf-super-stan-i7524412972.html?reco_id=c9b106ac-a842-11e8-af87-246e963     i niby całkiem OK. ale to profesjonalne skalibrowanie az mnie zawstydza,ze ja tylko po zmianie bateri w chrono potrafie ustawic wszystkie wskazówki ale do profesjonalnej kalibracji tio mi sporo brakuje

Zobaczcie, jaką reklamę kontekstową mi googiel wyświetlił :-) To wprawdzie nie allegro, ale też śmieszne.

Lindau

Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Taki opis już gdzieś widziałem.- Mechanizm zegarka ETA zasilany za pomocą impulsu elektrycznego z baterii, który przekazywany jest do drgającego kryształu kwarcu.Czyli po naszemu kwarcok

Edited by mirek 1969

Taki opis już gdzieś widziałem.- Mechanizm zegarka ETA zasilany za pomocą impulsu elektrycznego z baterii, który przekazywany jest do drgającego kryształu kwarcu.Czyli po naszemu kwarcok

No tam, pewnie dlatego ludzie kupują go w przerażających ilościach. Poczytałem komentarze - widać że lipne, ale jeden mnie rozbawił do łez:

"Zarąbist …, mam od 2-ch tygodni i jeszcze ani razu nie nakręcałem."

Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.