Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

kolor sie zgadza , zdjęcie "przed" było robione latem , w dobrym oświetleniu , zdjęcie "po" robiłem jakieś 3 tygodnie temu w "namiocie bezcieniowym" i nie przestawiłem balansu bieli w aparacie ;) na żywo zegarek wygląda zdecydowanie lepiej... ale , jak juz ktoś zauważył różni sie od oryginału i niestety także ktoś to napisał, a ja to potwierdzam , że Doxy robione są na "jedno kopyto" :(  zegarki robię w Warszawie u pana zwanego "makoki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sprostowanie. Bo jakby kolor tarczy zmienili, to naprawdę byłaby ciężka partanina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sprostowanie. Bo jakby kolor tarczy zmienili, to naprawdę byłaby ciężka partanina.

Oooo, firmy od tarcz regularnie zmieniają kolorystykę, i to całkowicie intencjonalnie, głównie z jasnych na czarne, gdyż klienci tak chcą. Taka moda i co zrobisz.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie klient życzy, to inna sprawa... Wiem, że "styl militarny", jak to na Allegro niektórzy handlarze nazywają, jest modny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie- zegarek sam w sobie piekny:) ale jesli chodzi o dodanie indeksow minutowych ktoryvlch w TYM zegarku nie bylo, to nie przyjalbym takiej tarczy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak pamiętać że na zegarek przed renowacją oprócz pasjonatów nikt by nie spojrzał a ten po można spokojnie używać pod garnitur i jedyne co wzbudzi to zainteresowanie.

Czasem renowacja jest niezbędna i tutaj była ona wskazana zarówno tarcza jak i koperta - jak sam napisałeś zrobił bym jeszcze wskazówki do kompletu.

Kolejny fajny uratowany zegarek

Pogratulować ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - przed renowacją był tylko jednym z wielu spotykanych egzemplarzy zegarkowego złomu.

Teraz uzyskał nowe życie  :)

Edytowane przez mashun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad odświeżeniem starej Doxy. I tak:

 

mechanizm ładnie chodzi, wystarczy tylko smarowanie

koperta fatalna, zostaje tylko pełne chromowanie (w Łodzi 130zł)

tarcza - tu mam dylemat, próbować myć czy też do malowania( jw. 100zł)?

 

Trochę mi szkoda klimatu tego zegarka, bo pod tym brudem czy co to jest, może się kryć jeszcze całkiem ładnie zachowana tarcza.

 

Czy ktoś miał doświadczenia w myciu tarcz od Doxy? Na co uważać? Chętnie posłucham rad bardziej doświadczonych kolegów.

 

Mirek

 

 

IMGP8863.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił i kopertę i tarczę - nieraz tarcza ładnie się spatynuje a tutaj wygląda jak by była już lekko myta - poza tym zrobiły się brzydkie zaśniedzenia przy indeksach - znajdź kogoś kto ładnie robi żeby nie wyszło mleko i będzie ładny zegarek - wskazówki oryginalne i widać w super stanie aż dziwne że się tak uchowały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wejść w kontakt z kolegą forumowym @MWATCH. Wyczynia cuda, więc może z tarczą coś zrobi, by nie malować. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wejść w kontakt z kolegą forumowym @MWATCH. Wyczynia cuda, więc może z tarczą coś zrobi, by nie malować.

Popieram myjnia bezdotykowa czyni cuda! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jest w stanie umyć tarczę ale tylko tą w której brud , nalot czy patyna są na warstwie zabezpieczającej tarczę czyli lakierze - warstwę tą rozpuszcza razem z brudem i ponownie nakłada nową - jeśli wżery lub wykwity naruszyły warstwę właściwą nic się nie zrobi - ta poza tym była już umyta i pozbawiona warstwy ochronnej dla tego wygląda jak wygląda  -_-  albo nosić jak jest abo renowacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wejść w kontakt z kolegą forumowym @MWATCH. Wyczynia cuda, więc może z tarczą coś zrobi, by nie malować.

Kontakt już był, ale nie zaowocowało to żadnymi ustaleniemi, niestety.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robić to już calość ,tarcza,koperta,wskazówki....innaczej co po ładnej tarczy?

 

P.S. Zabezpiecz i zostaw jak jest:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na forum to tarcza w odnawianych Doxach to już inna tarcza. Zdajesz sobie z tego sprawę?

No i jeszcze koronka do wymiany. Patrząc na wskazówki myślę że ten zegarek to składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej zostawiłem tarczę bez zmian. Wyszło tak:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102923-doxa-antimagnetique-otworzona-po-40-latach/?view=findpost&p=1163202

 

Może budzić wątpliwości, ale mnie efekt bardzo odpowiada. :)

Powiem ci że nawet mi się to trochę podoba zegarek odnowiony ale zostało coś z tego starego , dosyć ładnie ktoś zrobił kopertę - u ciebie tarcza pomimo że podniszczona czasem  to nie ma plam a w tej prezentowanej niestety są mocne a to już fajnie nie wygląda 

No nic podsumowując ja bym tą Doxę zrobił w całości ale decyzja należy zawsze do własciciela 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do renowacji koperty, to sprawdziłem dwie firmy w Łodzi i mam mocne wnioski, które ewentualnie chętniej podam na PW niż publicznie (nie chcę robić na forum złego czy dobrego PR zakładom zegarmistrzowskim). Co do rozważanej tarczy w zegarku kolegi miromat, to też zdecydowałbym się przynajmniej na czyszczenie. Te plamy w okolicach cyfr faktycznie są raczej mało atrakcyjne.

 

 

Powiem ci że nawet mi się to trochę podoba zegarek odnowiony ale zostało coś z tego starego ,...

 

To jeszcze dodam, że moja doxa to jeden z 11 zegarków, które noszę, ale chyba jedyny o który "normalni ludzie" potrafią zagadnąć. Nawet pomarańczowy monster nie wzbudza za bardzo zainteresowania. Ludzie zazwyczaj nie zauważają, co mamy na łapie, a nawet jak niechcący zerkną, to i tak mają to gdzieś. Natomiast o tę doksę zagadnęło mnie już parę osób. :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz pozwalam sobie umieścić wpis na forum, więc witam wszystkich Forumowiczów serdecznie.

Czytając forum zdecydowałem się na renowację 2 zegarków. Pod wpływem wpisów na forum zrezygnowałem z renowacji (malowania tarczy atlantica), natomiast doxe poddałem pełnej "renowacji" tzn. z malowaniem.

Zegarki poddano renowacji w zakładzie Chronos w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice.

Atlantic sailmaster- zakres prac: czyszczenie i regulacja werku, chromowanie koperty, wymiana koronki (niestety nie udało mi się znaleźć oryginalnej z wielką literą "A" ale zabrałem starą :), oczywiście wymiana szkiełka i prostowanie jednego z uchwytów na pasek, wypełnienie wskazówek farbą.

Doxa  anti-magnetique - zakres prac: czyszczenie i regulacja werku, wymiana wskazówek, które i tak już były nieoryginalne, renowacja/malowanie tarczy wg szablonu, na co się zgodziłem więc akceptuję w pełni niezgodności z oryginałem tj. inny kształt indeksów sekundowych, inna litera Q, inne kropki na cyfrach nieparzystych).

Efekt pracy zadowala mnie w pełni.Przywróciłem do życia rodzinne pamiątki. Poniżej podaję kilka zdjęć - nie są one najlepszej jakości ale się trochę namęczyłem aby chociaż takie zamieścić. Pozdrawiam Michał

 

post-77710-0-75967000-1422699656_thumb.jpg

post-77710-0-89890300-1422699665_thumb.jpg

post-77710-0-58422900-1422699677_thumb.jpg

post-77710-0-17721800-1422699685.jpg

post-77710-0-20387300-1422699708_thumb.jpg

post-77710-0-63584800-1422777895_thumb.jpg

Edytowane przez MIM1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Faktycznie doxa ładnie wyszła i antek lepiej że został w oryginale :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie - zapomniałem dodać że kopertę doxy poddałem chromowaniu, a szkiełko polerowaniu - to już chyba wszystko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic bardzo ładny, a i chromowanie koperty wyszło całkiem przyzwoicie. Ponieważ jestem przeciwnikiem pełnej renowacji jeśli chodzi o zegarki kolekcjonerskie wobec tego doxa mnie nie zachwyciła. Ale gratuluję Atlantica i pasji. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co  było robione ,pomijająć nałożenie krzywo  nowej lumy na indeksy ? Godzina 14 będzie świecić chyba najjaśniej :)

 

Drogi taki zabieg ?

WItam  

Odnośnie mojego Atlanitica Sailmastera zrobiłem czyszczenie mech - nie chodził- i mycie tarczy. Cena ... super 60-70 zł :)  nie jestem pewien 

Mimo faktu że nie jest idealny ale stan był opłakany a teraz jest czytelny i czysty. Koledzy gdzie robić kopertę ??

 

post-71306-0-61668200-1417603271_thumb.jpg
post-71306-0-71567500-1402920031_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.