Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Będąc w pałacu Potockich we Lwowie, zbudowanym w 1880 roku, nie mogłem przejść cudownego zegara, zdjęcie nie przekazuje piękna, ale zegar może być jeszcze dłuższy 2 metrów, tarcza ~ 30 cm. Polecam odwiedzić pałac i zobacz na własne oczy ten zegar.

 

Niestety, więcej zdjęć nie może zostać dodanych z powodu limitu(

Znasz zegary z Muzeum Etnografii?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szczególności ten zegar z pałacu Potockich po ul. Kopernika 15, aw Muzeum Etnograficznym jest też wiele piękny zegary XVI-XX wieku.

post-97808-0-66545600-1539206041_thumb.png

post-97808-0-61341900-1539206121_thumb.png

post-97808-0-72255000-1539206240_thumb.png

post-97808-0-02704400-1539206315_thumb.png

Edytowane przez exalto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku pracuję nad skrzynią Elsnera&Petrovitza... detale z gesso uzupełnione, ubyki forniru i linkowania też, powierzchnia w zasadzie przygotowana pod gruntowanie i politurę, korona w robocie ... zaczyna to na coś wyglądać ... ;)

:rolleyes:

post-92919-0-24297400-1539944133_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni pogoda do bani więc przesiedziałem przy zegarze  :unsure: , dziś na koniec dnia udało się uruchomić i powiesić na ścianie ...  :D. Pracuje na wadze 960 g. Na razie bez problemu. Czeka jeszcze na koronę ...  ;)

:rolleyes:

post-92919-0-27047800-1540157452_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jeden z tych, które udało się przypadkiem , no może raczej znienacka. Ale to też ten - pochłaniający masę czasu. Sporo pracy i ukrytych "usterek" i niespodzianek.

Niestety te zegary kupuje prawie w ciemno ...  :blink:  :ph34r:.  Jedni grają na wyścigach a ja "gram w zegary"  ;). To ostatni który zmieścił się w mojej małej galeryjce wiedeńskiej. Teraz szukam miejsca w domu...

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij zamieniać szare na złote...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pięknie odnowiony zegar. Przepiękne są takie pełne tarcze. Sporo pracy ale efekty są spektakularne...ehh jak zazdroszczę. Może już nie tyle pięknej kolekcji ale tych możliwości i nowych wyzwań.

Właśnie złożyłam do kupy Concordię po myciu i nawet chodzi, i bije, tylko ledwo liznęłam składania mechanizmu to przygoda się skończyła bo były tylko całe dwa "okazy".

 

Oczywiście podziękowania dla Longcase1, bo był problem i Kolega "zdalnie" zdiagnozował usterkę i wskazał rozwiązanie.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dziś na giełdzie w Bytomiu, na taką miniaturę. Tarcza porcelana, w dobrym stanie bez pęknięć, wskazówki do wymiany (troche mi nie pasują), wahadło, waga , mechanizm ok wiedeńskie , koronka wtórna ale całkiem przyzwoicie zrobiona. Tarcza z bezelem - 13-tka.  Niedużo będzie przy nim pracy. 

post-92919-0-44007600-1541181719_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak , wszystko na to wskazuje ... :rolleyes:

post-92919-0-44222600-1541191221_thumb.jpg

post-92919-0-67173600-1541191244_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień... tarcza emaliowana... fajny, gratulacje... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  troszkę pracy nad nim. Muszę zlikwidować żle sklejone pęknięcie drzwiczek , + troszkę pracy przy detalach. Też jestem zadowolony z zakupu.  :D

Wahadło ciekawe ...

post-92919-0-22143600-1541196267_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ,podoba się ten werk jest dziwnie pozytywnie podejrzany dla mnie czy aby na pewno to tygodniowy?

gratuluję,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  :D Miesięczny to on nie jest napewno... ;) , zobaczymy . Skończę Elsnera i ten będzie następny do roboty. Ostatnio mam mało czasu na zegary, niestety.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o miesiącu, bo bęben jest o dużej średnicy, ale kółek zbyt mało  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się temu werkowi też pod tym kątem, za długa skrzynia droga opadu 35-38 cm, chyba   7 dni(?). Waga 850 g stara wg wzorca wiedeńskiego. Wszystko w zasadzie wydaje się w pierwotnym stanie. Muszę wymienić tylko dolne okucie wahadła bo ktoś zgubił chyba nakrętkę i przegwintował na jakąś 1,15-1,2(?) , zerwał gwint paru miejscach i już z tym nic nie zrobię, za cienki pręt. Na szczęście mam prawie identyczne okucie ze starego złamanego wahadła w dobrym stanie. Powolutku wszystko się zrobi...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce dla niego , chyba znajdziesz , bo malutki .

Piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o miesiącu, bo bęben jest o dużej średnicy, ale kółek zbyt mało  ;)

Oj tam oj tam kółka rzecz nabyta;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam kółka rzecz nabyta;-))

Poproszę pięć deka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to r amach deszczowej soboty praktycznie skończyłem prace przy zegarze Elsnerze&Petrovits ... ruszył i pracuje  ;)

:rolleyes:

post-92919-0-35081800-1541264663_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.