Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było, że poległem pod Waterloo albo pod płotem ...  :D

Reszta jest milczeniem ... ;)  

:o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie C.D. , dodam, że stan tym razem strychowy nienaruszony ... Elsner & Petrovitz


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na autopsję. Jak na razie wskazówki średnio pasują. To bardzo już bagniste ziemie, na które wkraczasz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki oczywiście wtórne i do wymiany reszta sprawdzona brak jednego pionizera , wychylnika i korony troszkę ukruszonych detali gesso , wymieniona śruba mocowania mechanizmu ... tyle . Stan strychowy , nie salonowy ...;-)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wskazówka godzinowa, stylistycznie pasuje do wzoru obudowy. Stary, najbardziej znany wzór wskazówek E&P według mnie może niekoniecznie dobrze pasować do całości ale to już trzeba ocenić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie leży , co innego na warsztacie...  ;) , Elsner .... dojrzewa ^_^  :D . Mam nadzieję, że delikatnie uda się go wyczyścić i usunąć ślady przesmarowania pędzlem z politurą. Ale się cieszę, że trafił do mnie.

Zrobię dokumentację z pracy i pewnie co ciekawsze rzeczy pokażę... :-)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie leży , co innego na warsztacie...  ;) , Elsner .... dojrzewa ^_^  :D . Mam nadzieję, że delikatnie uda się go wyczyścić i usunąć ślady przesmarowania pędzlem z politurą. Ale się cieszę, że trafił do mnie.

Zrobię dokumentację z pracy i pewnie co ciekawsze rzeczy pokażę... :-)

Oooo , to mnie interesuje !!!! :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna pogoda , trzeba wykorzystać .  :)

Okazało się po inspekcji, że klejenia popękały i puściły... Tak to bywa w "drodze przez mękę" każdego prawie zegara trafiającego na "ścieżkę sprzedaży" giełdowo-targowej. Skrzynka była zrestą źle sklejona po poprzednim klejeniu i nastąpiło wypaczenie pleców. Wyczyściłem wszystko, nastawiłem i poszło . musi schnąć do jutra, aż wrócę z pracy. Duże naprężenia wymagają pełnego wyschnięcia i zespolenia

Na razie wygląda to tak ... :blink:

:rolleyes:

post-92919-0-23411900-1538929684_thumb.jpg

post-92919-0-61381900-1538929726_thumb.jpg

post-92919-0-36852800-1538929772_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że poległem pod Waterloo albo pod płotem ...  :D

Reszta jest milczeniem ... ;)  

No  to juz  dla  mnie  1  liga ,nieosiagalna ,tam sie  nie  pcham.Fajnie  ze  trafiles nie ruszany w  miare  zegar.Ogladalem kiedys zegary  tej firmy  w  Londynie  w  antykwariacie,zdjecia byly na forum  ale to juz  tak  dawno ....Gratulacje  i  zamieszczaj zdjecia  z prostowania  skrzyni .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ..... nie sądziłem , że aż tyle ścisków można i że w ogóle , da się !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze mogę zmienić nick ? ;):)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwytaj ściskami przez drewniane miękkie podkładki, będzie lepiej... Od pleców by się przydało.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje miękkie silikonowe, nie zdarzyło mi się żeby zostawiły ślad.  Dociskam bardzo punktowo i więc tu podkładki z drewna byłyby wielkości silikonów. Standardowo przy większych powierzchniach używam też podkładek z lipy , albo olchy. Stosuje więcej ścisków aby różnicować docisk i nie skręcać mocno, za to dokładnie w punkcie "strzałki" ugięcia. Sprawdza mi się to. Stale dokupuje ściski, a jednak stale mi ich brakuje ... mam ich ponad 30  :ph34r: . Od 1,5 m do 15 cm  ;). Dziś wieczorem rozbierzemy konstrukcję zobaczymy co się stało.

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rusztowanie zdjęte,  przetarłem drewno jeszcze terpentyną centymetrowe wybrzuszenie zniknęło  ;) plecy dochodzą do brody . Ale jak widać ze zdjęć skrzynka wymaga jeszcze sporo pracy .

Tak to jest jak zegary wędrują po świecie... -_-

:rolleyes:

Ps na zdjęciu pleców widać zalany, starym, wikolopodbnym klejem róg łaczenia (nieznaczznie ale jest). Niestety nie udało się tego łącza oczyścić ... groziło uszkodzeniem skrzyni - łaczy ściankę boczną z brodą , zbyt delikatny element. Resztę, która "puściła" na łączy pleców i brody usunąłem. Trzeba będzie to jakoś zamaskować ... 

 

post-92919-0-45671400-1539016311_thumb.jpg

post-92919-0-89386000-1539016713_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rusztowanie zdjęte,  przetarłem drewno jeszcze terpentyną centymetrowe wybrzuszenie zniknęło  ;) plecy dochodzą do brody . Ale jak widać ze zdjęć skrzynka wymaga jeszcze sporo pracy .

Tak to jest jak zegary wędrują po świecie... -_-

:rolleyes:

A jaki klej dałeś , że to wybrzuszenie znikło i klej te naprężenie wytrzyma .( jeśli mogę prosić )  Myślę , że deska będzie jeszcze długo , próbować wrócić do tego łuku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nie ma tu cudów  :rolleyes:. Pozwól, że troch tajemnic zostawię dla siebie. Nie ma tu cudownych klejów. Powiem  tylko, że nie jest to problem doboru kleju , a sposobu jego aplikowania tak aby wniknął głębiej w strukturę drewna. Nasączenia fragmentu drewna, które ma być odkształcane aby mocno nie sprężynowało, suche drewno sprężynuje. Nie nasączam wodą.  ;)

Ps. zawsze może puścić, jak bedą się zmieniać warunki otoczenia gwałtownie.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nie ma tu cudów  :rolleyes:. Pozwól, że troch tajemnic zostawię dla siebie. Nie ma tu cudownych klejów. Powiem  tylko, że nie jest to problem doboru kleju , a sposobu jego aplikowania tak aby wniknął głębiej w strukturę drewna. Nasączenia fragmentu drewna, które ma być odkształcane aby mocno nie sprężynowało, suche drewno sprężynuje. Nie nasączam wodą.  ;)

Ps. zawsze może puścić, jak bedą się zmieniać warunki otoczenia gwałtownie.

OK !!! Dzięki :)

Rozumiem !!! To jak z tapetą na ścianę . Jak dobrze zagruntujesz , to potrzyma !!!  Jak tylko przelecisz klejem , to długo nie powisi !!! :)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to mniej więcej jest ;-)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będąc w pałacu Potockich we Lwowie, zbudowanym w 1880 roku, nie mogłem przejść cudownego zegara, zdjęcie nie przekazuje piękna, ale zegar może być jeszcze dłuższy 2 metrów, tarcza ~ 30 cm. Polecam odwiedzić pałac i zobacz na własne oczy ten zegar.

 

Niestety, więcej zdjęć nie może zostać dodanych z powodu limitu(

post-97808-0-44607600-1539201848_thumb.png

post-97808-0-67848700-1539201957_thumb.png

post-97808-0-83484600-1539202051_thumb.png

Edytowane przez exalto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będąc w pałacu Potockich we Lwowie, zbudowanym w 1880 roku, nie mogłem przejść cudownego zegara, zdjęcie nie przekazuje piękna, ale zegar może być jeszcze dłuższy 2 metrów, tarcza ~ 30 cm. Polecam odwiedzić pałac i zobacz na własne oczy ten zegar.

 

Niestety, więcej zdjęć nie może zostać dodanych z powodu limitu(

To w następnej wiadomości wstaw !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę nową wiadomość, dodam plik 3.64 MB napisał błąd wysyłanie zakończone niepowodzeniem(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.