Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

…..zegar wystawiony na All…i tam kupiony, opis skąpy zdjęcia jeszcze bardziej, cena jak za średniej, jakości zegar kwadransowy, stąd podejrzewam słaba oglądalność. Coś mi tam nie pasowało, odpuściłem. Na drugi dzień jeszcze raz go obejrzałem, zadzwoniłem, zbiłem z ceny cztery zł, wykonałem tel. do kolegi mieszka w pobliżu, pojechał i kupił. Plecy i góra zegara były zabejcowane na czarno, myślę no to ładnie umoczyłem d…. Przypomniałem sobie moje nieudolne pierwsze renowacje, jak bejcowałem plecy i politurowałem :( . Wyczyściłem i zmyłem te czernidła, pod spodem ukazała się piękna wiekowa decha, trochę dziur po robakach, myślę, że dlatego zabejcował. Zegar okazał się rewelacją, wahadło 80 cm, waga wahadła i tu niespodzianka ponad 2000 g, mostek ktoś (kowal) potraktował młotkiem, wskutek czego złamał go i lutował, spolerowałem, przykręciłem na jedną śrubkę, bo krzywy, ale ruszył i chodzi. Zegar datuję na lata 50 XIX wieku, może ktoś wie, do kiedy były stosowane bidermajerowskie uchwyty gonów? I to był jeden, z lepszych strzałów na All.., ale były też i bomby zegarowe i obrazowe, kupiłem kiedyś obraz starą Francję, zabuliłem jak za Matejkę, nie dawał mi spokoju, rozebrałem go i wówczas mój trzy letni syn okazał się starszy

…myślę, że każdy z nas uczył się kosztem własnej kieszeni.

Pozdrawiam.

 

 

post-23969-0-61429500-1358290775.jpg

post-23969-0-57300300-1358290784.jpg

post-23969-0-11651100-1358290807.jpg

post-23969-0-94692900-1358290826.jpg

post-23969-0-84025700-1358290849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę forum od lipca zdaje się zeszłego roku to co oglądałem do tej pory to jedynie prześciganie się w numeracji werków a uważam ,iż numer to dla koneserów oczywiście to moje subiektywne odczucie.Dla początkujacych i większości ludzi którzy nas odwiedzają , tralki ,werki ,sterczyny to zgoła dziwnie brzmiące nazwy to nie numer ale styl wykonanie ,i swoisty majestat jaki niewątpliwie prezentują między innymi Twoje nabytki czyni w ocenie potencjalnych odbiorców ogromną wartość trudu rzemieślników tamtych lat ,a także współczesnych ,którzy nie pozwolili tym wspaniałym mechanizmom ,będacych zapewne świadkami niejednego wydarzenia z epok tamtych i współczesnych lat, pogrążyć się w odmentach strychowego kurzu i pajęczyn.Twórcy tych zegarowych dzieł już przemineli pozostał po nich proch ale końcowe efekty ich pracy dalej wybijają banalne tik-tak .Podejrzewam ,iż sami nie spodziewali się ,iż dzieło ich rąk ,przetrwa ich samych i z czasem będzie wręcz nieśmiertelne ."Lusyk" gratuluje pięknej kolekcji ,"łabędzie to w ogóle bajka ",ja mam dopiero jeden zegar ,który nabyłem i to w powijakach zanim będzie choć w części prezentował co Twoje obrazki miną wieki :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar datuję na lata 50 XIX wieku, może ktoś wie, do kiedy były stosowane bidermajerowskie uchwyty gonów?

Jak sama nazwa wskazuje uchwyty takie były stosowane w okresie biedermeier... A może nie, bo biedermeier to okres 1815 - 1848?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten zegar jest w stylu "biedny majer"? On wygląda na tzw. "ludwik filip" . Kochaver klasyfikuje ten styl jako "Transitional" czyli ok. 1860.

Bardzo ciekawą masz kolekcję, gratuluję.

Jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę, z którego regionu kraju jesteś?

P.S. Dzięki za fotki, ja mam nieoryginalną kotwicę, stąd była moja prośba.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten zegar jest w stylu "biedny majer"? On wygląda na tzw. "ludwik filip" . Kochaver klasyfikuje ten styl jako "Transitional" czyli ok. 1860.

Bardzo ciekawą masz kolekcję, gratuluję.

Jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę, z którego regionu kraju jesteś?

P.S. Dzięki za fotki, ja mam nieoryginalną kotwicę, stąd była moja prośba.

 

Bieszczady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady

O, może to nie Bieszczady, ale często bywam w Krośnie, wspólpracuję z Muzeum Rzemiosła, poza tym tam jest Mięsowicz :ph34r:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę mi powiedzieć, gdzie można było dokonać tego mechanizmu.

Myślę, że ten mechanizm jest na jednej z niemieckich fabryk, a mój przyjaciel mówi, że mechanizm jest w Austrii w początku 19 wieku.

Jak wielu z nas myśli, jest poprawna?

 

Sergey.

post-46635-0-87398800-1358363018.jpg

post-46635-0-36454400-1358363036.jpg


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten mechanizm jest na jednej z niemieckich fabryk, a mój przyjaciel mówi, że mechanizm jest w Austrii w początku 19 wieku.

Moim zdaniem budowa kotwicy jest już "niemiecka" i zegar nie jest z początku 19 wieku, a raczej bliżej końca.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z pewnością Prusy


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje uchwyty takie były stosowane w okresie biedermeier... A może nie, bo biedermeier to okres 1815 - 1848?

 

…tak wiem, napisałem to świadomie. Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten zegar jest w stylu "biedny majer"? On wygląda na tzw. "ludwik filip" . Kochaver klasyfikuje ten styl jako "Transitional" czyli ok. 1860.

Bardzo ciekawą masz kolekcję, gratuluję.

Jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę, z którego regionu kraju jesteś?

P.S. Dzięki za fotki, ja mam nieoryginalną kotwicę, stąd była moja prośba.

 

 

…prawdopodobnie masz rację, ja zawsze miałem problemy, do jakiej organizacji należy dany zegar :) , ale myślę, że to kwestia czasu i poukładam to sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Lusyk" gratuluje pięknej kolekcji ,"łabędzie to w ogóle bajka ",ja mam dopiero jeden zegar ,który nabyłem i to w powijakach zanim będzie choć w części prezentował co Twoje obrazki miną wieki :D Pozdrawiam.

 

 

… dzięki za miłe słowa, mam znajomego, który ma też zegary i moja kolekcja przy jego kolekcji jest jakaś smutna nijaka, ale każdego cieszy to, co ma zapewniam, że tu na forum nie ma 1 % tego, co mają kolekcjonerzy w Polsce. Na dowód tego, że posiadam też i skorupy pokażę Ci swoje prosektorium :) . Pozdrawiam.

 

 

post-23969-0-87109300-1358367029_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosektorium super. Spełnia wszelkie normy UE. Tylko ten stół sekcyjny trochę lichy i nieco za mały by zdiagnozować tych wszystkich nieboszczyków na półkach. A tak na poważnie, gdybyś oczywiście zechciał, to podaj wymiary tego kolosa ktory stoi po renowacji, a obok niego drzwiczki. Jestem ciekawy jego bebechów. Wygląda mi na beckerowski chodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz całkiem nieżle wypasione prosektorium, mało tego, oglądając Twoje zegary dostrzegam Twój ogromny profesjonalizm w rekonstrukcji. Przywiązujesz ogromną wagę do szczegółów w rekonstrukcji skrzynek i mechanizmów, świadczy to moim zdaniem o ogromnej wiedzy którą posiadasz w tym zakresie. To dość rzadka cecha wśród współczesnych kolekcjonerów. Ja osobiście, oglądając zegar zawsze patrzę na szczegóły i szczególiki, bo w nich jest napisane otwartym tekstem wszystko o wszystkich którzy się do tego zegara dotykali.

Zgadzam się z Tobą również że kolekcje w Polsce są ogromne i w dużej części z niezwykle pięknymi i rzadkimi egzemplarzami.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąć, to co napisał Dziadek - . nic dodać nic ująć. Podpisuję się pod tymi słowami obiema rękoma. Musisz być niesamowitym pasjonatem i zapewne cały wolny czas poświęcasz swoim ukochanym zegarom. Widać, że jest to Twoje wielkie hobby!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dowód tego, że posiadam też i skorupy pokażę Ci swoje prosektorium :) .

Nooooo... Imponujące :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… dzięki za miłe słowa, mam znajomego, który ma też zegary i moja kolekcja przy jego kolekcji jest jakaś smutna nijaka, ale każdego cieszy to, co ma zapewniam, że tu na forum nie ma 1 % tego, co mają kolekcjonerzy w Polsce. Na dowód tego, że posiadam też i skorupy pokażę Ci swoje prosektorium :) . Pozdrawiam.

 

 

post-23969-0-87109300-1358367029_thumb.jpg

A to jest prosektorium, czy zespół dawców do transplantacji? :D Trochę niepokoi mnie ten cyklon pod ścianą...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosektorium super. Spełnia wszelkie normy UE. Tylko ten stół sekcyjny trochę lichy i nieco za mały by zdiagnozować tych wszystkich nieboszczyków na półkach. A tak na poważnie, gdybyś oczywiście zechciał, to podaj wymiary tego kolosa ktory stoi po renowacji, a obok niego drzwiczki. Jestem ciekawy jego bebechów. Wygląda mi na beckerowski chodzik.

 

 

 

….stół sekcyjny jest na lewo i ma 2, 5 m, kolos, który jest widoczny, to nie GB a …, dam zagadkę, model skrzyni 311 i tam są wymiary. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz całkiem nieżle wypasione prosektorium, mało tego, oglądając Twoje zegary dostrzegam Twój ogromny profesjonalizm w rekonstrukcji. Przywiązujesz ogromną wagę do szczegółów w rekonstrukcji skrzynek i mechanizmów, świadczy to moim zdaniem o ogromnej wiedzy którą posiadasz w tym zakresie. To dość rzadka cecha wśród współczesnych kolekcjonerów. Ja osobiście, oglądając zegar zawsze patrzę na szczegóły i szczególiki, bo w nich jest napisane otwartym tekstem wszystko o wszystkich którzy się do tego zegara dotykali.

Zgadzam się z Tobą również że kolekcje w Polsce są ogromne i w dużej części z niezwykle pięknymi i rzadkimi egzemplarzami.

Pozdrawiam

 

 

…..dziadku Twoja pochwała to wielkie wyróżnienie, urosłem, ale gdybym posiadał Twoją wiedzę to był bym wielki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest prosektorium, czy zespół dawców do transplantacji? :D Trochę niepokoi mnie ten cyklon pod ścianą...

 

…..cyklon jest do ogarnięcia, ponieważ każdy pacjent, organ do napędzenia, czyli serce posiada, reszta to rekonstrukcja i powierzchowny zabieg kosmetyczny, martwi mnie natomiast rosnąca kolejka w poczekalni…….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…..cyklon jest do ogarnięcia, ponieważ każdy pacjent, organ do napędzenia, czyli serce posiada, reszta to rekonstrukcja i powierzchowny zabieg kosmetyczny, martwi mnie natomiast rosnąca kolejka w poczekalni…….

 

O wlasnie, bo to prosektorium nie zabrzmialo dobrze, poczekalnia lepiej.

Jest tam powyzej 30 sztuk...to ja juz bym sie nie wygrzebal, obecnie mam otwarte 2 linkowe, skrzyniowe projekty, 2 "schwarzwaldy" i jeden francuski slad. A tu tyle!!

 

Czy to Lenz?

 

Jak mi sie podoba wszystko co prezentujesz! Inaczej patrze na ta swoja biedote....uf. No coz trzeba z tym zyc! :lol:

Bardzo dziekuje za zdjecia - niezwykle przezycia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,leżą niczym w sanatorium pod tężniami w Ciechocinku :lol: nawet w pozycji horyzontalnej wyglądają ciekawie .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…..gdy kupiłem zegar myślałem, że ma alabastrową tarczę i z takim przekonaniem przeleżał cztery lata, kiedy przyszła jego kolej i dobrałem się do niego, okazało się, że tarcza jest mleczna, bardzo drobniutko piaskowana, do złudzenia przypominająca alabaster. Zegar był kompletny prawie 100 %, ale w częściach, najgorzej wyglądała dolna półka, boki skrzyni montowane na jaskółczy ogon, przy wyrwaniu uszkodziły dolną półkę, więc struktura drewna była naruszona, ale sobie poradziłem. Stara politura w 80 % dość ładnie zachowana na ubytki naniosłem nowe warstwy politury, wyrównałem z istniejącą i na całość położyłem trzy krotnie niskie stężenie politury, następnie ją przypaliłem żeby uzyskać efekt starej politury. Dolną półkę ze śladami użytkowania specjalnie tak zostawiłem. Został tylko do umycia mechanizm, brudny i okurzony a najgorsze były grube żyłki na szpulach. Cieszyłem się, że następny zegar doprowadziłem do minionej świetności, zachowując wszystkie kanony zgodnie ze sztuką, szkoły renowatorskiej a tu kicha w ostatni dzień minionego roku zabrałem mu jego świetność, składając mechanizm złamałem czopy od wiatraków i trzeba pacjenta wieź do kliniki.

 

Piotrze mam prośbę, użyj swoich wpływów w Interpolu, żeby odnaleźli tego gościa z tarczy, ja próbowałem, ale trop mi się urwał na gościu od motorów i to w Rzeszowie.

 

kiniol, lata 1870, Transitional, czy dobrze?

 

 

post-23969-0-98439900-1358511006.jpg

post-23969-0-18720300-1358511015.jpg

post-23969-0-48162800-1358511023.jpg

post-23969-0-11114100-1358511034.jpg

post-23969-0-46665100-1358511055.jpg

post-23969-0-67882700-1358511067.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.