Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

SIRLUKE1 Czy steinhart przewiduje pilota w rozmiarze 42 ale w wersji nie limitowanej ?

 

z tego co mi wiadomo, to póki co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że aktywność w wątku trochę zamarła, to zadziornie podrzucę wam obrazek do dyskusji, który znalazłem ostatnio w sieci.

Postarzanie milsubowego bezela kąpielą chlorową - nie uważam, że na tym akurat zegarku wygląda to dobrze, bo za bardzo gryzie się z tarczą, ale ogólnie temat postarzania zegarków (nie tylko bezela) jest dosyć ciekawy, szczególnie w przypadku steinharta, gdzie takie eksperymenty nie kosztują tysięcy dolarów.

Sam jestem dosyć sceptycznie nastawiony do patyny 'na siłę' (oprócz może vintage lume) i swojemu ovm pozwolę patynę nabywać w sposób naturalny, ale może ktoś chce się podzielić przemyśleniami?

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalne starzenie jest ok, natomiast celowe postarzanie czy tez w druga stronę odmładzanie, nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytałem juz o to w innym wątku ale chyba tu jest lepsze miejsce na to pytanie. mianowicie czy wszystkie modele Stenka O1 maja tą przypadłość z bezelem o której pisze autor w jednej z recenzji tu na forum: "po zatrzymaniu obrotu pierścień bezela można delikatnie przesunąć w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), ale tylko jeden raz, potem już stabilnie pozostaje w swoim położeniu i ruch możliwy jest jedynie w lewo".

Ciekaw jestem bo mój też tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tak nie ma.

Nie da się tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc fora międzynarodowe można wyczytać, że nie zależy to od modelu, a od konkretnego egzemplarza.

Najczęściej jest chyba 1/2 klika luzu (w moim ovm też tak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pierwszego nurka. Czy O1 to najlepsza opcja za te 1750 PLN czy można w tej kwocie wycisnąć lepszą jakość?

Który model polecacie i na co zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pierwszego nurka. Czy O1 to najlepsza opcja za te 1750 PLN czy można w tej kwocie wycisnąć lepszą jakość?

Który model polecacie i na co zwrócić uwagę?

Kupuj i nie zastanawiaj się, ja ze swojego jestem bardzo zadowolony  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładność chodu mają ETY w waszych Stenkach?

Edytowane przez tomekk33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O1 za 1750 zł to dobra opcja cena/jakość ( pozostałe stenki również).  Dokładność chody zależy od intensywności noszenia,  przy codziennym nie zrobi minuty/miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

O1 za 1750 zł to dobra opcja cena/jakość ( pozostałe stenki również).  Dokładność chody zależy od intensywności noszenia,  przy codziennym nie zrobi minuty/miesiąc.

 

Może twój. Nie wprowadzaj w błąd do może zrobić dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam niecierpliwie na tego limitowanego Baltica, mam nadzieję, że mi podejdzie, jak nie to pewnie się skuszę na "zwykłego" pilota od Steinharta ;)

Edytowane przez GREGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twój. Nie wprowadzaj w błąd do może zrobić dużo więcej.

 

 

Dokładnie. Ja piszę na podstawie ponad półrocznego noszenia praktycznie na codzień. Fakt, może można byłoby go wyregulować bo odchyłki miał stabilne, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie i kiedy będzie można tego Baltica dorwać?

 

Przeczytaj sobie 2-3 strony wcześniej - w ciągu kilku tygodni powinno być wiadomo, jak będzie przód wyglądał. Ogólnie koncept wydaje mi się bardzo fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twój. Nie wprowadzaj w błąd do może zrobić dużo więcej.

Śmieszny jesteś :lol: , jasne, że mój a nie wujka Władka szwagra ciotecznego stryja zięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Ciesze się że zaspokoiłem Twoje poczucie humoru. Mało wymagający jesteś. Trzeba było wyżej napisać, że twój. Teraz napisałeś OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wymagający to jest

Mój robił +6 do 8 sek/dobę

 

Dokładnie. Ja piszę na podstawie ponad półrocznego noszenia praktycznie na codzień. Fakt, może można byłoby go wyregulować bo odchyłki miał stabilne, tylko po co?

 

średnio 7 s/dobę= 210s /miesiąc=3.5 minuty/miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O1 za 1750 zł to dobra opcja cena/jakość ( pozostałe stenki również). 

 

Polemizowałbym - główna zaletą zakupu Steinhart'a, moim zdaniem, jest serwis - tutaj Łukasz staje w pełni na wysokości zadania i profesjonalizmu, oraz dobrej woli nie można mu odmówić.

 

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego nurka. Czy O1 to najlepsza opcja za te 1750 PLN czy można w tej kwocie wycisnąć lepszą jakość?

 

Moim zdaniem porównywalne zegarki to Seiko Monster, Orient Ray, Mako i Big Mako, a  lepsze produkty (w relacji jakość/cena) w zbliżonej cenie sprzedaży, oferują wszelkie micro brand'y  typu Armida, Helson, Maranez, Magrette itd., na uwagę zasługują również, Seiko Sumo, Deep Blue...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Brawo Sherlock! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.