Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Polemizowałbym - główna zaletą zakupu Steinhart'a, moim zdaniem, jest serwis - tutaj Łukasz staje w pełni na wysokości zadania i profesjonalizmu, oraz dobrej woli nie można mu odmówić.

 

 

 

Moim zdaniem porównywalne zegarki to Seiko Monster, Orient Ray, Mako i Big Mako, a  lepsze produkty (w relacji jakość/cena) w zbliżonej cenie sprzedaży, oferują wszelkie micro brand'y  typu Armida, Helson, Maranez, Magrette itd., na uwagę zasługują również, Seiko Sumo, Deep Blue...

 

 

Bądź dokładny i napisz, że masz na myśli zegarki kupione, sprowadzone z Azji i  liczysz na to, że  nie będzie trzeba płacić cła.

Przykład z brzegu cena w Polsce Seiko Sumo to  ponad 2600 zł czyli blisko 1000 zł więcej.

 

Jakbym czytał forum but w butonierce,  pytanie o buty za 500, 600 i odpowiedź dołóż i kup Yanko ( ponad 1000 zł za parę) :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wymagający to jest

 

 

średnio 7 s/dobę= 210s /miesiąc=3.5 minuty/miesiąc

 

 

Uważasz że to duża odchyłka warta regulacji? Zastanowiłbym się w takim przypadku czy jednak mechanik to dla mnie i czy nie lepszy byłby kwarc, z radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że to duża odchyłka warta regulacji? Zastanowiłbym się w takim przypadku czy jednak mechanik to dla mnie i czy nie lepszy byłby kwarc, z radiem.

 

Zastanów się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nad czym. Mam kwarca z radiem, co nie zmienia mojego podejścia do zegarków mechanicznych w których odchyłka dobowa poniżej 10s absolutnie nie jest powodem do ingerencji zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym - główna zaletą zakupu Steinhart'a, moim zdaniem, jest serwis - tutaj Łukasz staje w pełni na wysokości zadania i profesjonalizmu, oraz dobrej woli nie można mu odmówić.

 

Podpisuje się pod powyższym dwiema rękami. Podejście Łukasza do klienta to mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Ja widzę, że ICE wszystkie rozumy opędzlował  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź dokładny i napisz, że masz na myśli zegarki kupione, sprowadzone z Azji i  liczysz na to, że  nie będzie trzeba płacić cła.

 .

Jestem dokładny i pisałem o zegarkach w zbliżonej cenie - zakup sumo to około 1800zł + opłaty, Monster to około 750zł + opłaty - ceny Orientów na orient.de bez opłat dodatkowych...

 

Poza tym O1 możesz kupić za 1750PLN ale też możesz 3700PLN - tak że z tym "Yanko" bym "nie szalał"


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dokładnego mechanizmu, to warto rozważyć dołożenie paru stówek do Soproda A10. Przy codziennym noszeniu, po miesiącu w O1 Blue miałem zerową odchyłkę. W dzień robił + niecałą sekundę, którą w nocy gubił.

 

BTW A Steinharta też polecam, bo oprócz tego, że zegarki są interesujące, to Łukasz naprawdę dba o klienta.

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7s/dobę to nie dużo ale zawsze fajnie jak zegarek z ETĄ robi 1s/dobę zwlaszcza że np w orientach odchyłka 1-5 s/dobę to raczej standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcecie powiedzieć, że Orient Mako to porównywalny zegarek? Przecież on kosztuje 600 pln czyli 30 kilka procent ceny Steinharta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że ICE wszystkie rozumy opędzlował  :D

 

 

 

Konrad, za to Twoją wiedzę na temat zegarków podsumowuje Twój cytat

 

 

 

Koperty w Marynach i Pilotach to największy minus u Stenka. KLOCE!

 

Nie chodzi o rozmiar koperty a jej wykończenie, kształt. 

 

 

Jaki ma być kształt koperty pilota, skoro B-Uhr   to zegarek o określonej stylizacji wzorowany na zegarkach niemieckich pilotow z lat 30-40 XXw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Taki jak w nowej wersji z soprodem :) Lżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dzięki za rozmowę ICE. Kończę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcecie powiedzieć, że Orient Mako to porównywalny zegarek? Przecież on kosztuje 600 pln czyli 30 kilka procent ceny Steinharta.

 

Mam Steinhart'a O1 GMT  - ma też Orienta Ray'a  z wymienionym szkłem na szafirowe, mam też Big Mako i moim skromnym zdaniem Orienty są w pełni porównywalne jeśli chodzi o jakość wykonania - co do mechanizmów to Orienty maja własny caliber 46943 który jest mechanizmem dokładnym i niezawodnym, stosowanym w zegarkach od kilkudziesięciu lat a do tego punktualnym (Ray robi +1s/24h )...  GMT to "składak" z obcym mechanizmem ETA 2893-2.

 

Poza tym na tym forum bez trudu znajdziesz opinię ze relacja jakościowo cenowa zegarków japońskich i "szwajcarskich" to 1:3 - czyli dokładnie by się tutaj zgadzało...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma być kształt koperty pilota, skoro B-Uhr   to zegarek o określonej stylizacji wzorowany na zegarkach niemieckich pilotow z lat 30-40 XXw?

Wygodniejszy kształt powinny mieć te koperty - a bynajmniej nie taki jakby je nawalony kowal późną nocą zardzewiałym młotkiem klepał...

 

Zegarki niemieckich pilotów były noszone na mankietach kurtek a nie na nadgarstku i dlatego ich koperty miały taki kształt jak miały, poza tym nie służyły do określenia aktualnego czasu, ale do określenia konkretnej godziny/minuty lotu - zegarek był ustawiany w momencie startu na pozycji godziny 12-tej, miały duże koronki żeby można było nimi łatwo operować w rękawicach... Obecne B-Uhr'y nie są noszone na mankietach kurtek, tylko na nadgarstkach - koperty Steinharta nie maja nic wspólnego z wzorem kopert stosowanych w zegarkach pilotów z lat 30-40XXw bo gdyby miały to zegarek układałby się na nadgarstku tak:

$_1.JPG

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Daito, czytaj, ze zrozumieniem, napisałem zegarek o określonej stylizacji wzorowany na zegarkach niemieckich pilotów, a nie skopiowany  1:1.  Nie ma sensu z Tobą gadać, bo to jak ''gadka ze ślepym o kolorach''. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, czytaj, ze zrozumieniem, napisałem zegarek o określonej stylizacji wzorowany na zegarkach niemieckich pilotów, a nie skopiowany  1:1.  Nie ma sensu z Tobą gadać, bo to jak ''gadka ze ślepym o kolorach''. 

 

 A ja napisałem że koperta jest niewygodna i pokazałem że nie ma nic wspólnego z "określona stylizacją" bo mieć nie może -   o "określonej stylizacji" można mówić jedynie w kwestii tarczy i wskazówek zegarka... widzę że u Ciebie z tymi "kolorami" też najlepiej nie jest...  :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

ICE należysz do Rodziny Radia Maryja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozmowę ICE. Kończę :)

 

 

ICE należysz do Rodziny Radia Maryja? :)

 

Konrad przeczysz sam sobie, dodatkowo potwierdzasz, że  jesteś internetowym trollem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

No to powinniśmy się dogadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na tym forum bez trudu znajdziesz opinię ze relacja jakościowo cenowa zegarków japońskich i "szwajcarskich" to 1:3 - czyli dokładnie by się tutaj zgadzało...

Jeśli to prawda to w takim razie pomyślę nad orientem  - dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki niemieckich pilotów były noszone na mankietach kurtek a nie na nadgarstku i dlatego ich koperty miały taki kształt jak miały, poza tym nie służyły do określenia aktualnego czasu, ale do określenia konkretnej godziny/minuty lotu - zegarek był ustawiany w momencie startu na pozycji godziny 12-tej, miały duże koronki 

To niestety nie były zegarki niemieckich pilotów.

Po drugie - skąd masz informację o nastawianiu zegarków na godzinę 12?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Konrad przeczysz sam sobie, dodatkowo potwierdzasz, że  jesteś internetowym trollem.

 

No to powinniśmy się dogadać  :)

 

To chyba tylko mnie tu brakuje w tej "dyskusji".

 

Kolego Iceberg przystopuj trochę z językiem używanym względem innych użytkowników forum - bo narobisz sobie na starcie wrogów - oraz powstrzymaj się od wygłaszania nieomylnych opinii w stylu: zegarek nie zrobi większej odchyłki niż minuta na miesiąc - bo nikt nie będzie Cię traktował na poważnie. Wspomniana odchyłka dobowa zależy od wielu czynników, nie tylko od częstotliwości noszenia zegarka, także od fabrycznego wyregulowania poszczególnego egzemplarza, temperatury, pozycji w której odkłada się zegarek "do snu" itd. Dopuszczalna odchyłka dla ETA 2824-2 mieści się w pewnych widełkach, więc zapewnianie, że od każdego Steinharta można oczekiwać mniej niż +2 sekundy na dobę jest nierealne.

 

 

Po drugie - skąd masz informację o nastawianiu zegarków na godzinę 12?

 

 

Dziadek z Luftwaffe lubił godzinami rozmawiać o zegarkach? :P

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widać z avatara, mój dziadek czym innym latał :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.