Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak wam się podoba nowość pod tytułem "STEINHART Ocean Vintage Military "?

W mojej ocenie to koszmarek na miarę nieślubnego dziecka Rambo i Jacquesa Cousteau.

Eklektyzm w najgorszej z możliwych interpretacji.

 

Chciałoby się rzucić - nie idźcie tą drogą.

Boje się w że w dalszej kolejności można oczekiwać krzyżówki pilota z kalkulatorem.

Moim zdaniem gniot. Ale rozumiem, że znajdzie grono zwolenników, a mój post wspaniałe grono antagonistów.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wam się podoba nowość pod tytułem "STEINHART Ocean Vintage Military "?

W mojej ocenie to koszmarek na miarę nieślubnego dziecka Rambo i Jacquesa Cousteau.

Eklektyzm w najgorszej z możliwych interpretacji.

 

Chciałoby się rzucić - nie idźcie tą drogą.

Boje się w że w dalszej kolejności można oczekiwać krzyżówki pilota z kalkulatorem.

Moim zdaniem gniot. Ale rozumiem, że znajdzie grono zwolenników, a mój post wspaniałe grono antagonistów.

 

Pozdrawiam.

 

Zgadzam się z kolegą. Ten zegarek jest trochę krzykliwy ..... taki odpustowy trochę :rolleyes:


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i gumę dociąłem :)

 

d830ffd0146a6debmed.jpg

 

70fc356ee2c9c77emed.jpg

aec087d56e1c960cm.jpg

 

Nadgarstek mam ok 17-17,5 ale lubię luźno nosić.

Wbrew pozorom triton nie wydaje się za wielki.

Jest taki dostojnie widoczny :rolleyes:

 

Podoba mi się. Jest taki surowy i masywny. Gwoździe można by wbijać :)

 

Myślę intensywnie o zakupie tego zegarka (może na wiosnę dam radę :) )

 

Pozdrawiam, Wojtek


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już jest oceniany to go pokażmy tu :)

 

224838149O1_milivin_08.jpg

 

Kolejny klon Rolexa w wydaniu Steinharta :rolleyes:

 

Rolex5513Milsub12b.jpg

 

Pomimo powyższego, to podoba mi się bardzo jego czytelny cyfrblat i kolor lumy.

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już jest oceniany to go pokażmy tu :)

 

224838149O1_milivin_08.jpg

 

Kolejny klon Rolexa w wydaniu Steinharta :rolleyes:

 

Rolex5513Milsub12b.jpg

 

Pomimo powyższego, to podoba mi się bardzo jego czytelny cyfrblat i kolor lumy.

ale Łukasz przyznaj- już za bardzo "pojechali"; choć trochę własnego pomysłu, własnej "krwi"....a tu nic z tego.szkoda wielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja oczywiście przyznaję Ci rację. Osobiście wolałbym by powstawały nowe tritonki, aviationy. Ale biznes jest biznes :rolleyes:

 

Nie zmienia to faktu, że mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej "biorą" z tych najlepszych- ale szkoda firmy, bo jestem przekonany że "wchodząc" w układ np. z naszymi grafikami czy z innych for mieliby super projektya i sprzedaż by im nie "siadła". apolon moim zdaniem ......taki nietrafiony klocek- imo wogóle do mnie nie przemawia. jeżeli chodzi o tritona- powinni przynajmniej dać wybór np. koloru tarcz i zegar już zmienia swoje oblicze.

troszkę wątpię w fajny i przemyślany rozwój tej marki- jeszcze raz powiem....szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z tym zegarkiem to już Steinhart przesadził. Oj bardzo wiele ten producent stracił ostatnimi czasy w moich oczach. Przecież to istne podrabianie !


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że z tym Tritonem to masz rację. Nie omieszkam pogadać o tym z Gunterem. Co do przyszłości to ja tu widzę inne zagrożenie ... dostępność :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z tym zegarkiem to już Steinhart przesadził. Oj bardzo wiele ten producent stracił ostatnimi czasy w moich oczach. Przecież to istne podrabianie !

 

Myślę, że jest to zapewne kwestia ochrony patentowej, która w tym rolku chyba dobiegła końca. Ale Michale masz rację, zerżnięty do cna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypada mi nic innego powiedzieć (lub napisać) że w DE powstał nowy chiński kanton- najlepiej zrobić kopię bez własnego wkładu pracy; mam tylko nadzieję że tych zegarków nie składają małe chińskie rączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba właśnie składają, bo koperty są zamawiane właśnie w Chinach, mylę się Łukasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triton, przynajmniej 30ATM ma zajefajną tarczę i ja osobiście kolorystyki bym nie zmienił...

Natomiast ten nowy stenek to porażka, w sensie podobieństwa, a właściwie skopiowania rolka :rolleyes:

Nawet jeśli wypuszczenie tego modelu na rynek jest następstwem wygaśnięcia ochrony to Guntera stać na swoje pomysły...mam nadzieję. Powinien tworzyć swoje własne, rozpoznawalne typy. Kopiowaniem spełznie na poziom małych chińskich rączek. A to nie jest opłacalne, przy zachowaniu jego cen.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przekażę mu nasze wspólne uwagi :)

 

Michał co do kopert to nie wiem gdzie, ani kto je wykonuje :rolleyes:

 

Nie patrząc na tematy zegarkowe. Póki jakość spełnia moje oczekiwania, jest mi obojętne gdzi zostało wykonane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony ida na latwizne kopiujac niektore modele, ale z drugiej strony wlasnych dobrych pomyslow im nie brakuje, wlasnie doszedl do mnie Apollon i wyglada calkiem dobrze...

 

003-9.jpg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad apollonem, ale przekonała mnie koronka na czwartej...bo poza tym jest super.

 

 

Wczoraj doszedł mi zaległy pasek :)

Może się wydawać za jasny, czy coś...ale dla mnie pasujący.

Jest taki wiosenny jakby, rozjaśnia ponurą wizję nadchodzących chłodów :)

 

3ff67a09d6bcf01dmed.jpg

958ada86c09aa3ecmed.jpg

 

Bez lampy, zwykłą małpką, więc są jakie są...

 

33bc5b105ea36f5amed.jpg

4f7ea4e85c343b57med.jpg

 

Paseczek mięciutki, choć ma ok 5 mm grubości. Ładnie się układa na ręku.

Tylko zastanawiam się, jak będzie z trwałością koloru przy codziennym użytkowaniu.

Pewnie z czasem odcień ulegnie zmianie...na mniej brudzący :)

547f7f657e5e3938med.jpg

968d3c92d4c69b7dmed.jpg

 

Generalnie dalej jestem zadowolony, jeszcze się nie znudził.

Na początku robił ok +6 sek na dobę, teraz troszkę przystopował.

Ale to przecież nie kwarc..


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robnyc gratulacje :)

 

Miałem okazję "pomacać" Apollona. Świetny jest :) No i zabawa z bezelami, paskami ... kombinacji mnóstwo :)

 

Cezary bardzo do twarzy mu z tym paskiem :)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro już jest oceniany to go pokażmy tu :)

 

224838149O1_milivin_08.jpg

 

Kolejny klon Rolexa w wydaniu Steinharta :)

Zegarek bardzo ładny, ale to zasługa firmy Rolex. Nazywając rzeczy po imieniu, obawiam się, że w tym przypadku Steinhart dał d*py :)

A jeszcze bardziej obawiam się, że nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Steinhart to w ogóle jest dziwną firmą. Jak można pisać na niemieckich zegarkach "swiss made". Wiem, że wielu producentów tak robi ale włożenie szwajcarskiego werku nie upoważnia do napisu, że zegarek został zrobiony w Szwajcarii. Jak dla mnie to jest jedynie chęć do podłączenia się pod renomę szwajcarów w celu zrobienia kasy. Moim zdaniem Steinhart coraz bardziej przypomina Parnisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo ładny, ale to zasługa firmy Rolex. Nazywając rzeczy po imieniu, obawiam się, że w tym przypadku Steinhart dał d*py :)

A jeszcze bardziej obawiam się, że nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Nie tylko w tym przypadku dał d... a co powiesz o STEINHART "OCEAN VINTAGE GMT"? Pozostawię to bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, oczywiście.

Pisanie swiss made jest zupełnie niepotrzebne.

Kemmner wkłada również ety i na zegarku jest made in germany.

Natomiast nie ma co generalizować, wiele firm robi zegarki podobne innym, wrecz prawie kopie. Jest o tym temat.

Natomiast każdy ma wybór, nie musi kupować stenka może rolexa :)

Ja wolałem wybrać stenka wyrób wydaje mi się w miarę swoiski, tzn tritona.

I jestem zadowolony...


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - widzę, że Apollon wygrał z Aquariusem? Szkoda :)

 

A co do tematu - ten nowy Steinhart porażka, żeby aż tak skopiować... przepraszam zerżnąć Rolexa to już naprawdę przesada.

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w tym przypadku dał d... a co powiesz o STEINHART "OCEAN VINTAGE GMT"? Pozostawię to bez komentarza...

No cóż, to samo można powiedzieć. Generalnie linia diverów trąci Rolkiem, wyjątkiem na plus są Tritony i Apollon. Dobrze, że Aquarius bazuje na Tritonie.

P.s.

Widzieliście damskie "tulipany"? Mnie się nawet podobają :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.