Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nowakmateusz

Hublot vs. Jaeger Le Coutre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zegarka.... Mój budżet to około 40 000 zł....

 

bardzo podoba mi się design zegarków Hublot, jednak mam wątpliwości co do samej marki, jej tradycjy i całej legendy. Jeśli chodzi o konkretny model to myślę o:

 

Hublot Aerobang Steel Ceramic

 

http://www.hublot.com/en/#/COLLECTION/BYCOLLECTION/15/VIEWER

 

Dodatkowo zdziwiła mnie informacja, że nie umieszczona tej marki w ogołe na piramidzie prestiżu, co ma zapewne jakieś przełożenie na poważanie marki wśród fachowców...

 

Natomiast jeśli chodzi o Jaeger, to interesuje mnie kolekcja Master Compressor, konkretnei chodiz o model:

 

http://www.jaeger-lecoultre.com/eu/en/watches/sport-et-complication/master-compressor-extreme-w-alarm-tides-of-time

 

lub

 

http://www.jaeger-lecoultre.com/eu/en/watches/sport-et-complication/master-compressor-extreme-w-alarm

 

Proszę o poradę i Państwa opinię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot to młoda firma ale wbiła się na rynek jakością i innowacyjnością używanych materiałów i osobiście mimo legendy JLC wybrałbym BigBanga


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot i Jaeger Lecoultre wg mnie nie bardzo da sie porownac . Jeager to jednak firma z ogromna tradycja i ogolnie bardzo wysoko notowana przez fachowcow , biorac rowniez pod uwage ze sprzedje swoje mechanizmy np Vacheronowi jak i AP mowi same za siebie . Hublot ja bardzo lubie ich zegarki glownie za stylistyke wlasciwie to tylko za to , i jezeli szukalbym jednego zegarka to z tych dwoch wybralbym Jaegera , moze niekoniecznie tego ktorego pokazales ale napewno Jaegera . A ja naprawde lubie zegarki Hublot'a

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie 40k pomyślałbym o dwóch zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrem.Miałem Big Banga na łapie i ma to coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego tygodnia mamy Hubloty w sklepie w którym pracuję. Marki tej nie ma w piramidzie prestiżu głównie z uwagi na młody wiek myślę... Firma prowadzi teraz bardzo intensywną kampanię promującą, mają umowę sponsorską z FIFA, ambasadorem marki jest "boski Diego"... Powiem Ci tak, miałem do tej marki sceptyczne podejście, ale teraz kiedy mam okazję obcować z Hublotami bliżej muszę przyznać, że zegarki tej firmy prezentują się bardzo dobrze. Są na prawdę solidnie wykonane, parę modeli bardzo przypomina AP Royal Oak, firmie zależy na jakości. Ogólnie całe wykonanie chwalił zegarmistrz z którym pracuję, a że jest on dyplomowanym zegarmistrzem takich marek jak chociażby Rolex to wypada mu wierzyć :) O AP dużo nie piszę, bo co tu rzec, cudowna marka :) . Myślę, że warto byłoby przyjrzeć się obu firmom na żywo. Generalnie ale to tylko IMHO Hublota bardziej widzę na ręku młodej i dynamicznej osoby, AP to produkt dla statecznego mężczyzny, ale z ostatnim zdaniem można się oczywiście nie zgodzić :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba wolalbym JLC.Hublot do mnie nie przemawia...i za 40k wzialbym kupil 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba wolalbym JLC.Hublot do mnie nie przemawia...i za 40k wzialbym kupil 2 :)

 

 

No właśnie a jak z kupne takiego zegarka... Opłaca się kupować w Polsce czy lepiej zagranicą? Np w Szwajcarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne ze nie oplaca sie kupowac w Polsce . Jest tu na forum kolega co zajmuje sie sprzedaza zegarkow ze Szwajcarii


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne ze nie oplaca sie kupowac w Polsce . Jest tu na forum kolega co zajmuje sie sprzedaza zegarkow ze Szwajcarii

 

Mogę prosić o nazwę użytkownika lub jakiś kontakt? (może być przez wiadomość prywatną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o nazwę użytkownika lub jakiś kontakt? (może być przez wiadomość prywatną)

 

StaniSwiss , ja od niego nic nie kupowalem ale z tego co wiem , ma bardzo dobra opinie na forum


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dobre ceny.kolejna rzecz to pare innych stron zegarkowych.spojz na jomashop.com albo poprostu ebay.w Polsce drogo.ale w Irlandii rowniez wiec jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dobre ceny.kolejna rzecz to pare innych stron zegarkowych.spojz na jomashop.com albo poprostu ebay.w Polsce drogo.ale w Irlandii rowniez wiec jest git :)

 

 

Ceny mają bardzo ciekawe, ale nie odważyłbym się kupić zegarka w takiej cenie ze strony internetowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot i Jaeger Lecoultre wg mnie nie bardzo da sie porownac . Jeager to jednak firma z ogromna tradycja i ogolnie bardzo wysoko notowana przez fachowcow , biorac rowniez pod uwage ze sprzedje swoje mechanizmy np Vacheronowi jak i AP mowi same za siebie . Hublot ja bardzo lubie ich zegarki glownie za stylistyke wlasciwie to tylko za to , i jezeli szukalbym jednego zegarka to z tych dwoch wybralbym Jaegera , moze niekoniecznie tego ktorego pokazales ale napewno Jaegera . A ja naprawde lubie zegarki Hublot'a

Irek

Zgadzam się z tym, co napisał Irek, oprócz wyboru.

JA wybrał bym HUBLOT przez ogromną sympatię do marki, do jej szefa, do tego designu i wykonania.

Oczywiście mechanicznie JLC to zupełnie inna klasa - pytanie, co dla Ciebie jest ważniejsze.

 

Ja jako sportowy, wybrał bym HUBLOT, a z JLC kupił jakieś klasyczne Reverso.

P.S> Jeśli zdecydujesz się na HUBLOT, w Warszawie jest butik marki (przy Placu Piłsudskiego). Warto odwiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Hubloty to same in-housy?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem na jomashop.com i sa ok.bez problemow.ceny maja dobre zwlaszcza jak jest promocja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne ze nie oplaca sie kupowac w Polsce . Jest tu na forum kolega co zajmuje sie sprzedaza zegarkow ze Szwajcarii

 

Fakt kolega Stani to w 100% solidna firma i zawsze trzeba zapytać. Ale nie do końca prawdą jest to, że w Polsce nie opłaca się kupować zegarków. Nie raz w Polsce dostawałem bardzo dobre ceny, a w wypadku Rolex'a bywało, że kupowało się u nas nowe taniej, niż używane na chrono24. Kurs waluty i dobry dealer potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Hubloty to same in-housy?

 

Raczej głównie nie in-house. Ale nie warto stawiać znaku równości pomiędzy in-house a dobry. To nie takie proste, że zegarek z in-house automatycznie musi być lepszy i vice versa.

 

Co do samych zegarków, to miałem Extreme World i nie jestem wielkim fanem - w tym zestawieniu chyba polecałbym Hublot. Problemem jest, że Big Bang zaczyna wyglądać naprawdę dobrze dopiero w złotej kopercie, która w połączeniu z ceramiką i gumą robi naprawdę świetne wrażenie.

 

Nie myślałeś o Audemars Piquet Royal Oak Offshore? Moim zdaniem to lepszy wybór niż te, które pokazałeś.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolega Stani to w 100% solidna firma i zawsze trzeba zapytać. Ale nie do końca prawdą jest to, że w Polsce nie opłaca się kupować zegarków. Nie raz w Polsce dostawałem bardzo dobre ceny, a w wypadku Rolex'a bywało, że kupowało się u nas nowe taniej, niż używane na chrono24. Kurs waluty i dobry dealer potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Fakt troche sie pospieszylem ze swoim stwierdxzeniem ale jak w zeszlym roku pochodzilem po salonach w Polsce to wlos mi sie na glowie zjerzyl . No ale wtedy doar kosztowal tylko 2zl , teraz byloby okolo 30% taniej


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale wtedy doar kosztowal tylko 2zl...

 

Ech, gdzie te czasy ;) Łezka się w oku kręci.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie myślałeś o Audemars Piquet Royal Oak Offshore? Moim zdaniem to lepszy wybór niż te, które pokazałeś.

 

Tak, ale to już inna półka cenowa... A Big Bangi rzeczywiście wyglądają pięknie, ale cena też jest zupełnie inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.