Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pół roku temu wogóle nie brałem Speediego pod uwagę.Na zdjęciach mnie nie porywał.Do czasu gdy nie obejrzałem delikwenta na żywo.Dopiero wtedy dochodzi jak spójne jest to chrono.Myślę sobie,że mieści się spokojnie w kategori zegarka dla jednozegarkowca.

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu wogóle nie brałem Speediego pod uwagę.Na zdjęciach mnie nie porywał.Do czasu gdy nie obejrzałem delikwenta na żywo.Dopiero wtedy dochodzi jak spójne jest to chrono.Myślę sobie,że mieści się spokojnie w kategori zegarka dla jednozegarkowca.

Prosty i niezawodny mechanizm , optymalny rozmiar, czytelna i symetryczna tarcza, fajna historia , wygląda dobrze na wszystkim oprócz gumy. Niektórym przeszkadza marny WR i brak daty ale dla mnie zegarek na zawsze. Dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Coraz częściej zaczynam się nad nim zastanawiać ;)

Jak tak dalej pójdzie, to wszyscy uczestnicy Klubu będą posiadali ten model, jako obowiązkową pozycję miłośnika marki Robicie panowie tymi swoimi fotorelacjami niewątpliwie niezłe zamieszanie. Mimo sporej niechęci do tego zegarka jeszcze 1-2 lata temu, teraz coraz bardziej chciałbym go mieć i ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty i niezawodny mechanizm , optymalny rozmiar, czytelna i symetryczna tarcza, fajna historia , wygląda dobrze na wszystkim oprócz gumy. Niektórym przeszkadza marny WR i brak daty ale dla mnie zegarek na zawsze. Dobry wybór.

Niektórzy jeszcze narzekają na niewygodne nakręcanie z powodu niewielkiej koronki. Jak dużo w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę obsługuje się swobodnie.

post-93096-0-87204300-1509452856_thumb.jpeg

post-93096-0-33710600-1509452921_thumb.jpeg

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jeszcze narzekają na niewygodne nakręcanie z powodu niewielkiej koronki. Jak dużo w tym prawdy?

Mało, ale pilot to nie jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało, ale pilot to nie jest :-)

Ale można się zniechęcić?:) mam jednego manuala vintage i w nim chodzi nakręcanie jak złoto. Speedego mam na celowniku i to jeden ze stopperow bo czytałem kilka opinii że można się dorobić odcisków i wierzyć mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Monna, ponadczasowy zegarek .

ps. Ilość referencji Speedmastera jest niezliczona, ale ten jeden przetrwa wszystkie.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jeszcze narzekają na niewygodne nakręcanie z powodu niewielkiej koronki. Jak dużo w tym prawdy?

Niewiele, narzekają pewnie Ci co mają palce jak "Berlinki" ;)  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele, narzekają pewnie Ci co mają palce jak "Berlinki" ;):P

I tu należy się zgodzić z Masterem.Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację,że ktoś o bardzo grubych palcach mógłby mieć problem z obsługą koronki.

post-93096-0-30175200-1509456225_thumb.jpeg

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Panowie.Mam poczucie fajnie wydanych ciężko zarobionych pieniążków.Serce się raduje :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo dobrze wydana kasa. Zegarek przyjemny i uniwersalny. Koronka nie sprawia jakichkolwiek problemów a brak daty też nie jest uciążliwy.

Gratuluję fajnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję moona, czy z hesalitem , czy szafirem nie ważne :) ... zegarek jest klasą samą w sobie, ale tak obiektywnie co do tej koronki, to mogłoby być lepiej... oczywiście moim zdaniem. Koronka nie jest mała, ale jest schowana po bokach za rantem koperty dość głęboko i ten ruch przy nakręcaniu jest dość krótki. Nakręcanie może trwa chwilę dłużej, ale to tylko zaleta, bo się człowiek trochę dłużej na niego popatrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj na ndgarstku omegowo

post-93939-0-94006000-1509462925_thumb.jpg

post-93939-0-88886300-1509462998_thumb.jpg

Edytowane przez Kossutiusz99

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że daje dużo zadowolenia, to ważne, by umieć się cieszyć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że daje dużo zadowolenia, to ważne, by umieć się cieszyć.

 

Dokładnie.Już nie męczę buły :)

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, jest OK. To miło przeglądać ładne zdjęcia zegarka, który jeśli na bransolecie jest moim ulubieńcem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Koledzy, proszę o pomoc,

kupiłem sobie taką mechaniczną omegę, kaliber 371 na 17 kamieniach, nr na deklu 2331722, na mechanizmie 12873534. Kiedy doskładam troszkę pieniędzy planuję go odnowić.

Z uwagi na mój skromny zasób wiedzy w temacie proszę Was o pomoc w określeniu modelu zegarka oraz przybliżonego czasu jego produkcji.

post-88778-0-67302100-1509478539.jpeg

post-88778-0-36393200-1509478548.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon jaki jest każdy widzi... Pół roku po zakupie mojej wymarzonej PO przechodziłem obok moona. Pomyślałem zobaczmy o co tyle hałasu. Założyłem najpierw szafir, później hesalit i pomyślałem teraz już wiem :) Moon jest świetny zwłaszcza z tym drugim. 

Na razie jednak zostaję przy PO, raczej forever.

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.