Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A to tez moja równolatka...[zdjecia juz byly,ale po lekkiej polerce i dziennym swietle post-48316-0-04237100-1361279646_thumb.jpg

 

post-48316-0-91069000-1361279668_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu obserwuję wątek i choć mamy w domu 4 Omegi nie zrobiłem im jeszcze zdjęć. Zrobiłem natomiast piątej, która jutro jedzie do mojego taty jako prezent urodzinowy.

post-42288-0-37399600-1361571173_thumb.jpg

Cal. 286 rocznik 1963

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kro z Kolegów pomoże w rozszyfrowaniu Seamasterki na zdjęciu?

post-42288-0-68365800-1361574493_thumb.jpg

O ! Przeglądam sobie wątek, no i proszę - ten egzemplarz jest już moim posiadaniu (poznaję po zdjęciu).

Niestety zamiast oryginalnego szkła mineralnego jakiś plastik i brak plastikowego pierścienia centrującego i mocującego mechanizm a mimo to lubię ją bardzo zamiast tej lichej bransoleciny dostał "sportowy" pasek i został moim ulubionym zegarkiem wyjazdowym.I to pomimo że wodoszczelność nie należy do jego zalet :)

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny tej koperty? wygląda jak od rado:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny tej koperty? wygląda jak od rado:)

Jestem jestem - ref 166.0078

koperta ze stali utwardzanej wolframem - nie rysuje się ale za to łatwo się odkrusza. Na 5 egzemplarzy które widziałem na zdjęciach 3 miały wyraźne szczerby (w tym mój oraz egzemplarz sfotografowany w "Omega Watches"). Bez szczerb był ten z muzeum Omegi i jeszcze jeden (ale być może dokładniesze zdjęciacoś by pokazały :)

W sumie wygląda na paskudę ale bardzo go polubiłem mimo że nie kocham dzisiejszego standardu wymiaru zegarków to jego koperta 44 x 48 mm robi wrażenie. Tak oldskul na wakacje :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak mozna odnalezc rok tego zagarka jak nie ma numerow sorki za moja niecierpliwosc

Juz wiem czym powodowana byla Twoja niecierpliwosc..... :wacko:

omega (3045892172) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

komentarz zbedny......szkoda tylko czasu ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, szkoda tylko, że bazel jest 24 godzinny, jak dla mnie zegarek typu diver traci swoją podstawową funkcjonalność. Nie wystarczyłby wskazanie drugiej strefy? Wtedy byłby idealny, a ja miałbym następny problem, czyli zebranie kasy na nowy przedmiot westchnień:)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może narażę się na fale krytyki ale od dawna nosiłem się z zamiarem zapytania się Państwa co właściwie może podobac się w najbardziej podrabianym w historii. Kasycznym przykładem jest oczywiście omega seamaster, którą to posiadają już prawie wszyscy bywalcy tego miejsca i która jest prawdziwym obiektem porządania. Fakt jest łatwo dostepna ze względu na niezbyt wygórowaną cenę - nie zmienia to jednak faktu że 90% z nich to falsyfikaty. Co do gustów, wiem że na ten temat nie powinno się dyskutować, jednakże bolesym jest dla mnie fakt, że już każdy nosi omegę. Tak jak swojego czasu każdy marzył o posiadaniu włąsnego malucha, nastepnie poloneza atu, mercedesie klasy E itd. Tak każdy posiada swoją omegę. Zegarek kultowy ze względu na współczesny marketing, że jest symbolem męskości (J.Bond). Przepraszam, ale ja nie daję wiary w to, że moi koledzy z tego miejsca to czytelnicy CKM-a czy dodatków do Playboy (Luksusowe...) tylko milośnicy zegarków. Nie chcę nikogo obrazić dlatego uprzejmię pytam - co takiego jest w tym zegarku, że chcecie go mieć? Czy naprawdę nie dostrzegacie, że to tak naprawdę ,,wstydliwy'' przedmiot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie dostrzegacie, że to tak naprawdę ,,wstydliwy'' przedmiot ?

 

No to nie noś i nie rób sobie wstydu, a innym pozwól nosić, co chcą.

A niech się wstydzą, łobuzy :lol:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może narażę się na fale krytyki ...

Szanowny Panie wiem, ze moja odpowiedz na Panski apel nieco Pana rozczaruje ale bedzie ona przynajmniej szczera.

Ze wstydem musze przyznac, ze zdarza mi sie siegnac po wymienione przez Pana pismo CKM, ktore nie jest dla mnie wprawdzie zrodlem wiedzy

ale czesto lektura tego pisma, podobnie jak i Panskich komentarzy, wywoluje u mnie pozytywne emocje tj. usmiech na twarzy.

Niemniej jednak nie jestem posiadaczem ww. przez Pana zegarka poniewaz ww. wstydliwy przedmiot dla mnie jest przedmiotem uzytku codziennego.

Nie mam w zwyczaju na codzien paradowac w piance przez co nie jest on dla mnie przedmiotem pozadania. Osmiele sie wiec powiedziec, ze

postawiona przez Pana teza

omega seamaster, którą to posiadają już prawie wszyscy bywalcy tego miejsca i która jest prawdziwym obiektem porządania.

Nie do konca jest prawdziwa. Czy w zwiazku z ta odpowiedzia moglbym liczyc na wzajemna uprzejmosc Szanownego Pana i ustosunkowanie sie do moich pytan,

ktore pozwole zadac sobie ponizej ?

Dlaczego akurat posiadanie tego modelu Omegi jest rzecza tak haniebna, czy tez Panska misja obejmuje wszystkie modele zegarkow firmy Omega ?

Czy po zakonczeniu misji Omega, mozemy sie spodziewac kolejnych, podobnych Panskich akcji spolecznych zwiazanych z innymi rownie kontrowersyjnymi markami ?

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega seamaster jest dla mnie przykładem zjawiska na które przykro patrzeć. Kolega okrada kolegę. Pana wypowiedz jest zabawna, podoba mi się i za to Panu dziekuję. Ale żartu w moich wypowiedziach jest tyle samo co prawdy pół na pół. Chciałem szczerze podjąć taką dyskusję na temat etyki oraz falsyfikatów w wątku ,, 90% omeg seamaster to falsyfikaty'' ale adminstracja mnie szantażuje i nie mam swobody wypowiedzi. Ogólnie zastanawiam się, czy to jest właściwe miejsce dla mnie. Chyba nie jesteśmy gotowi na taką dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że zegarek z wymienionymi wskazówkami czy po renowacji nie jest w pełni oryginalny, ale nazywanie go falsyfikatem czy podróbką to gruba przesada

 

adminstracja mnie szantażuje

 

Nie bądź taki delikatny ;) . O tym co dzieje się na Forum decyduje właściciel, a ileż mozna czytać te Twoje brednie na dodatek z tezą:

 

Kolega okrada kolegę

 

No powiedz o co konkretnie Ci chodzi, tzn. podaj nicki Kolegów którzy oszukują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedz o co konkretnie Ci chodzi, tzn. podaj nicki Kolegów którzy oszukują!

To mogloby byc za daleko idacym pomowieniem. Nie mam i raczej nie bede mial doczynienia z tut. bazarkiem ale moge przypuszczac, ze rowniez tu, tak jak wszedzie, moga zdarzac sie nie do konca ucziwi "kontrahenci". Jezeli tak jest, to pewnie sa to jednostkowe przypadki i powinny byc rozpatrywane indywidualnie ale nie generalizowalbym problemu.

Natomiast jezeli przyjmiemy tak ostre kryteria co jest oryginalem, a co podrobka to zaczynam sie powaznie zastanawiac czy powinienam wymienic olej i kupic nowe opony do samochodu ;)

I tu kolege badalamenti prosilbym o pomoc w rozwiklaniu mojego problemu etyczno-praktycznego ;). Nie zasmiecajmy forum tego typu informacjami wiec raczej na priv :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdecyduję się na wymieniamie loginów moich szacownych kolegów, ponieważ sami zaczynają nieświadomie ujawniać swoje grzechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie zaśmiecaj tego tematu tylko wypowiadaj się w tym który założyłeś


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega seamaster jest dla mnie przykładem zjawiska na które przykro patrzeć

pomijając temat podróbek który rzecz jasna jest poza dyskusją ma do Ciebie pytanie.... czy seamaster Ci się podoba??? ja właśnie przez ten model pokochałem omegę :) :) potem był garniturowiec power reserwe i kultowa speedmaster monwatch ale i tak seamaster to waśnie jet TEN model:) jelsli tego nie rozmiesz to nie masz po co wiecej pytaćo ten model który jest po prostu ponad czasowy, piękny i praktyczny :)

pozdrawiam

Edytowane przez Humerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie noś i nie rób sobie wstydu, a innym pozwól nosić, co chcą.

A niech się wstydzą, łobuzy :lol:

Tutaj kolega wystartował... 1. zegarek vintage

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega badalamenti chyba odkrył że wszystkie jego zegarki marki omega są falsyfikatami lub "po renowacji"- no cóż przykro ale to nie znaczy że trzeba aż z taką zawiścią dzielić się ze światem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Jest jakaś statystyka, źródło wiedzy na temat tego jaki procent zegarków marki Omaga to falsyfikaty? Chodzi o ludzi z Forum, czy populację ogólną? Inne marki bardzo chętnie podrabiane (np. Rolex) to już nie obciach i wstyd? O co chodzi z tymi kradzieżami, kolega ukradł Panu zegarek? Poza tym może i Omega nie kosztuje tyle co Patek, ale nie jest to też marka budżetowa. Myślę, że szanowny pan powinien jednak objawić nam jakieś Źródło swojej mądrości:) Czy to są fakty, czy "głosy z pieca"? A propos Playboya to co jest w nim złego? To też wstydliwe, czy tym razem po prostu grzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie w dobrej cenie można kupić gumę do PO 45,5? W sklepie krzyczą ponad 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.