Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje. Mam duże wątpliwości. Przeszukałem 12 katalogów aukcyjnych z omagamanią na czele, wiele stron w necie i nie znalazłem divera Geneve na cal. 601 ale na omegach nie specjalnie się znam ta miała być pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko, na podstawie zdjęć - wygląda ta Omega na oryginał. Mówiąc inaczej - nie ma klasycznych cech podróbki. Tym bardziej że raczej Constellation i bondowskie Omegi padają ofiarą podróbek a nie Geneve. Jednakże powinna w jakimś katalogu się pojawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko, na podstawie zdjęć - wygląda ta Omega na oryginał. Mówiąc inaczej - nie ma klasycznych cech podróbki.

Bo tu nie chodzi o podróbę, tylko raczej o kombinacje typu składak, przekładka, czy coś...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To nie jest podroba, raczej składka ale pewności nie mam. Stad moja prośba o pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu posiadaczy tej marki. Może model ten to nic wyrafinowanego ale mam go od ponad 35 lat. Wymaga konserwacji. Jestem na etapie poszukiwania dobrego zegarmistrza. Już dostałem namiary na tym forum. Polecany jest Pan Zbigniew Bronowski z ul. Pięknej w Warszawie.

post-58298-0-31540400-1357131019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Akis, sam zegarek w ogóle mi się nie podoba.

 

ps. sprawdź maila :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo proszę o pomoc. Czy na cal. 601 powstał jakiś diver?

Pod wpływem impulsu ustawiłem snipa i zalicytowałem na aukcji omegę. Od sprzedającego otrzymałem informację, że zegarek można sprawdzić u zegarmistrza i że wg jego wiedzy nie jest poddawany renowacji. Niestety dopiero po powrocie ze świąt zająłem się szukaniem informacji i nic nie mogę znaleźć :(

aukcja: http://allegro.pl/om...2881091481.html

 

 

Na cal. 601 divery to np.:

 

Damski Geneve ref. ST 135.0042, przy okazji fajny :)

 

15325.jpg

 

Seamaster 120 ST 135.0027

rok 1967, wodoszczelność tylko 60m, wygląd bardziej jak diver,

 

15186.jpg

 

 

 

Ten z Twojej aukcji to oczywiście ST 366.0823, kolekcja 1972-1975, cal. 1481, 21 kamieni, wodoszczelność 30m.

Swiss retail price (1972) : CHF 270.-

 

Dziwny jest dla mnie brak daty. Mechanizm również. Prawdopodobnie Frankenwatch.

 

 

14633.jpg

Była też niebieska.

 

275768d1271169386-need-help-identifying-omega-seamaster-automatic-img_1274.jpg

 

275767d1271169386-need-help-identifying-omega-seamaster-automatic-img_1270.jpg

 

P1000099.jpg

 

P1000100.jpg

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rip podobnym tropem poszły moje poszukiwania i też skłaniałem się do stwierdzenia: TO SKŁADAK.

Ale trochę do myślenia dali mi koledzy w temacie jaki założyłem na temat tego zegarka w innym dziale:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/84181-omega-geneve-diver/

 

Dziękuje za zaangażowanie. Doceniam wiedzę was wszystkich.

 

PS

mam prośbę, szukałem publikacji o omegach

w sumie jest tego trochę a pytanie/prośba brzmi: jest co warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegamanie mam. Wolę angielski :) choć uwielbiam Paryż :D

Edytowane przez trebor444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko!, piekna ta omega! sam szukam 41mm czarnej omegi, ale teraz juz nie jestem pewien bo mi sie nogi ugiely jak ta zobaczylem. Gratuluje szczodrosci gwaiazdki... Mozna zapytac, gdzie gwiazdka takie cacko upolowala? :-)

Edytowane przez Ransandzan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownych forumowiczow

 

czy jest jakas roznica w tych modelach (oprocz ceny i czcionki oczywiscie) :-)

 

http://wkruk.pl/prod...AREK-OMEGA.html

 

http://wkruk.pl/prod...g-2319370-.html

 

pani w Kruku miala niejasne zeznania a nawet twierdzila ze jeden z nich to kwarc

Edytowane przez Ransandzan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pani w Kruku nie widziała, że różnią się chociażby tarczą?

 

rewelacji o domniemanym kwarcu nawet nie będę komentował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to nowszy model. W porównaniu ze starszym różni się przede wszystkim ceramicznym bezelem i gładkim cyferblatem (nie ma fal). Mechanizm (automatyczny) ten sam w obu.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek&Co, dzieki za szybka odpowiedz.

 

Pytanie nr 2. -> prosba o porade-> mam dylemat

 

Od pewnego czasu sledze forum i szukam okazji na zakup czarnej omegi 41mm (tej jedynej, ukochanej, wybranej, bezcennej, raczej automat choc nie wykluczam kwarca). ceny na allegro oraz ebay rozne, mysle, ze jak poszukam to za 4.5 -5 tys wczesniej czy pozniej cos znajde (poprawcie mnie jezeli sie myle). Z drugiej strony tyle sie juz naczytalem i przyjrzalem zegarkom po renowacji, skladakom itp, ze troche sie boje, ze kupie jakiegos skladaka albo 'ztunigowanego' na niekoniecznie oryginalnych papierach.

 

Nowy to kupa kasy, ale mam pewnosc i satysfakcje. Patrzac jeszcze z innej strony na rynku wtornym zaoszczedze co najmniej drugie tyle co wydalbym na nowy -> za co moglym kupic dodatkowo jakis ladny zloty, duzy garniturowiec vinteage.

co radzicie ? :-)

Edytowane przez Ransandzan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wątek w dziale poszukuję i może ktoś ma na zbyciu ładnego speeda.

Z tym że jeżeli ładny i oryginalny stan to musisz liczyć sie z wydatkiem do 6 tysi.

Druga opcja kupić z zatoki ale przed zakupem popytać mądrych na forum.

Dużo rzeczy można ustalić jak rok produkcji , wygląd tarczy i koperty po numerach.

Pzdr

P.S.

Moim zdaniem szkoda tyle kaski na kworca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegomaniacy:)

 

chciałbym zgłębć swoją wiedzę na temat zegarków omega i szukam jakiegoś kompendium na ten temat. Czy ktoś z was może polecić mi jakieś tytuły?

 

znalazłem

 

http://allegro.pl/omega-designs-feast-for-the-eyes-i2875413803.html

http://allegro.pl/omega-sportswatches-i2875413392.html

http://allegro.pl/omega-highlights-i2875413346.html wyglada najsłabiej

 

jeśli chodzi o zenitha to polecam

Zenith: Swiss Watch Manufacture Since 1865 Manfred Rossler


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie znasz to zacznij od przeglądnięcia strony: http://www.omegamania.pl/

 

Kompendium wiedzy zawarte jest w OMEGA - A JOURNEY THROUGH TIME, to chyba najbardziej kompetentna publikacja na rynku.

 

tez widzialem...ale zbieram sie w sobie żeby wydać 400$...musze dojrzeć do tej decyzji :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale zbieram sie w sobie żeby wydać 400$...musze dojrzeć do tej decyzji :D

 

też powoli dojrzewam :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych!

 

Loguje się i tu :) i proszę o dołączenie mnie do zacnego grona fanów marki Omega.

 

link: http://zegarkiclub.p.../page__st__2400 - tu wrzuciłem całego posta i kilka fotek a teraz wrzucę jeszcze jedną, która moim zdaniem jest udana :)

 

oczekując na akceptacje :)

pozdrawiam,

 

Dawid

post-55687-0-91001400-1358117099_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.