Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten szary pierścień może nie podobać się, ale ja uznałem, że jeśli już, to mniej będzie mnie to irytowało, niż porysowane szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Kwestia gustu (jak zawsze) ;)

 

Dla mnie lekkie rysy dodają charakteru tool watcha, a większe się banalnie poleruje, co samo w sobie również jest przyjemnym rytuałem związanym z naszym zegarkiem :)

 

Niemniej jeżeli ktoś myśli nad szafirem to uważam że powinien na żywo zobaczyć ten szary pierścień i zastanowić się co o nim będzie myślał na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się oba podobają, ale chyba wolę szafirowy.

Przynajmniej fajny werk można sobie obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no pewnie sciereczka, polerka i ciach nie ma rysek, mimo to jest to dosc irytujace.

 

Krystian, teraz to juz dekla nie wymienie, chodzilo tylko o szklo...pewnie sie skonczy na tym ze sciere kupie i bede polerwal jak bedzie cos sie dzialo ''za duzo'' na hesalicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku jest on zakladany co dzien. Fakt, ze sa rysy ale da sie z tym przezyc :) moze cos nastepnego bedzie z szafirem//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj się zastanawiam jak to jest ze... jeden porysowany zegarek / szkiełko nazywamy ze jest zniszczony, drugi zegarek tak samo porysowany mówimy ze.ma charakter  :D . Wszystko zależy od tego jaki stary zegarek jest a przecież rysy sa takie same.

Po tym chyba można poznać miłośnika zegarków, 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie - mieć obie wersje. Kształt hesalitu i sposób w jaki załamuje / przepuszcza światło powoduje że 42 mm moonwatcha wygląda na mniej. Zrobiłem bezpośrednie porównanie ze niecałymi 40 - stoma mm First Omega in Space z szafirem.

Dodatkowo dla wrażliwych - hesalit wygląda cieplej od zimnego szafiru. Cały czas mówię o tej stronie toolwatcha która wymaga szkła bo przykrywa tarczę ...to drugie szkiełko to hmmm.... ; ) dla fanklubu omegowej mechaniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Miałem te same spostrzeżenia co Desmo :)

I też uważam, że tyłek Speediego z pełnym deklem to jeden z ładniejszych tyłków zegarkowych, jakie widziałem.Choć fakt - mechanizm, szczególnie w wersji 1863, też miodny. Choć wówczas  bym polecał albo herezję, czyli dorobienie przeszklonego tyłka, albo polowanie na referencję, która z fabryki wychodziła z hesalitem na górze i szafirem na dole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chcialem Was podpytac w sprawie Speedego z hesalitem.

Powiem Wam szczerze, ze na poczatku nie przeszkadzaly mi rysy na szkle ale teraz jak widze zdjecia jak byl nowy np to widac duza roznice. Jak bylem u Pana Zbigniewa z inna sprawa to tez sie pytal co ja tak porysowalem szklo. Dbam o zegarek dosc mocno mysle a mimo to mam rysy, ktore zaczyznaja mnie irytowac.

 

Z tego co wiem to Moonwatch teraz juz wychodzi z szafirowym szklem i zaczalem myslec nad zmiana heaslitu na szafir. Co mysliscie o takim ruchu ? Jak to cenowo wychodzi?

 

Dzieki i pozdrawiam,

Dawid

ps. tak wiem moonwatch to tylko z hesalitem bo to klasyk itp...

Jak czujesz, że chcesz szafir, to bierz, jest to super wygodne.

Ja mam na 1861 z szafirem i tarcza nie wygląda wcale inaczej (no może lepiej niż przez hesalit :D) szarych pierścieni też nie zauważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ja mam na 1861 z szafirem i tarcza nie wygląda wcale inaczej (no może lepiej niż przez hesalit :D) szarych pierścieni też nie zauważam.

 

To może po prostu masz hesalit i o tym nie wiesz? :P Bo do szafiru wkładają 1863 (chyba, że masz szafir z stalowym deklem), a i pierścienia ciężko nie zauważyć:

357350.jpg

Ładnie porównanie z hesalitem widać tutaj: http://forums.watchuseek.com/attachment.php?attachmentid=823534&d=1347878497

 

A i nawiązując do tego, o czym pisał Desmo, profil to moim zdaniem kolejna zaleta hesalitu:

6148568465_a8016bd737_o.jpg

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same spostrzeżenia co Desmo :)

 

I też uważam, że tyłek Speediego z pełnym deklem to jeden z ładniejszych tyłków zegarkowych, jakie widziałem.Choć fakt - mechanizm, szczególnie w wersji 1863, też miodny. Choć wówczas  bym polecał albo herezję, czyli dorobienie przeszklonego tyłka, albo polowanie na referencję, która z fabryki wychodziła z hesalitem na górze i szafirem na dole :)

 

3572.50 - bardzo fajny, ale niezbyt często spotykany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, widzę, że Mateusz wiesz lepiej co mam swoim zegarku :D

Ja jestem pewny, że mam 1861 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ach, bo mówisz o  FOISie, a  nie klasycznym Speedy, racja :)

 

Edit: i faktycznie znalazłem informację, że "somehow the 'gray halo' seems less noticeable [on FOIS] than on the 3573.50"

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości zmiany hesalitu na szafir.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOIS chodzi za mną coraz bardziej.

Ktoś wie jaka bransoleta Omegi do niego pasuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

FOIS chodzi za mną coraz bardziej.

Ktoś wie jaka bransoleta Omegi do niego pasuje? 

Raczej niewiele, bo z tego co pamiętam ma - wzorem premoonów - 19mm w uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 19mm w uszach, no i jak dla mnie stworzona do noszenia na pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja AT też ma 19 mm. Ale nie sądzę, żeby maskownice pasowały.

A jakoś tak Speedy pasuje mi do bransolety, a ten oryginalny pasek zupełnie nie leży mi kolorystycznie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOIS chodzi za mną coraz bardziej.

Ktoś wie jaka bransoleta Omegi do niego pasuje?

 

Takie info znalazłem na OmegaForums ale zdjęcie nie wiem której opcji

"1125, end links are 617 from Ofrei. You may need to try different thickness spring bars for best fit.

You need the 617 end links to go with a 1125 or 1171 bracelet to fit the FOIS"

Poza tym zgadzam się że FOIS jest stworzony dla pasków - i masz rację Tomek , do customowych pasków. Zrobią to pokażę ; )

post-55792-0-40102800-1421951010_thumb.jpg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus szkiełko porysował :P

 

post-48316-0-58355400-1421951201_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta bransoleta desmo, jak te vintage z lat 60-70

To z sieci - jest wątek na Omega forums...referencje typów też stamtąd. Kto wie może rosnąca ilość FOISów i presja właścicieli skłoni Omegę do refleksji... była jaką niekonkretna plotka że planują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu masz hesalit i o tym nie wiesz? :P Bo do szafiru wkładają 1863 (chyba, że masz szafir z stalowym deklem), a i pierścienia ciężko nie zauważyć:

357350.jpg

Ładnie porównanie z hesalitem widać tutaj: http://forums.watchuseek.com/attachment.php?attachmentid=823534&d=1347878497

 

A i nawiązując do tego, o czym pisał Desmo, profil to moim zdaniem kolejna zaleta hesalitu:

6148568465_a8016bd737_o.jpg

Mateusz - czy te moonwatche z linku mają ten sam rozmiar ( bo ten z szafirem to nie FOIS ) i nie widać optycznego niwelowania rozmiaru przez hesalit ...ja mam takie porównanie - skrajnie mniejszy FOIS z szafirem i po drugiej stronie moonwatch z hesalitem

post-55792-0-20710300-1421951823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

@Desmo: te z linku ten sam rozmiar, ale nie ta sama odległość od aparatu jak sądzę ;)

 

@Tomi_leg: pokazałbyś swoją ubraną w ten cordovan wreszcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.