Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś o pięknych vintydżowych - trytowych indeksach ...wersje które podałem dodatkowo nie mają osłony koronki co też nadaje im odmiennego charakteru...wystarczy wrzucić je na stary pasek i wehikuł czasu przenosi cię do przeszłości...jeden i drugi wart jest swojego miejsca w kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, pomarańczowy kolor starych indeksów w każdym zegarku jest piękny


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No właśnie, a jako że perspektyw na ładnego vintage speedmastera na razie brak, to coraz bardziej kusi mnie postarzenie superluminovy coby też opalić trochę indeksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trudno będzie w to uwierzyć ale lubię Omege i Rolexa :o

 

post-16365-1421516424314_thumb.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jako że perspektyw na ładnego vintage speedmastera na razie brak, to coraz bardziej kusi mnie postarzenie superluminovy coby też opalić trochę indeksy

Serio ? Kuchenka mikrofalowa, chemia czy nałożenie nowej luminovy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

O mikrofali nie słyszałem, ale piekarnik kusi. Tylko ze ciężko dostać komplet tarcza + wskazówki. Są w relatywnie dobrej cenie w samej omedze (taniej niż w sieci), ale tam mają przymusowe założenie ich na zegarek i to założenie jest droższe od samych części (prawie 700 za założenie tarczy i kolejne za założenie wskazówek...) - no i co mi po założeniu przed piekarnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku,to tak jak ja, również lubię obie marki

Sympatia dla Rolexa nie wyklucza jej w stosunku do Omegi,to nie FCB i RM

 

Mateusz, ja również dziękuję za linki,widać jak wielkim jesteś fanem Speedmastera

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , to raczej był piekarnik ; ) ...chyba najbezpieczniej oddać do fabryki na naniesienie beżowej luminovy ( choćby takiej jak w nowych seamasterach 300

generalnie pomysł mocno dyskusyjny w kontekście drogi na skróty i negatywnego wpływu na wartość przy odsprzedaży choć można zachować oryginalny komplet tarcza/ wskazówki ( dla przyszłego , ortodoksyjnego nabywcy ) a zamówić beżowy zestaw na wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... Waszym zdaniem ile powinna kosztować Omega PO nowa? Dostałem dziś pewną ofertę. Wydaje mi się że w miarę ciekawą ale  chciałbym zasięgnąć Waszego zdania.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Desmo, oczywiście oryginalna tarcza i wskazówki zostają - jakbym chciał zbeszcześcić zegarek to bym nie myślał skąd wziąć te części :) upieczona tarcza jest ciekawsza od przemalowanej. Bardziej realistyczne wygląd, a i sama tarcza też się nieco 'starzeje'. Choć nie ukrywam ze znacznie chętniej dostałbym po prostu ładna vintage tarczę od jakiegoś trupa na 861 nie do odratowania, ale tutaj szansa prawie zerowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trudno będzie w to uwierzyć ale lubię Omege i Rolexa :o

 

 

nie trudno :) obie marki mają ciekawe egzemplarze a Twoje do nich należą ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie trudno, ale jak czytam posty w tych dwóch podklubach to myślałem ze jestem wyjątkiem. :-)) .

Szkoda ze nie potrafię zrobić ładnego zdjęcia tej niebieskiej HV, to jest naprawdę super zegarek

 

 

4db7add6c9469cd6a4fc7d52ad470bdb.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku, nie jesteś wyjątkiem. Ja też lubię Rolexa i Omegę i mam zegarki obu firm. A poza tym lubię też Zenitha, Taga, AP, Tudora. L&S, Patka, VC i wiele, wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spotkanie Tomek wezmę 5513, ciekawi mnie wasza opinia o tym zegarku. Tzn mowie o omedze 5513 :-))


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trudno będzie w to uwierzyć ale lubię Omege i Rolexa :o

 

attachicon.gifuploadfromtaptalk1421516422071.jpg

 

 

Irku, nie jesteś wyjątkiem. Ja też lubię Rolexa i Omegę i mam zegarki obu firm. A poza tym lubię też Zenitha, Taga, AP, Tudora. L&S, Patka, VC i wiele, wiele innych.

To firmy konkurują ze sobą o palmę pierwszeństwa, posiadacze tylko nieraz za bardzo stają zbyt mocno po jednej ze stron. @Tommaso, podoba mi się taka filozofia "lubienia" :D.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irek - Chętnie zobaczyłbym też parę innych Twoich zegarków, np HV czy ceramicznego Tudora. Ale wiem, że przez granicę ich nie przewieziesz...

 

@zasadas - Niestety lubienie tych pozostałych na razie jest w większości wirtualne. Ale pracuję nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie trudno, ale jak czytam posty w tych dwóch podklubach to myślałem ze jestem wyjątkiem. :-)) .

Szkoda ze nie potrafię zrobić ładnego zdjęcia tej niebieskiej HV, to jest naprawdę super zegarek

Irku,

robisz coraz lepsze zdjęcia.

Pamiętam Twoje fotki np.sprzed roku czy półtora, zrobiłeś spory postęp


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo dążenie do celu może być przyjemne, a co dopiero gdy jest szansa na ich realizację. Życzę powodzenia, a zamykanie się na jednej marce też uważam za bezsensowne.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tłumaczyłem na lotnisku w Pl ( wyrywkowa kontrola) do czego potrzebne mi są dwa takie same Rolexy :-) , jeden był na prezent, i powiedziałem o tym celnikom, pokiwali palcem ze tak nie wolno i od tego prezentu powinni mi coś naliczyć clo i VAT ale puścili. Porządne chłopaki

 

Mariusz

Te ostatnie zdjęcie jest pożyczone, ale na 1000 jakich zrobię jedno wyjdzie ok, a zawsze słyszę ze wszystko zależy od światła :-)) , za mną chyba ciągnie się jakieś inne światło :-)

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dążenie do celu to w naszym przypadku zarabianie kasy które samo w sobie jest przyjemnym uczuciem


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spotkanie Tomek wezmę 5513, ciekawi mnie wasza opinia o tym zegarku. Tzn mowie o omedze 5513 :-))

Weź na bransolecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wziąć ale nie bardzo jest co w niej oglądać, faktem jest to ze mam dwa nowe ogniwa które zaciągnął em z 114060 i pasują idealnie, praktycznie nie sposób ich odróżnić a zegarki dzieli 27lat


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tłumaczyłem na lotnisku w Pl ( wyrywkowa kontrola) do czego potrzebne mi są dwa takie same Rolexy :-) , jeden był na prezent, i powiedziałem o tym celnikom, pokiwali palcem ze tak nie wolno i od tego prezentu powinni mi coś naliczyć clo i VAT ale puścili. Porządne chłopaki
 

 

 

Bo Irek zbyt uczciwy jesteś. Trzeba było powiedzieć, że dużo latasz i potrzebujesz wskazania drugiej strefy czasowej. Takie GMT dla bogatych. Ale kto bogatemu zabroni? :)

 

Dzisiaj nudziłem się strasznie i oglądałem sobie pod lupą moją AT. Muszę przyznać, że jakość obróbki stoi na bardzo wysokim poziomie, nie dopatrzyłem się absolutnie żadnych niedoróbek, a zdobienia mechanizmu są wręcz barokowe. Jakość szlifów też jest bez zarzutu.

Porównując do wcześniejszych Omeg (falistych 300m), uważam, że Omega zrobiła jakościowo spory krok do przodu.

 

Indeksy, wskazówki, tarcza są zrobione absolutnie perfekcyjnie:

27664010039311003408.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega powinna Ci płacić za zdjęcia, piękne :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Tomek robi świetne zdjęcia, tak jak i kilku innych kolegów tu na forum.

Niektóre zdjęcia są tak dobre ze przeklamuja prawdziwy wygląd zegarka, moje zdjęcia są dokładnie na odwrót jak komuś się zegarek spodoba na moim zdjęciu to napewno będzie zachwycony nim na żywo :-), brak rozczarowania gwarantowany

 

@ Tomek

 

Wezmę jeszcze Tudora BS :-) , chyba tam w tym roleksie nie pomyśleli jak skrót ich nazwy będzie wyglądał :-))

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.