Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że jej nie dowiozłeś do kraju...mogłem prowadzić z Rolexem 3:1 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy tych kursach walut to Wam bardzo niewiele opłaca się kupować u nas, przynajmniej tak mi się wydaje

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kursach opłaca nam się trzymać swoje a jak kupować, to na wtórnym rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do mechanizmu 8500, to osobiście uważam że za dobrą dokładność tych mechanizmów w większym stopniu niż co-axial odpowiada uwalnianie energii z dwóch bębnów równocześnie.

 

Na finalnie dobre parametry chodu 8500 (a także jego pochodne) wpłynęło jak sądzę wiele czynników powodując efekt synergii, z których te najważniejsze (w mojej opinii) to:

 

1. Wydajny wychwyt

- zastąpienie ruchu przesuwnego charakterystycznego dla wychwytu kotwicowego ruchem popychającym charakterystycznym dla Co-Axial - niemal całkowite wyeliminowanie tarcia ślizgowego i zastąpienie go dużo mniejszymi oporami toczenia,

- zmniejszenie odległości ślizgowych pomiędzy kołem wychwytu a kotwicą z 0,4 do 0,03 mm,

- zastąpienie długich i pośrednich impulsów (wychwyt kotwicowy), krótkimi i bezpośrednimi (współosiowy),

 

2. Stabilne działanie regulatora chodu

- zastosowanie koła balansu o stosunkowo dużym momencie bezwładności (dwukrotnie większym niż ETA)  - mniejsza podatność na zewnętrzne zakłócenia,     

- swobodny włos w połączeniu z cztero punktową regulacją momentu bezwładności      

 

3. efektywny naciąg automatyczny i system napędu

- system naciągu z dwóch bębnów – równomierne uwalnianie energii i zwiększenie autonomii chodu,

- dwukierunkowy naciąg o stosunkowo dużej efektywności równej 3,8 h; co oznacza, że w ciągu godziny mechanizm uzyskuje 3,8 godz. autonomii chodu (w tym jednak przypadku mechanizm z 1931 roku opracowany dla Rolexa przez Emila Borera bije 8500 na głowę bo miał wtenczas efektywność 5,8)

 

 

Ja tam wierzę w te marketingowe przechwałki Omegi (może jestem naiwny) bo zostały skonfrontowane z wykonanymi wielokrotnie pomiarami parametrów chodu przez pisma i portale branżowe, z opiniami użytkowników, a także zweryfikowane przez same działania Omegi zawężające dopuszczalną niedokładność chodu i wydłużające gwarancję. Wyniki jedne, drugie jak i trzecie działania obroniły się jak dotąd same (zobaczymy co będzie za kilkanaście lat).    


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby nie było że ja wyznawcą słabej wiary jestem  :D  Mój najbliższy zakup tykający to 300 41 mm i wbrew etykiecie do garnituru będę nosił 

23330412101001-20.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę, byś tym razem przełamał passę :). Zwłaszcza, że model zacny.

Nawet Cię trochę rozumiem... też bym biadolił, gdyby moje egzemplarze nie były dokładne. Nie mówcie nikomu, ale ja naprawdę nie zaglądam na telefon przy sprawdzaniu godziny - ale ćśśś, niech to będzie taka nasza tajemnica.

 

P.S. ba! Ja swojego SMPC też kupiłem z myślą, że skoro sam Dżejms nosił to do garnituru, to co ja, jakiś śmiertelnik się będę przejmował ;)

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma sama długość impulsu w kontekście stabilności/dokładności chodu? Swoją drogą zauważyłem że 8500 bardziej "dzwoni" niż cyka, dźwięk jest bardziej metaliczny, ma wyższą częstotliwość i jest krótszy.

W kontekście powstania błędu izochronizmu. Urządzenia napędowe udzielając impulsu, który przekazywany jest od napędu, przez przekładnię chodu oraz wychwyt, w celu podtrzymania wahań koła balansowego naruszają jego izochronizm. Krótki i bezpośredni impuls trudniej zakłócić, także straty energii są mniejsze, dzięki temu energia przekazywana przez ten impuls jest zawsze taka sama.

 

 

Ta efektywność ma chyba dwie strony medalu. Z jednej strony nie może być za mała, ale z drugiej za duża wydajność może mieć (czy musi?) wpływ na szybsze zużycie łożysk. Wydaje mi się że osiągnięcie większej wydajności np. przez zwiększenie wagi wahnika nie jest dużym problemem.

Zgadza się. To ważna cecha w kontekście funkcjonalnym, np. w przypadku sporadycznego użytkowania zegarka (w przypadku permanentnego to nie jest tak istotne), wtenczas większa efektywność rozruchowa i krótszy czas osiągnięcia optymalnego, maksymalnego naciągu, zapewniają odpowiedni moment napędowy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja Omegę 300 M kupiłem 5 grudnia  Także chciałem wiedzieć jak jest dokładna  , pierwsze pomiary wskazywały mi około 1 sekundy na dobę . Potem po poradach od forumowiczów  ustawiłem idealnie wskazówki na godzinę 12. Co kilka dni sprawdzałem i nic się nie zmieniało . I wtedy z powodu charakteru mojej pracy i trochę Lenistwa postanowiłem że ustawie go i sprawdzę po równych 30 dniach. A było to jak miałem chwilę wolnego czyli 25 grudnia o 12 w południe. Dzisiaj po miesiącu sprawdziłem i co ? Sam trochę w to nie wierzę jest + 20-21 sekund do przodu . Zegarek od kupna cały czas noszę i ze względu na pracę nie opitalam się z nim Jak wiecie nie jestem takim fachowcem i profesjonalistą jak Wy , ale myślę że to dobry wynik. Mam nawet pytanie czy moja metoda sprawdzania nie wypaczyła wyniku ? Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikatu Ci nie dadzą..:-) , za malo danych ..ale jest ok:-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook ten podtekst z dołu dotyczy mojej metody sprawdzania ? . Czy osobisty prztyk gościa z Warszawy ?


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook ten podtekst z dołu dotyczy mojej metody sprawdzania ? . Czy osobisty prztyk gościa z Warszawy ?

 

Że co?:-) :-)

Wyjaśnij bo nie bardzo rozumiem....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem !!

 

Po co to głupie przysłowie pod spodem ? masz je przypisane na stałe do każdego kto się o coś pyta ?

Nie każdy tutaj na forum jest fachowcem . Wydaje Mi się że po to ono zostało utworzone żeby tacy ludzie jak Ja bez fachowej wiedzy mogli zadawać pytania innym którzy ją mają 

Po co to wywyższanie się ? Jeżeli uważasz że pytania są banalne według Ciebie , to po prostu nie odpowiadaj Daj innym szansę

Chętnie dowiem się czegoś bardziej merytorycznego  na moje pytania  które zadałem  Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nicon.  po prostu muszę zmienić ustawienie zegarka o 12 godzin do przodu , chyba będzie łatwiej Mi sprawdzać


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawcio68, nie oburzaj się, kolega cook ma tak na stałe w swoim podpisie i na pewno nie miało to na celu obrażania Cię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeJot: Dzięki za wyjaśnienia.

 

Ta metoda sprawdzania jest trochę kulawa, bo nie uwzględnia tego że przez jakiś czas zegarek mógł robić np. -2s/dobę i niwelować dodatnie odchyłki. Sprawdzaj najlepiej codziennie o tej samej porze, wtedy będziesz wiedział na pewno jaka jest średnia dobowa odchyłka. Natomiast ja przez długi czas miałem +0.25s/dobę więc nie jest to jakieś niespotykane.

 lepiej Mi podpowiedz w jaki sposób udało Ci się zauważyć odchylenie rzędu 0,25 sekundy


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem !!

 

Po co to głupie przysłowie pod spodem ? masz je przypisane na stałe do każdego kto się o coś pyta ?

Nie każdy tutaj na forum jest fachowcem . Wydaje Mi się że po to ono zostało utworzone żeby tacy ludzie jak Ja bez fachowej wiedzy mogli zadawać pytania innym którzy ją mają 

Po co to wywyższanie się ? Jeżeli uważasz że pytania są banalne według Ciebie , to po prostu nie odpowiadaj Daj innym szansę

Chętnie dowiem się czegoś bardziej merytorycznego  na moje pytania  które zadałem  Pozdrawiam

Wiesz co to jest sygnatura :) ?

Też tak sobie możesz ustawić ;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 lepiej Mi podpowiedz w jaki sposób udało Ci się zauważyć odchylenie rzędu 0,25 sekundy

Sawicio, moj zegarek ma odchylke -1 sekunde na dobe ale po miesiacu troche zaczelo mnie nudzi to mierzenie wiec zaprzestalem. Minal nastepny miesiac i po prostu z zapiskow wynika ze w drugim poznil sie 0.5 sekundy na dobe. Mam nadzieje ze jak tak dalej pojdzie to bede nastawiac zegarek raz na 3-4 miesiace , tosz to jak kwarc :D Nie wiem co koledzy robia z tymi zegarkami, ze maja takie odchylki, moze nie wkladaja uczucia :D kto tam to wie ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej Mi podpowiedz w jaki sposób udało Ci się zauważyć odchylenie rzędu 0,25 sekundy

Mniej więcej da się zauważyć takie odchyłki. Wystarczy robić zdjęcia podczas pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie rozumiem !!

 

Po co to głupie przysłowie pod spodem ? masz je przypisane na stałe do każdego kto się o coś pyta ?

Nie każdy tutaj na forum jest fachowcem . Wydaje Mi się że po to ono zostało utworzone żeby tacy ludzie jak Ja bez fachowej wiedzy mogli zadawać pytania innym którzy ją mają

Po co to wywyższanie się ? Jeżeli uważasz że pytania są banalne według Ciebie , to po prostu nie odpowiadaj Daj innym szansę

Chętnie dowiem się czegoś bardziej merytorycznego na moje pytania które zadałem Pozdrawiam[/quote

 

 

 

 

Idz napij się szklankę zimmej wody i przemysl co napisaleś ....

Zadaleś pytamie -odpowiedzialem Ci.....co Cie imteresuje moja sygnatura i co ona ma w koncu do precyzji chodu Twojego zegarka?

Ogarmij się troche i myśl co mowisz....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest sygnatura :) ?

Też tak sobie możesz ustawić ;)

Wiem ale po co ?!!!  Kojarzy Mi się to z niedowartościowaniem własnej osobowości . Poczuciem jakieś wyższości nad Innymi Ale to tylko może Moje odczucia . Dajmy już z tym spokój


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zaburzenia depresyjno lękowe.I lubię to podkreślać :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale po co ?!!!  Kojarzy Mi się to z niedowartościowaniem własnej osobowości . Poczuciem jakieś wyższości nad Innymi Ale to tylko może Moje odczucia . Dajmy już z tym spokój

Ty chcesz dostac tutaj pomoc czy raczej ublizac i pokazywac swoje niezadowolenie? Masz opcje ignorowania wszystkich sygnatur i mozesz to zrobic. Zreszta, juz dostales wyczerpujaca odpowiedz.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej da się zauważyć takie odchyłki. Wystarczy robić zdjęcia podczas pomiarów.

pomysł dobry chłopie , ale nie dla Mnie  powiem szczerze nie jestem pedantem  . Po prostu co 3 miesiące dam minutkę do tyłu i będzie ok. Potem jakaś mała kontrola Mam zegarek jest fajny dobrze się nosi i jest git

( Przepraszam jeżeli takim zachowaniem narażam się fanatykom tego modelu w dobrym tego słowa znaczeniu ) Pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.