Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sorrki za maly OT ale wy mi chyba bedziecie mogli poradzic najlepiej. Nie sledze za bardzo poczynan Omegi, jestem raczej fanem Rolexa (tylko mnie nie linczujcie ;) ) natomiast od dawna chcialem sobie kupic Speediego Moonwatcha tego klasycznego na recznym naciagu. Ale z tego co widze to chyba Omega zakonczyla jego produkcje. Czy moze cos przeoczylem? Jezeli juz nie jest produkowany to jaka jest ostatnia wersja (referencja) tego modelu i czy orientujecie sie jak jest z dostepnoscia tego modelu i jego cena? (chodzi mi o nowe egzemplarze, ktore gdzies tam jeszcze zalegaja). Swoja droga jezeli rzeczywiscie model ten nie jest juz produkowany to dziwi mnie ta decyzja Omegi o zaprzestaniu produkcji kultowego przeciez zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce białego Speediego bo niby gejowski, ale ilu z Was ma białego Iphona czy Galaxy i jest ok? Co za hipokryzja. :-)

A ilu ma białe koszulki, skarpety czy sportowe buty(zwane przez moje pokolenie ogólnie adidasami ;) ).

A tak serio- ja też słabo to widzę, ale czas pokaże.

 

 

Nie musi sie wszystkim podobac.

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorrki za maly OT ale wy mi chyba bedziecie mogli poradzic najlepiej. Nie sledze za bardzo poczynan Omegi, jestem raczej fanem Rolexa (tylko mnie nie linczujcie ;) ) natomiast od dawna chcialem sobie kupic Speediego Moonwatcha tego klasycznego na recznym naciagu. Ale z tego co widze to chyba Omega zakonczyla jego produkcje. Czy moze cos przeoczylem? Jezeli juz nie jest produkowany to jaka jest ostatnia wersja (referencja) tego modelu i czy orientujecie sie jak jest z dostepnoscia tego modelu i jego cena? (chodzi mi o nowe egzemplarze, ktore gdzies tam jeszcze zalegaja). Swoja droga jezeli rzeczywiscie model ten nie jest juz produkowany to dziwi mnie ta decyzja Omegi o zaprzestaniu produkcji kultowego przeciez zegarka.

Wciąż produkują, tylko teraz już mają bogatsze wersje w komplecie z walizeczką, lupą, dodatkowym nato... nie pamiętam czy coś jeszcze jest.

I zmienili od tego czasu nr referencyjny, ale zegarek jest wciąż ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż produkują, tylko teraz już mają bogatsze wersje w komplecie z walizeczką, lupą, dodatkowym nato... nie pamiętam czy coś jeszcze jest.

I zmienili od tego czasu nr referencyjny, ale zegarek jest wciąż ten sam

Proszę bardzo:

 

Ten zastąpił 3570.50.00 (hesalit + pełny dekiel): 

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/moonwatch/professional/31130423001005

a ten zastąpił 3573.50.00 (dwa szafiry):

http://www.omegawatches.com/collection/speedmaster/moonwatch/professional/31130423001006

 

 

EDIT

Rychu był szybszy...

Ale to się więcej nie powtórzy :)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Musze sie wybrac do AD zeby obejrzec te nowe wersje. Swoja droga ciekaw jestem czy poprzednie wersje (3570.50.00) sa jeszcze dostepne w jakis rabatach. Zauwazylem tez, ze tych nowych modelach jest nieco inny mechanizm 1861 (hesalit) i 1863 (szafir). Pewnie roznice sa kosmetyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice ograniczają się tak naprawdę do kosmetyki, 1863 jest ładniej zdobiony.

3570 i 3573 spokojnie powinieneś jeszcze dostać.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem tez, ze tych nowych modelach jest nieco inny mechanizm 1861 (hesalit) i 1863 (szafir). Pewnie roznice sa kosmetyczne. 

 

W "starych" wersjach było dokładnie tak samo

 

edit: puściłem Cię przodem Tomek ;)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję z szafirem i sprzedałem. Wśród wszystkich zegarów żałuję sprzedaży tylko tego jednego. Ten zegar ma coś w sobie.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję z szafirem i sprzedałem. Ten zegar ma coś w sobie.

To fakt- zegarek z historią, dobrze wykonany, uznanej firmy itp itd. Ja też sobie wmawiam, że nie daję się nabrać na marketingowe ściemy, ale "kosmiczna bajka" jednak na mnie działa :)

W dodatku za rozsądną kasę daje możliwość pooglądać piękny mechanizm- jeśli komuś ten zegarek się podoba, to w tej cenie ciężko znaleźć jakąkolwiek rozsądną alternatywę

 

edit: od czasu do czasu przechodzi mi przez głowę myśl- a może go jednak sprzedać- tak rzadko go noszę, szkoda żeby tak leżał.

Ale wtedy wystarczy, że wezmę Spidiego na chwilę do ręki i głupie myśli najczęściej szybciutko przechodzą

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

1861/1863 to już prawie 10 lat w Speedym jest. Zresztą to właściwie ten sam mechanizm co 861/863 - najistotniejsza zmiana to inne zdobienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Musze sie wybrac do AD zeby obejrzec te nowe wersje. Swoja droga ciekaw jestem czy poprzednie wersje (3570.50.00) sa jeszcze dostepne w jakis rabatach. Zauwazylem tez, ze tych nowych modelach jest nieco inny mechanizm 1861 (hesalit) i 1863 (szafir). Pewnie roznice sa kosmetyczne. 

Wersja z recznym naciagiem, hesalitem i walizeczka ogladalem w zeszly weekend na Placu Trzech Krzyzy - prezentuje sie super, ale cena ok. 17.000pln troche wysoka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena katalogowa dokładnie 17.200 zł. Mając przeciętne umiejętności negocjacyjne da się to zbić do 14.500 zł :) a co dopiero jak ktoś jest zawodowym negocjatorem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale chyba nie w tym butiku - to nie Kruk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale chyba nie w tym butiku - to nie Kruk ;)

 

A jaka to różnica?

 

W oficjalnych polskich sklepach te 15% rabatu czyli ok. 14500 zł to koniec negocjacji. Zawodowy negocjator może sobie co najwyżej dziurkę na śniegu wysikać bo polityki cenowej Omegi i tak nie zmieni, nawet z dyplomem Harvardu i rekomendacją Dalajlamy :-P

 

Pewnie jest tak jak piszesz, ale te 2.700 zł rabatu to już sporo i powoduje, że kupowanie tego modelu z innych źródeł, np. na chrono24, przestaje się opłacać, ewentualnie opłaca się w minimalnym stopniu.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnych polskich sklepach te 15% rabatu czyli ok. 14500 zł to koniec negocjacji. Zawodowy negocjator może sobie co najwyżej dziurkę na śniegu wysikać bo polityki cenowej Omegi i tak nie zmieni, nawet z dyplomem Harvardu i rekomendacją Dalajlamy :-P

z16704410Q,Malgorzata-Socha.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku na pl. Trzech Krzyży nie dostaniesz absolutnie nic.

U dealerów 15% to max, ale pewnie już niedługo, bo ostatnio Omega zrobiła z tego aferę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku na pl. Trzech Krzyży nie dostaniesz absolutnie nic.

 

Ale przynajmniej dobrze, że mają tam darmową wzorcownię ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy :D

 

311.32.42.30.04.003.jpg

 

SilverSnoopyAward.jpg

 

SP_Snoopy_fuite_nuit_311.32.42.30.04.003


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę starszego Snoopiego, tu trochę za dużo napisów na tarczy. Ale dekiel fajny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Gdyby darowali sobie snoopiego z dymkiem i 14 sekund z tarczy, a pozostali tylko przy kolorystyce, ceramicznym bezelu i tym dekielku to byłaby to jak dla mnie jedna z ciekawszych limitek speedmastera :) A tak jest ciekawa, ale bardziej kolekcjonerska niż do noszenia.

Edit: tu więcej informacji i szczegółów: http://www.fratellowatches.com/baselworld-2015-omega-speedmaster-professional-silver-snoopy-award-311-32-42-30-04-003/

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Vintage black całkiem miły, ale z drugiej strony kojarzy mi się z Bell & Rossem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to różnica?

Ano taka, ze wlasnie miedzy innymi dlatego zaczynaja inwestowac w butiki, aby po pierwsze w jednym miejscu byl jak najwiekszy asortyment (i klient nie musial latac po kilku sklepach w Warszawie, bo w jednym cos jest a w drugim nie ma) a po drugie, aby ceny ustanowione oficjalnie nie byly sztucznie podbijane i/lub opuszczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.