Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Man pytanie fotyczące bransolety Speedmastera. Na wewnętrznej stronie jest wybita strzałka. To kierunek wybijania czy wbijania sworznia?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał! Po czym poznałeś, że pierwsze zdjęcie to 38,5 mm? Różnią się jeszcze czymś, poza średnicą?

 

 

 

Poznałem głównie po odległości okienka daty od brzegu koperty. Są też inne drobne różnice a ja miałem ten zegarek, więc pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Man pytanie fotyczące bransolety Speedmastera. Na wewnętrznej stronie jest wybita strzałka. To kierunek wybijania czy wbijania sworznia?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Kupiłeś Moonwatcha???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro będę w domu, to coś wrzucę.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że trudno będzie mi się zdecydować. Co do bransolety, przymierzałem ostatnio wersję master co-axial i w ogóle nie zwróciłem na to uwagi, zrobiłem tylko jedną fotkę komórką, a na niej wygląda jakby cała bransoleta była polerowana (zegarek na żywo zrobił na mnie ogromne wrażenie, starszej wersji nigdy nie widziałem na żywo).

post-22764-0-63510300-1442493460_thumb.jpg


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis co-axial nie jest problematyczny, tylko jest niewiele miejsc gdzie można go wykonać, a najlepiej zrobić to w ogóle w oficjalnym serwisie żeby mieć spokój, jest to 3-wskazówkowiec więc będzie nadal taniej niż serwis np. Speedmastera.

 

Mówisz jak mniemam o cal. 9300 bo 1861 jest podobno bardzo prosty w serwisowaniu... 


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że trudno będzie mi się zdecydować. 

 

Ja w grudniu ubiegłego roku stałem przed takim wyborem i zdecydowanie wybrałem master. To co oferuje ten zegarek to majstersztyk. Brak ramki to kwestia opatrzenia się, a bransoleta, no cóż to nie tool watch. 

Ja wtedy kupiłem większą wersję, ale jak będę do niej wracał to jednak wezmę 38,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Mateusz, co masz na myśli pisząc o problematycznym serwisie co-axial? Zastanawiam się jeszcze nad rolexem datejust z niebieską tarczą. Może to nie najlepsze miejsce by o to pytać, ale czy serwisowanie rolexa byłoby mniej "problematyczne"?

 

Co-axial to dość skomplikowany w realizacji pomysł i ponoć wymaga pracy z mikroskopem i specjalnym sprzętem przy serwisie. W praktyce oznacza to więc właściwie ograniczenie do oryginalnego serwisu SGP. A zatem spore ceny serwisu i uzależnienie od niego niezależnie od kolejnych podwyżek cen serwisowych. Trójwskazówkowe werki Omegi bez co-axial może zrobić spokojnie dobry zegarmistrz za kilkukrotnie niższą kwotę. Więcej też da się z nim ustalić jeżeli chodzi o zakres naprawy.

 

Co do antymagnetyczności, czy jest to rzeczywiście użyteczne, czy coś jak zawór helowy, którego i tak nikt nie wykorzysta?

 

Zawór helowy to taki smaczek i zagajacz rozmowy, antymagnetyczność już teraz jest bardzo istotna, bo otacza nas i może wpłynąć bardzo mocno na dokładność zegarka. Biorąc pod uwagę rozwój techniki (np. pomysły autostrat bezprzewodowo ładujących samochody za pomocą fal elektromagnetycznych, czy też bezprzewodowego ładowania elektroniki za pomocą nadajników domowych), będzie się ona coraz bardziej przydawać w codziennym, zwykłym życiu. Dla mnie to główna wartość nowych werków Omegi i z chęcią zobaczyłbym klasycznego Moonwatcha z klasycznym 1861 ale wzbogaconym o antymagnetyczne elementy.

 

Man pytanie fotyczące bransolety Speedmastera. Na wewnętrznej stronie jest wybita strzałka. To kierunek wybijania czy wbijania sworznia?

 

Z tego co pamiętam to kierunek wybijania.

 

Edit: podsumowując temat co-axial/antymagnetyczność - Ja osobiście albo brałbym mastera, albo wybierał zegarek bez co-axiala. Co-axial bez mastera ma kiepski stosunek zysk/koszt.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie tylko, że kaliber 2500 , mimo co-axial da się serwisowac u wielu niezależnych zegarmistrzów.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Poczytałem i przemyślałem sprawę. Zdecydowałem, że mechanizm "antymagnetyczny" jest stanowczo wartościową cechą zegarka.

 

https://monochrome-watches.com/omega-goes-anti-magnetic-with-the-master-co-axial-calibres-the-first-truly-anti-magnetic-mechanical-movement-in-the-watch-industry/

 

Co do wielkości, to rzeczywiście spróbuję przymierzyć wersję 38,5 mm. Coraz bardziej podobają mi się oldschoolowe mniejsze zegarki. Dlatego też cieplej zacząłem spoglądać na rolexy. Co prawda 36mm datejust wydawał się (chyba) trochę przymały, jednak 41 mm datejust ll sprawiał już wrażenie nieco za dużego. 39-40 mm mogłoby być dla mnie idealną wielkością.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie tylko, że kaliber 2500 , mimo co-axial da się serwisowac u wielu niezależnych zegarmistrzów.

I zdaje się że nie potrzebuje mikroskopu ten werk.Konieczny jest do 8500


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 39-40 mm jest optymalnym rozmiarem I brak daty nie jest wielkim problemem to ogladnij nowe 39mm Rolex oyster perpetual.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na wystawie, nie było czasu na przymiarki. Stal wyglądała na jakąś taką inną, nie przekonały mnie też chyba te zielone kropki, jakoś nie rzucił mnie na kolana (na pierwszy rzut oka). Może bym to jeszcze przemyślał ze względu na wyraźnie niższą cenę, jednak zależy mi na dacie. Obecnie najbardziej podoba mi się datejust z niebieską tarczą jakiego kiedyś pokazywał carlito1, ale nie potrafię odszukać już tej galerii. (przepraszam za offtop, w końcu to klub miłośników omegi, ale ja jestem miłośnikiem obu marek)


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Obecnie najbardziej podoba mi się datejust z niebieską tarczą jakiego kiedyś pokazywał carlito1, ale nie potrafię odszukać już tej galerii. (przepraszam za offtop, w końcu to klub miłośników omegi, ale ja jestem miłośnikiem obu marek)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/74748-rolex-datejust-ii/?hl=%2Brolex+%2Bdatejust


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Omegi AT, wybrałbym wersję starsza z matowa bransoleta I ramka na.okienku daty, jej brak mi przeszkadza, co ciekawe jej brak w ogóle nie przeszkadza mi w mojej PO


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro będę w domu, to coś wrzucę.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

No brawo Staszku - współczesny czy zabytkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wyczytałem, Staszek dopadł wreszcie Moonwatcha  :o   

dlaczego jeszcze nie ma zdjęć !!!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 39-40 mm jest optymalnym rozmiarem I brak daty nie jest wielkim problemem to ogladnij nowe 39mm Rolex oyster perpetual.

Irek, widziałeś już ten zegarek na żywo?

Przecież on jest słabiutki i moim zdaniem nie ma startu do DJ czy Omegi AT.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Poczytałem i przemyślałem sprawę. Zdecydowałem, że mechanizm "antymagnetyczny" jest stanowczo wartościową cechą zegarka.

 

https://monochrome-watches.com/omega-goes-anti-magnetic-with-the-master-co-axial-calibres-the-first-truly-anti-magnetic-mechanical-movement-in-the-watch-industry/

 

Co do wielkości, to rzeczywiście spróbuję przymierzyć wersję 38,5 mm. Coraz bardziej podobają mi się oldschoolowe mniejsze zegarki. Dlatego też cieplej zacząłem spoglądać na rolexy. Co prawda 36mm datejust wydawał się (chyba) trochę przymały, jednak 41 mm datejust ll sprawiał już wrażenie nieco za dużego. 39-40 mm mogłoby być dla mnie idealną wielkością.

 

Miałem obie wersja, tzn. ze starszym i nowszym mechanizmem, a także 41,5 i 38,5. Stylistycznie różnica między nowsza i starszą dla mnie bez znaczenia, obie mi się podobają, brak ramki zupełnie nie przeszkadza, a polerowana część bransolety nawet pasuje. Natomiast zdecydowanie wersja 38,5, jest dużo bardziej wygodna, 41,5 to już patelnia :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, widziałem I też uważam że AT jest zdecydowanie lepsza opcja, ale rzucilem tym Roleksem tak bo kolega pisał o rozmiarze I o tym że lubi również Rolexa.

Ja osobiście bym go nie kupił ,na renderach podobały mi się tak zresztą jak I niebieski milgauss, a w rzeczywistości jak dla mnie są nijakie, takie bez wyrazu.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo Staszku - współczesny czy zabytkowy?

współczesny.

 

 

Dopiero wyczytałem, Staszek dopadł wreszcie Moonwatcha  :o   

dlaczego jeszcze nie ma zdjęć !!!  :)

Naprawdę postaram się jutro.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man pytanie fotyczące bransolety Speedmastera. Na wewnętrznej stronie jest wybita strzałka. To kierunek wybijania czy wbijania sworznia?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

wybijania


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro muszę dopasować długość bransolety.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.