Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Pięknie dziękuję za info. :)

Fiu, fiu... 1927 r. - nie spodziewałem się :)

Zegarek po remoncie w zakładzie przy Złotej w W-wie. Przed wyglądał tak :( :

post-97069-0-39838900-1492591016_thumb.jpg

Po remoncie odnalazł się sekundnik :D i wygląda to już duuużo lepiej :)

post-97069-0-81975000-1492591094_thumb.jpg

Pozdrawiam

Radek

Ta Omega jest bardzo ładna, ale ze zdjęć odnoszę wrażenie, że ma dużo gorszy AR od SMPc czy PO... niestety na żywo nie było mi dane ją oglądać, niech mnie koledzy naprostują jeśli się mylę?

Guest Passero

Mnie od niespełna 2 m-cy cieszy ta Omega. Aż dziw, że nie zwracałem na nią tak długi czas uwagi :rolleyes:  Parę szybkich strzałów..

Bartek, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś wrzucałeś w wątku Rolex'a zdjęcia porównawcze z SD i kilka ciepłych słów na temat tej Omegi napisałeś ;)

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, szczególnie dobrze mu na rudym, skórzanym pasku.

Ps. A foty smaczne, jak zwykle :)

Edited by Passero

Bartek, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba kiedyś wrzucałeś w wątku Rolex'a zdjęcia porównawcze z SD i kilka ciepłych słów na temat tej Omegi napisałeś ;)

Moim zdaniem bardzo fajny zegarek, szczególnie dobrze mu na rudym, skórzanym pasku.

Ps. A foty smaczne, jak zwykle :)

Tak, kiedyś z Wojtkiem się spotkaliśmy i zrobiliśmy małe porównanie, podobała mi się ale nie chciałem wtedy nic kupować. Przypadkiem spotkałem jakiś czas temu Wojtka, pokazał ją jeszcze raz, ponosiłem i bardzo mi podpasowała.

Ta Omega jest bardzo ładna, ale ze zdjęć odnoszę wrażenie, że ma dużo gorszy AR od SMPc czy PO... niestety na żywo nie było mi dane ją oglądać, niech mnie koledzy naprostują jeśli się mylę?

Gorszy a zarazem dużo lepszy bo jedynie wewnętrzny. Jak dla mnie ideał, zwłaszcza w połączeniu z szafirem i ceramicznym bezelem tworzy nierysujący się przód zegarka. No i na szkle z wewnętrznym antyrefleksem najmniej widać zacieki i odciski palców.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Guest Blunio

Powiedzcie koledzy, dlaczego te same Omegi 300 Master maja jedna indeksy malowane a druga typu sandwich, np. zegary @Bartka i @radekvintageb ?

Wszystkie 300 Master mają laserowo wycinane indeksy w ceramicznej tarczy. To tylko kwestia zdjęcia.

Dla przypomnienia. SD był dla mnie idealny.

16636446232_fd99f98caf_b.jpg

16450058370_8b1b468d52_b.jpg

Edited by rip

wojtek

A to nie wiedziałem ze ta tarcza jest ceramiczna!!! Ja czekam na swoją...

Aż szkoda, że ta koronka taka zdziadziała. Wymień sobie.

Fakt. Zdziadziała, ale jakoś się już z nią oswoiłem. :)  No i nie będę się do niej przyzwyczajać: zegarek będzie na sprzedaż. Jest jednak dla mnie za duży: 48 mm bez koronki i 55 mm w uszach  :(

Mikołaj na Seamaster 300 '57 ?

Być może ale chyba raczej Master.

Koledzy poratujcie, gdzie i za ile można dostać bransoletę do omegi  Seamaster Aqua Terra Co-Axial Chronograph 23113445009001 (21mm w uszach)?

Zegarek rzadko noszę, stąd moze to być nawet słaba używka do uratowania albo jakiś zamiennik. Pasek mi się znudził. A moze ktoś ma do sprzedania taką bransoletę?

Coś takiego:

post-40729-0-37798400-1492816602_thumb.jpg

Edited by lukasz28

Bransoleta do kupienia w Swatch na Marynarskiej za ok 2800 PLN. Kiedyś zamawiałem, ale niestety czekałem cos 2-3 miesiące..

W sumie za niewiele więcej można wyszarpać na ebayu cały zegarek kwarcowy na bransolecie :)

Ale bransoleta od wersji 38,5 i 41 mm niestety nie podejdzie bo ma 20mm, a chrono 21mm.

W sumie za niewiele więcej można wyszarpać na ebayu cały zegarek kwarcowy na bransolecie :)

Tak, tylko kwarc może mieć średnicę 39mm a moja omega ma 44mm i bransoleta moze być proporcjonalnie węższa. Moze też być inaczej zbudowane ostatnie ogniwo, to między uszkami.