Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Więc co w nim jest tak kuszącego i zniewalającego, hmm… ?

Myślę, że historia z księżycem i bardzo niewiele więcej. Zero wizualnej wyrazistości generuje pewną, docenianą powszechnie uniwersalność.

 

Starym Garbusem czy Mercedesem W124 też sporo ludzi jeździ i uważa za najlepsze i najpiękniejsze auta na Świecie. A, że obiektywnie w roku pańskim 2017 - słabe? Mało ważne. Podobny casus jak Moonwatch. Sprzęt ze swoją legendą. Na zdrowie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum miłośników zegarków - więc zakładam że nie rozmawiamy o jednym zegarku do wszystkiego. Dlatego dla mnie większość wymienienionych przez kolegę " wad" to zalety lub przynajmniej " naturalna konsekwencja" innej cechy.

O ile nie pływasz w zegarku i choć trochę uważasz przy kranie - słaba wodoszczelność - 50m i niezakręcana koronka nie mają znaczenia. To drugie może być też zaletą w nieostrożnych rękach ( awarie tubusa...)

- trzeba nakręcać ręcznie - mechanizmy manualne są zazwyczaj trwalsze, cieńsze i prostsze/ tańsze w serwisie . Niektórzy uważają że są też esencją zegarka mechanicznego. ( personalny, codzienny kontakt )

- brak stop sekundy ( ćwiczenie refleksu i koordynacji ;-)

 

- rezerwa chodu - 48h ( jeśli akceptujesz codzienną, poranną rutynę - nie ma znaczenia )

- brak daty ( jeśli nie nosisz każdego dnia - może być zaletą, dla purustów - obecność daty zawsze szkodzi symetrii tarczy )

- luma nie powala ( w dobie telefonu - ta funkcja zegarka nabiera większego znaczenia już chyba tylko w nocnych operacjach cichociemnych )

- plastikowe szkiełko ( dla niektórych daje ciepły, vintydżowy wizerunek zegarka, pomniejsza też optycznie kopertę, rysy nadają charakteru i są szybko usuwalne )

- plastikowe wskazówki ( nie są plastikowe choć tak wyglądają , kiedyś ich nie lubiłem teraz traktuję jako część wizerunku- choć wolę stalowe alpha )

- nieprzeszklony dekiel -Idealny żeby zakryć plastikowe elementy w mechanizmie, bardziej pasuje do toolwatcha, brak szkła sprzyja niższemu profilowi zegarka

- bezel nie z ceramiki ( nie wygląda plastikowo - patrz nowa Daytona, oddaje vintydżowy charakter modelu, fajnie się starzeje, jest tańszy do zastąpienia)

- średnio wyprofilowana do nadgarstka koperta ( nie zgadzam się - jeśli nie ma szafiru który nadmiernie wystaje od strony dekla, płaski mechanizm i skręcone uszy powodują że wizualnie leży dobrze nawet na małych nadgarstkach )

- wysoka cena zakupu i serwisowania.( to już bardzo relatywne - nawet w porównaniu do nowszych Speedmasterów - koszt jednego i drugiego niższy, a jak porównasz do Daytony to już wydaje się że wręcz cena okazyjna ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i apiać od nowa  :P

 

Zawsze działa :D


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Robertem :)

 

Jeszcze nikt nie wymyslil uniwersalnego zegarka, co dla jednego jest wadą, dla drugiego moze byc zaletą - stad mnogość modeli i marek.

Podobnie jest z kobietami :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze działa :D

Skopiuję sobie jak kolega swoją odpowiedź ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ładna ale przepolerowana na maksa i bez pojęcia. Skorodowane wskazówki średnio pasują do takiego lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze egzemplarze opuszczają fabrykę...

post-63031-0-66155500-1496780242_thumb.jpg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom. Ciekawe które numery. Ja mam wysoki :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z wielką przyjemnością przeczytałem Twoją argumentację. Sądzę podobnie, ale tak ładnie bym tego nie ujął. Kocham swojego Speedmastera za to, że własnie taki jest.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom. Ciekawe które numery. Ja mam wysoki :)

nie idą numerami, także masz szanse ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej partii podobno same niskie, w butiku twierdzą ze w pierwszej dostawie są 2 które przyjdą do polskich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert Jan twierdził ze niskie numery najpierw ale widzę na forum Omega że losowo o idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze egzemplarze opuszczają fabrykę...

 

Co to za wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Oni tak uparli się przy pasku? Ten zegarek powinien opuszczać fabrykę na bransolecie,a pasek powinien być dokładany ekstra.Dla mnie ten model na pasku traci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym wolał bransoletę, ale cóż...najwyżej trzeba będzie ją dokupić. podobno pasować będzie ta: nr ref 1171

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też żydzenie z ich strony, fajnie dobrany pasek ale pasków sobie można dokupić pińcet, a bransoleta to bransoleta. Na lato nie ma lepszej opcji.

Akurat w Omedze zapasek z zapięciem to ten sam koszt co bransoleta. Kupisz bransoletę i wyszczotkujesz i będzie git. Jednak moim zdaniem bransoleta do szczotkowanej koperty nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzisiaj takie pseudo- makro PO wyszły. Żeby było jasne... wyciągnięty trochę kontrast i czernie. ;-) Ale wszystko na komórce obrobione. :-)

Edit: "obrobione"

a1ca3c51742246fb2cb5c29910508e9f.jpgc1888eaca9415f1ebb5a514500198937.jpg49d2493900bb991053578000202bf6f2.jpg

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.