Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W reduced jeszcze jedna rzecz jest denerwująca czyli rozrzucone koronki.

Moim zdaniem wygląda to źle, ale dodatkowo u mnie środkowa koronka lubiła się wbijać w nadgarstek, co w Moonie nie miało miejsca, bo i mieć nie mogło-

tam są normalnie umieszczone koronki(jak to w dedykowanym mechanizmie, a nie modułowym)

 

Nosiłeś jak rozumiem na lewej ręce? Właśnie zastanawiam się, czy nosząc na prawej będzie mnie razić.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to egzemplarz który jest w moim posiadaniu?

 

 

Edit: wygląda na to że tak. Kawałek forumowej historii

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez marcines

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało : dlaczego nie reduced ? Nikogo nie pytalem ktory zegarek kupic :) tylko chcialem poznac opinie ludzi ktorzy dluzej niz ja siedza w temacie omegi , a nie ukrywam ze mam wielka slabosc do tej marki i musze sporo doczytac . Pierwsza sprawa to rozmiar mam grabule 20 cm , koronki tez mnie zrazaja juz na wstepie, a to sa kwestie ktore pomagaja mi w tym przypadku ostudzic zapal do nabycia zegarka i przemyslec czy jednak moze pro :) nie mniej jednak dziekuje wszystkim bardzo za pomoc

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reduced bransoleta jest na max 19 cm nadgarstek, po drugie przy Twoim rozmiarze nadgarstka reduced moze okazać się za mały. - zegarek będzie leżał nieproporcjonalnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reduced bransoleta jest na max 19 cm nadgarstek, po drugie przy Twoim rozmiarze nadgarstka reduced moze okazać się za mały. - zegarek będzie leżał nieproporcjonalnie.

Dokładnie. W tym przypadku rozmiar ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak Speede to tylko Pro i Vintage obowiązkowo! :D

Najlepiej z 69 albo starsze :P

 

post-22413-0-56969800-1496681548_thumb.jpg

 

 

Albo MarkII tez może być tylko trzeba lubić styl lat 70!

 

post-22413-0-01011900-1496681942_thumb.jpg

 

post-22413-0-99932700-1496682056_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

321 są najfajniejsze ale to juz rozmawiamy o 30/40tys zł minimum za w miarę Ok stan! A 69 można nabyć w niezłym stanie za 25/30 :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się marzy 105.003 - proste uszy to jest to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało : dlaczego nie reduced ? Nikogo nie pytalem ktory zegarek kupic :) tylko chcialem poznac opinie ludzi ktorzy dluzej niz ja siedza w temacie omegi , a nie ukrywam ze mam wielka slabosc do tej marki i musze sporo doczytac . Pierwsza sprawa to rozmiar mam grabule 20 cm , koronki tez mnie zrazaja juz na wstepie, a to sa kwestie ktore pomagaja mi w tym przypadku ostudzic zapal do nabycia zegarka i przemyslec czy jednak moze pro :) nie mniej jednak dziekuje wszystkim bardzo za pomoc

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a może PO ?? na tą grabulę??

post-38031-0-74042600-1496700022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Przymierzałem w sklepie Aqua Terra 41,5. Wg mojej oceny mam standardowy nadgarstek, nie mierzony jednak. Zegarek leżał jak przyklejony, z lekkim luzem. Zastanowiło mnie jednak, ze obsługa zapewniała ze w komplecie nie ma zapasowych, dodatkowych ogniw bransolety. Dziwne, albo inni producenci człowieka rozpuścili ...

Pytanie brzmi, czy Omega nie daje w komplecie tych ogniwek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz chyba potężna łapę ;) bo normalnie to w sklepach przy przymiarce to większość bransolet lata i trzeba uważać aby zegarek nie zleciał No albo ja mam jakaś mało gabarytowo rękę


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

To masz chyba potężna łapę

IMHO raczej standardową. Trzeba będzie pomierzyć. Czym to robicie, centymetrem krawieckim?

A póki co, dalej proszę o informację, czy Omega daje w komplecie dodatkowe ogniwa bransolety. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ostatnio w salonie moonwatcha, mam nadgarstek 19,5cm i bransoleta była tak na oko o jedno ogniwo za duża. W komplecie nie było dodatkowych ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja kobieta w ogóle nie interesuje się zegarkami

Moja żona, zaglądając mi przez ramię, kiedy miałem otwarte zdjęcia kilku dość podobnych chronografów, bez chwili zawahania wymierzyła palec w speedmastera i powiedziała - najładniejszy, klasyczny, męski.

 

Cenowo niestety daleko poza horyzontem, ale pomarzyć można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej AT, przy nadgarstku 17,5 zostało 1,5 ogniwa. W poprzedniej wersji zostawały 3 pełne. Po prostu dają krótszą bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO raczej standardową. Trzeba będzie pomierzyć. Czym to robicie, centymetrem krawieckim?

A póki co, dalej proszę o informację, czy Omega daje w komplecie dodatkowe ogniwa bransolety. :P

Najlepszy krawiecki, ale zmierzony nadgarstek nie jest dany raz na zawsze ;) to wartosc zmienna w jakis tam widelkach.

Co do ogniw to nie spotkalem sie jeszcze zeby do fabrycznego zestawu dawali linki ekstra. Pewnie bransoleta byla skracana wczesniej. AT kupowalem w salonie i ogniw ekstra nie bylo na nadgarstek 18,5-19 musialem skracac.

Pocieszajace jest to, ze ogniwa do Omegi to nie jest cenowo jakis kosmos, bo np nasz Kolega chcial dokupic linka do ap 15300 to mu krzykneli (dokladnie nie pakietam), ale cos kolo 1000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem w sklepie Aqua Terra 41,5. Wg mojej oceny mam standardowy nadgarstek, nie mierzony jednak. Zegarek leżał jak przyklejony, z lekkim luzem. Zastanowiło mnie jednak, ze obsługa zapewniała ze w komplecie nie ma zapasowych, dodatkowych ogniw bransolety. Dziwne, albo inni producenci człowieka rozpuścili ...

Pytanie brzmi, czy Omega nie daje w komplecie tych ogniwek?

Nie ma dodatkowych ogniw ..Do zegarków takich firm jak Omega,IWC,Rolex zawsze dokupuję ogniwo(mam już zapasik :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Moja żona, zaglądając mi przez ramię, kiedy miałem otwarte zdjęcia kilku dość podobnych chronografów, bez chwili zawahania wymierzyła palec w speedmastera i powiedziała - najładniejszy, klasyczny, męski.

Cenowo niestety daleko poza horyzontem, ale pomarzyć można :)

No co tu komentować. Taka żona to skarb. A w kwestii zegarka, posłuchaj https://m.youtube.com/watch?v=EZ6r9cGagro

 

@Macmac i @pozostałym kolegom dzięki za informację. A z rękami chyba mamy podobnie. Kwestia jeszcze czy rano czy wieczorem, bo rano to luz-blues na bransolecie, a wieczorem lekki ucisk.

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i apiać od nowa  :P

 

Tylko nie potraktujcie tego jak hejt ;)

 

Omega Speedmaster Professional Moonwatch, uważany jest za ponadczasowy klasyk, ale powiedzcie mi co w nim takiego jest (nie licząc księżycowej historii), że tak wielu oczarował ?

Wszak wiele zegarków, nawet tych 10 x tańszych, jest „lepiej wyposażonych”, a mimo to Moonwatch ma tak wielu zwolenników, o co kaman ?

 

Przecież, np. w 3570.50.00 jest:

 

- słaba wodoszczelność - 50m,

- niezakręcana koronka,

- trzeba nakręcać ręcznie,

- brak stop sekundy,

- w 1861 plastikowe elementy w mechanizmie,

- rezerwa chodu - 48h,

- brak daty,

- luma nie powala,

- plastikowe szkiełko,

- plastikowe wskazówki,

- nieprzeszklony dekiel,

- bezel nie z ceramiki,

- średnio wyprofilowana do nadgarstka koperta,

- wysoka cena zakupu i serwisowania.

 

Więc co w nim jest tak kuszącego i zniewalającego, hmm… ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.