Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Nowe szaty FOISa smile.png

IMG_1617.jpg

IMG_1619.jpg

IMG_1620.jpg

IMG_1622.jpg

IMG_1623.jpg

IMG_1624.jpg

IMG_1625.jpg

IMG_1626.jpg

Edited by Mikołaj N

Jak lubie płaszczki, tak tutaj zdecydowane NIE :)

A surowy do FOISa bardzo ładny :)

Edited by Trusted

Płaszczka faktycznie trochę lepiej pasuje do damskich modeli. O ile ciężko ten model skrzywdzić paskiem, tu jakoś tak dziwnie to wygląda. Może gdyby nie była szlifowana? W sumie to wiele ciekawszych opcji szczęśliwie jest :)

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Mikołaj, rewelacja ten FOIS na tym pasku. Twoja SMP z wcześniejszego Twojego zdjęcia - również super zegarek.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Guest tbn

Te wskazówki zaczęły przygodę Omegi w kosmosie...a we współczesnym FOISie dodają mu nieco elegancji.

Nie ma potrzeby mieszać historii tutaj, to tylko kwestia wyglądu. Białe wskazówki stanowią jednolitą całość z tarczą, tylko tyle i aż tyle. Bardzo za to podoba mi się model '57 z udawaną patyną, tam całość jest spójna, ten co wkleiłeś również. 

Dokładnie. W Moonwatchu jest perfekcja, podobnie jak w Submarinerze np. czy niektórych pilotach. Dlatego FOIS mi się zupełnie nie podoba, te wskazówki rujnują ten efekt. 

Nie ma potrzeby mieszać historii tutaj, to tylko kwestia wyglądu. Białe wskazówki stanowią jednolitą całość z tarczą, tylko tyle i aż tyle. Bardzo za to podoba mi się model '57 z udawaną patyną, tam całość jest spójna, ten co wkleiłeś również. 

A w Submarinerze wskazówki pasują do czego? Do koperty? :) Historia dla wielu ma tu znaczenie i wskazówki Alfa w modelach Speedmaster są niemal tym samym co koperta Oyster w Rolexie. To ikona i tradycja.

Guest tbn

Przy FOIS mam wrażenie, że ktoś przełożył wskazówki z innego zegarka, przy subie nie. ;) Kształt nie jest problemem, to kwestia koloru tarczy, oznaczenia godzin i metalu na wskazówkach. Historii i tradycji FOIS-owi nikt nie odbierze. 

Przy FOIS mam wrażenie, że ktoś przełożył wskazówki z innego zegarka, przy subie nie. ;) Kształt nie jest problemem, to kwestia koloru tarczy, oznaczenia godzin i metalu na wskazówkach. Historii i tradycji FOIS-owi nikt nie odbierze. 

Rozumiem co masz na myśli. Dlatego zapewne logo w FOIS jest nakładane by wskazówki miały z czym się komponować :)

dla mnie wskazówki alfą są bardziej atrakcyjne od klasycznych "plastików" - i ich obecność i nakładane logo ma dla mnie nie tylko wymiar historyczny ale i estetyczny. Kontrowersje budzi pomysł wymieszania we FOISie wskazówek - choć tu firma chciała wypróbować kocepcję odróżnienia na pierwszy rzut oka wskazówek chronografu od układu klasycznego zegarka. Z tym pierwszym rzutem oka to nie jest tak łatwo bo wskazówki alfa są piękne pod warunkiem że je dostrzeżesz ...ustawiając nadgarstek pod właściwym kątem ;-) . Dla jednych FOIS to brak spójności dla innych najbardziej elegancki ze współczesnych moonów. Ja na wszelki wypadek mam obydwa egzemplarze bo nie mogę się zdecydować który podoba mi się bardziej :-)

Edited by desmo

dla mnie wskazówki alfą są bardziej atrakcyjne od klasycznych "plastików" - i ich obecność i nakładane logo ma dla mnie nie tylko wymiar historyczny ale i estetyczny. Kontrowersje budzi pomysł wymieszania we FOISie wskazówek - choć tu firma chciała wypróbować kocepcję odróżnienia na pierwszy rzut oka wskazówek chronografu od układu klasycznego zegarka. Z tym pierwszym rzutem oka to nie jest tak łatwo bo wskazówki alfa są piękne pod warunkiem że je dostrzeżesz ...ustawiając nadgarstek pod właściwym kątem ;-) . Dla jednych FOIS to brak spójności dla innych najbardziej elegancki ze współczesnych moonów. Ja na wszelki wypadek mam obydwa egzemplarze bo nie mogę się zdecydować który podoba mi się bardziej :-)

Co do wskazówek mieszanych to celowe działanie, które ma chyba związek z tym, że CK2998 był z początku na wskazówkach alfa ale np ck2998-4 miał już wskazówki chrono plastikowe. W FOISie ich wymieszanie jest jakby nawiązaniem do jednego i drugiego :)

Mieszane wskazówki zdarzały się już w przeszłości.

post-55792-0-16815000-1492504641_thumb.jpeg

Edited by desmo

Z czego są to nie wiem ale są białe jak te w Proffesionalu

To jest stal malowana białą matową farbą. Mnie się osobiście nie podoba to pomieszanie wskazówek, jednak to co dyskwalifikuje FOISa dla mnie to brak bransolety, paski są fajne od czasu do czasu ale jednak bransoleta to podstawa.

1dFQTya.png

Myślę, że bransoleta od wersji limitowanych będzie pasowała.

Myślę, że bransoleta od wersji limitowanych będzie pasowała.

Pasuje też bransoleta od speedmasterów w wersji racing. Bransoletę fajnie mieć choć nie wiem po co ;-) mój Moonwatch cały czas na paskach więc będę mógł przy sprzedaży napisać - bransoleta NOS ;-)