Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ceramice jest minimalny luz ale chyba mam normalne podejście bo nie martwi mnie to w najmniejszym stopniu. Gdyby nie posty powyżej pewnie dalej nie zwróciłbym na to uwagi :)

Mysle, ze to jedyne wlasciwe podejscie do tego "problemu" :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chrono jakby lepiej spasowana jest 

 w moich dwóch też nie ma się do czego doczepić, wszystko sztywne i bez szpar

 

Zgadzam się z Robertem, na zdjęciu kolegi @Xpovoc zegarek prezentuje się jak busola na bransolecie ;)

Nowe modele raz że mało wygodne w użytkowaniu to jeszcze swoim kształtem narażają na uszkodzenie...

Przecież to się nawet nie schowa pod rękaw płaszcza sztormowego ^_^

No chyba że teraz moda taka, a ja mam wypaczony gust, co może mieć miejsce :)

 

 

Gdyby nie posty powyżej w dalszym ciągu bym nie rozumiał narzekania kobiet w kwestiach stroju i wyglądu...,a tak już rozumiem

Tak, teraz taka moda, masz wypaczony gust, co jednak chyba ma miejsce :angry: Zegar jest super, pierwsze wrażenie też miałem podobne, ale jak już kupiłem i zacząłem chodzić z nim na co dzień zmianiłem zdanie, tak, że  kupiłem następnego. Uważam właśnie , że jest zgrabny, choć duży, ale nie oddałbym go i nie zamienił na nic cieńszego, np. rolka używanego w podobnych pieniądzach. Trzeba go ponosić trochę aby się zaprzyjaźnić :P  

 

Idą w stronę Diesla, bez dwóch zdań :D, albo "Mera Poltik" jest cichym udziałowcem... :lol:

Toż to już niegodziwość i złośliwość, by nie rzec mocniej. Ja sobie wypraszam takie docinki, one ranią moje uczucia (w przeciwieństwie do rolnikowców jeszcze nie religijne :) ) żądam przeprosin i zamieszczenia ich na łamach prasy codziennej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rozmiarów i kształtu koperty chciało by się rzec "I'm your father, Speedy"  :D

 

 

To zdjęcie dobrze oddaj ślepą uliczkę w którą wpadła Omega. Nic nie usprawiedliwia tworzenie takich karykatur zegarka , ani chronograf ( swoją drogą chrono w Diverach to zawsze kontrowersyjna koncepcja ) ani automat ani wysoka "wodoszczelność" ...jak ktoś lubi to zawsze może mieć jakieś grubasy od Seiko ale eksperyment na estetyce i swoim zdrowiu za tyle kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... ale eksperyment na estetyce i swoim zdrowiu za tyle kasy...

No wlasnie dla zdrowia. Mnie lekarz wrecz zalecil ciezsze zegarki. Mam lewe ramie krotsze o pol centymetra ;)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dla zdrowia. Mnie lekarz wrecz zalecil ciezsze zegarki. Mam lewe ramie krotsze o pol centymetra ;)

Ale może z powodu krzywego kręgosłupa...to ten klocek pomoże jak umarłemu kadzidło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Robertem, na zdjęciu kolegi @Xpovoc zegarek prezentuje się jak busola na bransolecie ;)

Nowe modele raz że mało wygodne w użytkowaniu to jeszcze swoim kształtem narażają na uszkodzenie...

Przecież to się nawet nie schowa pod rękaw płaszcza sztormowego ^_^

No chyba że teraz moda taka, a ja mam wypaczony gust, co może mieć miejsce :)

 

Zegarek jest OK,.Tylko nie każdy da rade go nosić .,Do takich wymiarów jak PO Chrono trzeba mieć duże łapy.,Jak ktoś założy taki zegarek na drobny nadgarstek, to wygląda jak przedszkolak z  papierosem w  zębach.,Moda modą ,ale trzeba też zachować proporcje,żeby nie wyglądać komicznie.,   https://www.youtube.com/watch?v=uJdM86n0qOs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może z powodu krzywego kręgosłupa...to ten klocek pomoże jak umarłemu kadzidło ...

Dzieki. Zwroce na to uwage lekarzowi, niech przyczyny szuka w kregoslupie. Omega moze juz przestac robic duze zegarki :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zasięgnąć " second opinion " albo przerzucić się na vintydż ;-)

Zegarek jest OK,.Tylko nie każdy da rade go nosić .Moda modą ,ale trzeba też zachować proporcje,żeby nie wyglądać komicznie.,  

Sporo w tym prawdy tyle, że ten zegarek nie potrzebuje nadgarstka żeby wyglądać nieproporcjonalnie ( koperta vs bransoleta ) więc faktycznie ja "nie dałbym rady" go nosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chrono jakby lepiej spasowana jest  :lol:

 

 

 

 

W kwestii rozmiarów i kształtu koperty chciało by się rzec "I'm your father, Speedy"  :D

 

Ja rozumiem, że kamera dodaje 5 kilo, ale takie coś to już "lekkie" przegięcie :D Wielkość tarczy, wielkością tarczy- to jeszcze do zniesienia, ale ta grubość jest karykaturalna :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegów z CH24.PL i Filipowi miałem przyjemność uczestniczyć w imprezie zorganizowanej w butiku Omegi.

Spotkanie było super, można było poznać wielu ciekawych ludzi w tym szefa projektu Speedi Tuesday.

Specjalnie na to spotkanie przywiezionych zostało wiele historycznych modeli z muzeum Omegi.

Ja żałuję jedynie, że zabrakło czasu aby pod okiem zegarmistrza móc rozebrać mechanizm Omegi.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki

 

20170515_200057_zpsjhk0yscr.jpg

 

20170515_200338_zpsiryyriwd.jpg

 

20170515_203041_zpsfzvrlnee.jpg

 

20170515_204703_zps3cendilh.jpg

 

20170515_204223_zpsaivg78hh.jpg

 

20170515_204328_zpsmdk2wvck.jpg

 

20170515_205119_zpszb91spph.jpg

 

20170515_205241_zpskscuozvu.jpg

 

20170515_212603_zpsjfxajjjz.jpg

 

20170515_212516_zpsp5xx1xe2.jpg

 

20170515_212813_zpsfhh2waqd.jpg

 

20170515_212825_zpspdqthned.jpg

 

20170515_220054_zpsfpkgt2ix.jpg

 

20170515_221126_zpsb4dkqype.jpg

 

20170515_221135_zps2cdia3jc.jpg

 

20170515_221143_zps6dnxocnv.jpg

 

20170515_221818_zps7htfee7i.jpg

 

20170515_221855_zpsewcd7lh2.jpg

 

20170515_222140_zpsftafwplb.jpg

 

20170515_222206_zpsxybeuvip.jpg

 

ps. Na niektórych zdjęciach są też zegarki kolegi Tomka (Wasyl)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogłem być, ale nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegów pytanie dotyczące konkretnie Moonwatch'a. Od jakiegoś czasu ,,chodzi" za mną ten zegarek, a że znalazła by się niedługo okazja do podarowania go sobie :), to mam następujące pytanie, czy szukać zegarka jak najnowszego powiedzmy z ostatnich 2-3 lat, czy równie dobrym będzie zakup zegarka z ostatnich powiedzmy 15 lat? W grę wchodzi raczej używka z werkiem 1861, a może są jakieś referencje szczególnie uważane za lepiej, dokładniej wykonane itd., które są bardziej poszukiwane. Będę wdzięczny za każdą radę.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co się zorientowałem, to ceny są bardzo zbliżone, są oferty moonów 15-20 letnich z cenami wyższymi od tych nowszych referencji i stąd moje pytanie...może te trochę starsze egzemplarze są z jakiś względów bardziej cenione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, to będę szukał takiego, co zaczął swojego pana uwierać i może uda nam się zestarzeć razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Miałem to w zakładkach, nie wiem jak zachowują się pozostałe referencje.

Powodzenia !

 

Omega-speedmaster-professional-moonwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na spotkaniu w Warszawie prezentowali na żywo speedy tuesday? Szkoda że nie zaprosili ludzi z rezerwacjami ja niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie. Zapytałem Szwajcara dlaczego nie przywiózł, a on na to: o rzeczywiście, szkoda że nie przyszło mi to do głowy :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale powiedz w końcu, kiedy będą te szybkowtorki w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyła dzisiaj cały dzień

 

post-31778-0-25260800-1494962175_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno handlarze jak i  kupujący gdy zwietrzą okazję na tego typu aukcjach, wykorzystują ją bez pardonu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.