Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 nowy nabytek w stanie ślicznym.....hmmm, niestety to już trzeci z tej rodziny i pewnie wyląduje na bazarku

 

01od.jpg
 

j9bd.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz sie z tym bazarkiem i daj sie ludziom odkuc po swietach ;)

Swietna jest. Gratukuje zdobyczy w takim stanie. Te zegarki sa takiej dosc kontrowersyjnej urody, kiedys bardzo mi sie nie podobaly, teraz patrze na nie zupelnie inaczej :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne światło dziś było...

 

rbpa.jpg

 

450s.jpg

 

il5v.jpg

 

yke.JPG

 

2q1d.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę z swoja Omegą DeVille, którą dostałem kilka miesięcy temu.Jest to (niestety) kwarc. Mechanizmu dokładnie nie znam, zegarmistrz niedawno przy skracaniu bransolety powiedział, że na 7 kamieniach. Lata 70.

post-66330-0-79447400-1387834455_thumb.jpg

Zakładana jest do bardziej eleganckiego ubioru i na wszelkie spotkania, a na co dzień siedzi sobie tutaj 

post-66330-0-78398900-1387834510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś z Was polecić sprawdzonego zegarmistrza do naprawy omegi geneve, z którego usług korzystał? Taki, który będzie miał dostęp do oryginalnych części, z certyfikatem omegi. Zadaję to pytanie tutaj, ponieważ w odpowiednim dziale nie doczekam się chyba odpowiedzi. Najlepiej ze śląska, ale mogę też wysłać zegarek na terenie całej Polski. W ostateczności pozostaje SG lub Dolińscy, ale może ktoś zrobi to taniej. Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na Anielewicza z tego co wiem jest dobry specjalista od omegi, SG bym chyba odpuścił, drogo i kilku kolegów opisywało niezbyt przyjemne przejścia z nimi...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy egzemplarz klasyczna garniturowa Omega z końcówki lat 40-tych w stalowej kopercie brytyjskiego producenta Dennison ,indeksy złocone co na fotce słabo widać ale zegarek w oryginale przetrwał co mnie niezmiernie cieszy. Fotka słaba przy świetle wieczorowym ale jest .

 

y861.jpg
 


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stary

 

Ta babcia jak pomarańczka słodka a i "robaczki" w okół tarczki szykowne.

 

Ja też zaprezentuję jedną taką żelazną chyba damę, choć na moim nadgarstku tego nie widać. Którą drogą kupna nabyłem, czystym z resztą przypadkiem, becelując co prawda jak bym kupował tą babkę u cygana.

post-63153-0-29099000-1388103372_thumb.jpg

post-63153-0-66561600-1388103392_thumb.jpg

post-63153-0-55316300-1388103412_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie fotki.

post-63153-0-00337100-1388103500_thumb.jpg

post-63153-0-45758700-1388103526_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaległe Życzenia dla wszystkich miłośników zegarków omega. Powiedzcie czy to nie fatum. Dwa lata temu kupiłem w Kruku zegarek o którym myslałem, marzyłem - omega seamaster PO na bransolecie+pasek syntetyczny. Od samego początku jakoś dziwnie skóra reagowała na stal, jak się okazało mam na nią uczulenie. I co, hmmm. Marzenie leży a ja się złoszczę. Na nic przerwy w noszeniu i wszelkie zabiegi, po prosty nie mogę go nosić. Masakra. Do tej pory miałem zegarki nie wysokich lotów, ale nic się nie działo. Jak do nich wracam również jest ok. Chyba takie doskonałości nie są na mój nadgarstek i trzeba będzie się rozstać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pokazywać swojej ale wróciła od specjalisty i wystarczyło czyszczenie żeby ożyła a bałem sie kosztów ... wiec z radości i ja coś tu wrzucę , niby nic ale jednak jest jedyna w moim skromnym zbiorze :)

Omega

Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Od samego początku jakoś dziwnie skóra reagowała na stal, jak się okazało mam na nią uczulenie. I co, hmmm. Marzenie leży a ja się złoszczę. Na nic przerwy w noszeniu i wszelkie zabiegi, po prosty nie mogę go nosić.

 

A próbowałeś naklejki na dekiel ( cienka folia) ? Chyba na forum "czwarty wymiar" w wątku o capecode widziałem ansons że mają coś takiego w swojej ofercie.Branzoletę zawsze można zastąpić jakimś paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś kolejny raz starałem się chodzić z PO z paskiem ale bez zmian nic nie pomaga. Klapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś kolejny raz starałem się chodzić z PO z paskiem ale bez zmian nic nie pomaga. Klapa...

Czołem

W którym miejscu masz reakcję ? Pod deklem na środku ?

To rzeczywiście spróbuj nakleić coś na dekiel.

Chyba że nie pękasz i kupisz sobie "pasek taktyczno-ochronny" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał sprzedawać tę PO to daj znaka. Chodzi za mną już dawno, może zrobimy interes.

/swoją drogą serdecznie współczuję - widać tylko tytanowe zegarki Ci pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo złote...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Reakcja jest zarówmo na dekiel jak i koronke. Coś jest nie tak. Walcze ze sobą ale jestem coraz blizszy decyzji że jednak zmieni domek.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne zegareczki macie koledzy.

 

Jak będę miał chwilę to zrobię foty moich zegareczków i dodam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny i od tego co siedzi w środku, przynajmniej dla mnie ^_^ .Szukaj automatu, na pewno jest wygodniejszy z dobrych mechanizmów ,sprawdzonych o dobrych opiniach może 565 lub któryś z rodziny. Werki z lat 70-tych są słabsze, nieco gorzej wykonane, bardziej podatne na uszkodzenia .Po prostu maja krótsza żywotność. Przerobiłem kilkadziesiąt Omeg i polecam mechanizmy wcześniejsze z vintage. Nie mówię te z okresu 70/80 nie są złe ale wymagają więcej troski . Oczywiście zegarek ,który wrzuciłeś jest piękny ale wszystko sprowadza się do ceny. Najważniejsze to nie przepłacić  ;) 


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam ogromną prośbę do użytkowników forum, stałem się posiadaczem 3 zegarków Omega, 1 męski i 2 damskie. Jako że nie jestem zainteresowany ich użytkowaniem chcę je sprzedać, problem w tym że nie mam pojęcia o ich wartości. Byłem u złotnika który 2 damskie wycenił na 5-6 tyś. za samo złoto jako złom, jednak zasugerował mi aby je sprzedał jako zegarki bo są na pewno więcej warte, nie wypowiedział się na temat męskiego .Moja prośba, może ktoś mi podpowie gdzie mogę dokonać wyceny zegarków, byłem u wszystkich zegarmistrzów w mieście gdzie mieszkam ale nikt nie był w stanie mi cokolwiek o nich powiedzieć, jeden z nich mówił że można to zrobić gdzieś w Warszawie, proszę o jakieś wskazówki. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 tys za samo złoto?

Przy cenie skupu złota rzędu sześćdziesią pare złotych  za gram to same koperty tych damskich omeg musiały by prawie 100 gram ważyć... Wyjątkowo duże te damskie omegi musza być.

Edytowane przez Lexxus

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Roberti Radek

 

Ta Twa "babcia" trzyma się dziarsko jak Beata z Tyszkiewiczów, :D

Wiadomo jednak co niebieska krew, to niebieska krew! ;)

A mówią, że denaturat nie konserwuje. :D

 

@Lexxus

 

To nie wiesz, że klamkowe złoto jest 3 x droższe ;)

a tym bardziej jak pochodzi z drzwi wejściowych dla ciecia :P

ale pałacu księżny Lubomirskiej ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.