Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy takie traktowanie chronografu jak opisałem można podciągnąć pod normalne jego użytkowanie czy nadmierne? (bo idąc tym tokiem myślenia to cały zegarek nakręcany codziennie nadmiernie się zużywa i lepiej nakręcać go np.raz w tygodniu) .Czytałem też że stoper włączony non stop może natomiast szkodzić dla mechanizmu.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ta limitka trochę wyżej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na WUS jeden z userów opisał sposób jak zaradzić na brak daty w Moonie. Mianowicie codziennie niczym modlitwę i tak zegarek nakręcamy o tej samej porze.Wystarczy,że podczas tej czynności będziemy codziennie puszczać sekundnik o jedną minutę i zatrzymywać stoper nie resetując go.Dzięki tej minucie poświęconej dłużej mamy zawsze aktualną datę.

Czego to ludzie nie wymyślą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy I świata... :)

Czyli nie nasze. Ufff :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada wiedzę techniczną i mógłby się z nią podzielić na forum?Master jakiś konkret zarzucił lecz bez uzaasadnienia technicznego.To że inny zegarek można kupić z datownikiem jestem świadom :)


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Koledzy, na WUS jeden z userów opisał sposób jak zaradzić na brak daty w Moonie. Mianowicie codziennie niczym modlitwę i tak zegarek nakręcamy o tej samej porze.Wystarczy,że podczas tej czynności będziemy codziennie puszczać sekundnik o jedną minutę i zatrzymywać stoper nie resetując go.Dzięki tej minucie poświęconej dłużej mamy zawsze aktualną datę.Zastanawia mnie jednak od strony technicznej czy takie zatrzymywanie stopera nie zaszkodzi na dłuższą metę dla mechanizmu.Ja zatrzymuję na 30 sekundzie (odsłonięte jest wówczas logo i napis Omega).Czy ktoś może praktykuje takie rozwiązanie?

Nieźle. To po co Ci chrono? Kup sobie zegarek z datownikiem i tyle. Jak byś mi pokazał zegarek z takim ustawieniem i uzasadniał, że to datownik to... przyjąłbym to ze smutną refleksją.. W sumie, widelcem też można kroic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Odpowiedź jednego z zegarmistrzów z zagranicznego forum, dość poważanego i polecanego.

 

 

No, Archer jest mega kozakiem, praktycznie cała techniczna wiedza OF kręci się wokół niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jednego z zegarmistrzów z zagranicznego forum, dość poważanego i polecanego.

 

 

 

 

W skrócie: nic się nie powinno złego dziać ale jak przysadzisz o coś zegarkiem to jest większe prawdopodobieństwo że wskazówka sekundowa i minutowa się przesunie. Jest tak dlatego że w przypadku zatrzymania chronografu elementy mechanizmu które wskazówki chrono zatrzymują są słabsze niż te które utrzymują je w spoczynku jak stoper jest zresetowany.

Widzę to inaczej, nie chodzi o wskazania wskazówek ^_^ , to mały problem, a możliwość uszkodzenia mechanicznego chronoskopu ( krzywek,dzwigni zatrzymującej itd, pisałem wcześniej), w stanie spoczynku, "wysprzęglony" jest bezpieczniejszy.

 

Zatrzymanie pracy chronografu poprzez wciśnięcie przycisku sprawia, iż zakończenie dźwigni  zostaje wyprowadzone na powierzchnię kolumny koła. Sekundowe koło włączeniowe oddala się od sekundowego koła centralnego. Występ dźwigni zatrzymującej  wpada pomiędzy zęby koła kolumnowego, a drugi jej koniec blokuje się na centralnym kole sekundowym. 

W tym momencie można odczytać wynik pomiaru , zerowanie wskazań  następuje ruch koła kolumnowego przy czym zakończenie dźwigni cały czas pozostaje na kolumnie natomiast występ dźwigni kasującej wpada pomiędzy zęby koła kolumnowego. Jednocześnie końce rzeczonej dźwigni spadają na krzywki sercowe powodując reset wskazówek chronografu.

No, Archer jest mega kozakiem, praktycznie cała techniczna wiedza OF kręci się wokół niego :)

Powyżej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale 1861 nie ma koła kolumnowego.

To był tylko przykład działania chrono, tu, z kołem kolumnowym.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. To po co Ci chrono? Kup sobie zegarek z datownikiem i tyle. Jak byś mi pokazał zegarek z takim ustawieniem i uzasadniał, że to datownik to... przyjąłbym to ze smutną refleksją.. W sumie, widelcem też można kroic...

W przypadku kolegi estety nie chodzi o datę tylko o odsłonięcie logo. Doskonale to rozumiem. Sam zadałem jakiś czas temu to pytanie zasmucony faktem że paskudna wskazówka sekundowa chronografu zasłania piękne , nakładane logo Omegi FOIS. ( dla malowanej w klasycznym Moonie bym tego nie zrobił ;-)

W końcu " własnym rozumem" uznałem że to nie fizjologiczne dla mechanizmu i odpuściłem ( w końcu to tylko Omega ) ale jak któregoś dnia kupię Daytonę to nie wiem co zrobię...może skrócę tę francę ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolegi estety nie chodzi o datę tylko o odsłonięcie logo. Doskonale to rozumiem. Sam zadałem jakiś czas temu to pytanie zasmucony faktem że paskudna wskazówka sekundowa chronografu zasłania piękne , nakładane logo Omegi FOIS. ( dla malowanej w klasycznym Moonie bym tego nie zrobił ;-)

W końcu " własnym rozumem" uznałem że to nie fizjologiczne dla mechanizmu i odpuściłem ( w końcu to tylko Omega ) ale jak któregoś dnia kupię Daytonę to nie wiem co zrobię...może skrócę tę francę ;-)

Wystarczy przed wyjściem z domu do "ludzi" uruchomić stoper, po powrocie zatrzymać i zresetować...

Po "problemie", cały dzień można "szpanować" logo  :D  ;)  ^_^

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przed wyjściem z domu do "ludzi" uruchomić stoper, po powrocie zatrzymać i zresetować...

Po "problemie", cały dzień można "szpanować" logo  :D  ;)  ^_^

Nie po to mam " chrono" żeby je (z)używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to mam " chrono" żeby je (z)używać

Następna porada: Kup z atrapami totalizatorów i wskazówek :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kolegi estety nie chodzi o datę tylko o odsłonięcie logo. Doskonale to rozumiem. Sam zadałem jakiś czas temu to pytanie zasmucony faktem że paskudna wskazówka sekundowa chronografu zasłania piękne , nakładane logo Omegi FOIS. ( dla malowanej w klasycznym Moonie bym tego nie zrobił ;-)

W końcu " własnym rozumem" uznałem że to nie fizjologiczne dla mechanizmu i odpuściłem ( w końcu to tylko Omega ) ale jak któregoś dnia kupię Daytonę to nie wiem co zrobię...może skrócę tę francę ;-)

Nie wiem o co chodzi dla kolegi estety.Mnie chodzi o datę.Jednak z uwagi na powyższe datę pozyskam z pomocą Iphone.Dzięki wszystkim Kolegom,którym chciało się pochylić nad tematem.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna porada: Kup z atrapami totalizatorów i wskazówek :lol:

w przedziale cenowym, w który celuję ( "poważne zegarki" "dla jeleni" ) nie robią z atrapami :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zatrzymaniu chronografu na jakiejkolwiek pozycji w mechanizmie nie występują żadne dodatkowe napięcia typu naciągnięta sprężyna blokowana krzywką czy trybem  nie ma więc dodatkowych naprężeń które mogły by jakoś dodatkowo lub przed wcześniej go zużyć po prostu ta część mechanizmu się zatrzymuje i już  - wiadomo każde wciśnięcie i zatrzymanie wywołuje jakieś tam chwilowe naprężenia które po ich wykonaniu zanikają - cały czas chodzący chronograf pewnie skraca jego życie na zasadzie wyrobienia się elementów ale czy szybciej niż w ogóle nie używany to też bym nie powiedział raczej dojdzie do zastania się współpracujących elementów na zasadzie fajnego ale stojącego tylko w garażu samochodu 

Jeśli jest prawidłowo serwisowany to można go używać jak się chce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zatrzymaniu chronografu na jakiejkolwiek pozycji w mechanizmie nie występują żadne dodatkowe napięcia typu naciągnięta sprężyna blokowana krzywką czy trybem  nie ma więc dodatkowych naprężeń które mogły by jakoś dodatkowo lub przed wcześniej go zużyć po prostu ta część mechanizmu się zatrzymuje i już  - wiadomo każde wciśnięcie i zatrzymanie wywołuje jakieś tam chwilowe naprężenia które po ich wykonaniu zanikają - cały czas chodzący chronograf pewnie skraca jego życie na zasadzie wyrobienia się elementów ale czy szybciej niż w ogóle nie używany to też bym nie powiedział raczej dojdzie do zastania się współpracujących elementów na zasadzie fajnego ale stojącego tylko w garażu samochodu 

Jeśli jest prawidłowo serwisowany to można go używać jak się chce 

Bzdura.

Piszemy jak jest, nie jak nam się wydaje....

w przedziale cenowym, w który celuję ( "poważne zegarki" "dla jeleni" ) nie robią z atrapami :-(

Może za wysoko celujesz :D , możliwości są, ale potrzeby może mniejsze? :D

Wiem z autopsji ;)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

 

To co napisałem to informacje od bardzo dobrego zegarmistrza - przekażę mu że jest w błędzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem to informacje od bardzo dobrego zegarmistrza - przekażę mu że jest w błędzie 

Koniecznie.

Możesz pokazać wypowiedz innego zegarmistrza którego cytował kolega @nicon, oraz oczywiście moje wpisy.

P.S Dodatkowo włączony stoper w dużym stopniu obniża rezerwę chodu, w znanym mi egzemplarzu Omegi to około 20%.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj latanie z Omegą. Wygodniejsza o niebo w noszeniu w porównaniu z Brajtkiem.15eb28221db76a321f1c90238673063b.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.