Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn

No ja też miałem taki plan, ale przełknąłem cenę Expa i jestem zadowolony, że kupiłem. Może kiedyś jakieś SMPc znów do trójkąta. ;)

post-89329-0-48878500-1547826141_thumb.jpg

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę przykłady w których miejscach i w jaki sposób Subowi brakuje jakości wykonania do nowej SMPc? Jestem bardzo ciekawy, gdyż 2 tygodnie temu miałem badania lekarskie m.in. rozszerzone u okulisty i się teraz zastanawiam czy to może pamięć mi szwankuje czy jednak ten okulista mnie oszukał ;)

Niestety w sprawach okulistycznych nie doradzę . Tak czy inaczej na żywo czy na kompie, wada może ograniczać;) Znasz pewnie zagraniczne fora, możesz oglądać na youtube recenzje czy porównania . I nawet jak szabel naliczysz tutaj 6, to będziesz reprezentował mniejszość , choć na tym forum bardziej chałaśliwą. Poza tym nie interesuje Cię moja odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat zajmuję się zegarkami, piszę na róznych forach branżowych, w Polsce i poza Nią, i z całą odpowiedzialnością mogę napisać ze pod względem merytorycznym KMZiZ bije na głowę wiekszość krajowych, i międzynarodowych platform tego typu.

Natomiast gro tzw 'eksperckich for":) sponsorowanych przez producentów, wypisuje takie bzdury że wstyd czytać.

 

 

Porównanie omawianego modelu Omegi do jakiegoś hipotetycznego modelu Rolexa Submarinera, z korzyścią dla tej pierwszej, jest moim zdaniem bezpodstawne, i świadczy tylko o nikłej znajomości tematu.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat zajmuję się zegarkami, piszę na róznych forach branzowych, w Polsce i poza Nią, i z całą odpowiedzialnością mogę napisać ze pod względem merytorycznym KMZiZ bije na głowę wiekszość krajowych, i międzynarodowych platform tego typu.

Natomiast gro tzw 'eksperckich for":) sponsorowanych przez producentów, wypisuje takie bzdury że wstyd czytać.

 

 

Porównanie omawianego modelu Omegi do jakiegoś hipotetycznego modelu Rolexa Submarinera, z kozyscią dla tej pierwszejjest moim zdaniem bezpodstawne, i swiadczy tylko o nikłej znajomości tematu.

Nie spodziewałem się innej odpowiedzi;).Popraw tylko błędy ortograficzne.

No właśnie aparatura okulisty stwierdziła wzrok idealny, bez najmniejszej wady i odchyleń. ;)

Ja mam swoje obserwacje mając oba zegarki w ręku obok siebie, a nie na podstawie "opinii z internetu", ale rozumiem, że niektórzy najbardziej cenią sobie jak jest odwrotnie. Szanuję, nie żywię urazy. Peace :wub:

Oba modele miałem przez weekend . Omega sprawia wrażenie solidniej zrobionej . Materiały . Estetyka czy rozmiar ok tu każdy ma prawo się różnić, dla mnie rozmiar nowej Omegi jest zbyt duży a suba idealny . Czytałem , bo tego stwierdzić sam nie mogę , że mechanizm Omegi nowoczesny. Generalnie widać że Sub jest już starszą jednostką i że Omega zrobiła produkt jakościowy na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się innej odpowiedzi;).Popraw tylko błędy ortograficzne.

Poprawię, dziekuje za zwrócenie uwagi, Ty też popraw

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/?view=findpost&p=2452016

 

Cieszę się również ze zrozumiałeś moją wypowiedż, szczerze nie spodziewałem się...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosisz widzę poziom tego wątku. Niezły jesteś;)

To jestesmy na przeciwległych biegunach w takim razie.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestesmy na przeciwległych biegunach w takim razie.

Może kolego skoncentruj się na sobie i popisz do innego użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat zajmuję się zegarkami, piszę na róznych forach branżowych, w Polsce i poza Nią, i z całą odpowiedzialnością mogę napisać ze pod względem merytorycznym KMZiZ bije na głowę wiekszość krajowych, i międzynarodowych platform tego typu.

Natomiast gro tzw 'eksperckich for":) sponsorowanych przez producentów, wypisuje takie bzdury że wstyd czytać. (...)

Jakie są Twoim zdaniem inne, zagraniczne fora zegarowe godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolego skoncentruj się na sobie i popisz do innego użytkownika

Nie pochlebiaj sobie, nie piszę do Ciebie, biorę udział w dyskusji, a że zwracasz się bezposrednio do mnie,by nie napisać, zaczepiasz, odpowiadam, to chyba logiczne?

Jakie są Twoim zdaniem inne, zagraniczne fora zegarowe godne uwagi?

O tematyce ogólnej, czy typowo skupione na jakimś wycinku branży?

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pochlebiaj sobie, nie piszę do Ciebie, biorę udział w dyskusji, a że zwracasz się bezposrednio do mnie,by nie napisać, zaczepiasz, odpowiadam, to chyba logiczne?

O tematyce ogólnej, czy typowo skupione na jakimś wycinku branży?

Vintage i Ogólnie - jak nasze forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Twoim zdaniem inne, zagraniczne fora zegarowe godne uwagi?

Z mojej strony : rolexforums.com; watchuseek.com; omegaforums.net

 

Jeśli dobrze zrozumiałem to tam producenci podsypują aby zachwalać i krytykować ;). A na poważnie te mi wpadły w oko nie wiem jak się prezentują na tle konkurentów . Na wszystkich bardzo pochlebnie o nowej Omedze , również vs SUB. Wiadomo że tam piszą setki użytkowników zegarków u nas proporcjonalnie mniej ale chyba nie ma takiej napinki jak u nas;)

 

Co do kultury komunikacyjnej to kasują kolesi którzy robią wycieczki i docinki niskich lotów . No i nikt nie pisze co to on nie jest i gdzie to go nie publikują bo chyba by go wyśmiali ;)

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba pobieżnie albo bez zrozumienia czytasz te fora bo na TRF doświadczeni użytkownicy szybko rozprawiają się z prowokatorami lub piszącymi bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba pobieżnie albo bez zrozumienia czytasz te fora bo na TRF doświadczeni użytkownicy szybko rozprawiają się z prowokatorami lub piszącymi bzdury.

Dokładnie tak jest jak piszesz. Niezależnie do kogo to napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

To te nowe nato?

Fajnie wygląda ten zestawik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To te nowe nato?

Fajnie wygląda ten zestawik :)

Dzięki Marcin! Tak, to jest to nowe nato, które Poczta Polska wreszcie, po prawie 2 tygodniach od wysłania (list polecony), zdecydowała się mi doręczyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak piszesz. Niezależnie do kogo to napisałeś

Przez pisanie bzdur rozumiem zaprzeczanie faktom lub stawianie tez których ktoś nie potrafi udowodnić. Reszta jest kwestią kultury osobistej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pisanie bzdur rozumiem zaprzeczanie faktom lub stawianie tez których ktoś nie potrafi udowodnić. Reszta jest kwestią kultury osobistej.

Jestem po Twojej stronie . Nawet jeśli to jest bardzo ogólne co piszesz . Dodałbym jeszcze , trzeba mieć dystans ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i mam wrażenie jakby wrócił Esteta/golumiasty ;) ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po Twojej stronie . Nawet jeśli to jest bardzo ogólne co piszesz . Dodałbym jeszcze , trzeba mieć dystans ;)

To makiaweliczne co piszesz bo po części krytykuję też Twoje niektóre komentarze. Każdy z nas ma coś za uszami - niektórzy więcej inni mniej. Chodzi o to by z szacunku dla czytelnika oddzielać prywatne opinie od faktów a jak się stawia tezę to trzeba umieć ją szybko udowodnić lub podeprzeć referencją. Więc pisanie że ktoś coś gdzieś albo ludzie masowo wyprzedają albo przeceniają albo uwielbiają i ocenianie użytkowników a nie zegarków albo autorytatywne i wykluczające się opinie na temat tego samego zegarka z dnia na dzień nie budują zaufania do tego co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To makiaweliczne co piszesz bo po części krytykuję też Twoje niektóre komentarze. Każdy z nas ma coś za uszami - niektórzy więcej inni mniej. Chodzi o to by z szacunku dla czytelnika oddzielać prywatne opinie od faktów a jak się stawia tezę to trzeba umieć ją szybko udowodnić lub podeprzeć referencją. Więc pisanie że ktoś coś gdzieś albo ludzie masowo wyprzedają albo przeceniają albo uwielbiają i ocenianie użytkowników a nie zegarków albo autorytatywne i wykluczające się opinie na temat tego samego zegarka z dnia na dzień nie budują zaufania do tego co piszesz.

Myślę, że niepotrzebnie się napinasz . My tutaj nie piszemy wywodów doktorskich , nie jesteśmy rzeczoznawcami , każdy idzie na skróty i pisze co czuje . Poza tym nie ma w tym kontekstu deprecjonowania jakiejś marki czy zegarka . Zwłaszcza jak piszemy o podstawowych diverach Omegi czy Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niepotrzebnie się napinasz . My tutaj nie piszemy wywodów doktorskich , nie jesteśmy rzeczoznawcami , każdy idzie na skróty i pisze co czuje . Poza tym nie ma w tym kontekstu deprecjonowania jakiejś marki czy zegarka . Zwłaszcza jak piszemy o podstawowych diverach Omegi czy Rolexa.

Jacy „ My” ? Jaki „ każdy” ? Reprezentujesz jakąś grupę bo wygląda jakbyś pisał w jej imieniu... rozumiesz już o czym mówię? Siłą forum specjalistycznego jest wiarygodność informacji które można na nim uzsykać i każdy użytkownik dokłada cegiełkę. Wiarygodność osobista przydaje się nie tylko w przewodach doktorskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tylko błędy ortograficzne.

 

...chałaśliwą.

Dobre :D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj kolego bo jak to użytkownicy czytają to mają niezłą bekę z tego typu napinki...

Jacy „ My” ? Jaki „ każdy” ? Reprezentujesz jakąś grupę bo wygląda jakbyś pisał w jej imieniu... rozumiesz już o czym mówię? Siłą forum specjalistycznego jest wiarygodność informacji które można na nim uzsykać i każdy użytkownik dokłada cegiełkę. Wiarygodność osobista przydaje się nie tylko w przewodach doktorskich.

Jesteś na forum Omegi jak chcesz popisać o wyższości Rolexa to przejedź ma wątek Rolexa . Poczytaj zagraniczne fora. Gdybys napisał takie wypociny w wątku Omegi to zjedliby Cię żywcem. Robisz bałagan w wątku . To nie sztuka aby pare osób na krzyż biegało po paru wątkach i spamowało

Jak przeczytasz fora i testy to zobaczysz że 4 szable tutaj to rzeczywiście marszczenie tematu .

Ale Ty nadal będziesz twierdził ze Sub za 36 jest lepszy od Omegi za 11 bo wiesz że przepłaciłeś . ktoś kupuje seamastera nie dlatego ze go nie stać na suba . Kupuje bo estetyka jest fajna , inna. To Sub jest przeszacowany a nie Omega wiec może Ty udowodnij 25 różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby udowadniać że zegarki które noszę na codzień są lepsze od tych których nie mam - najczęściej piszę co mi się podoba lub nie ale jestem stały w uczuciach. Z Twojej krótkiej historii na forum wynika że bardzo szybko kupujesz i pozbywasz się zegarków. Jednego dnia zegarek jest według Ciebie najlepszy na świecie drugiego dnia nie polecasz go nikomu. Ferujesz sprzeczne wyroki podpierając się wyimaginowanymi opiniami z wszystkich for świata, nigdy nie podając żadnego konkretu.

A teraz argument Twojego kalibru - jak chcesz dowodów to analizuj rynek , chętnych do „przepłacania” nie brakuje a niektórzy w tym Ty skłonni byli do niedawna przepłacić za Rolexa nawet na czarnym rynku.

PS . Beka, napinka, marszczenie ...to też coś o zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.