Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

Co myślicie o takich wyprzedażach?

 

A potem odsprzedasz go za 5000 zł, bo za tyle chodzą używki w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co powiecie Panowie na temat nowego Aquisa? Na pierwszy rzut oka lekka kosmetyka , ale widać te różnice. Poniżej wersja 41,5 mm . Mnie najbardziej podoba się kształt nowej koperty , cieńszy , bardziej opływowy. Nie jest taka "beczułkowata" i zegar wydaje się ciut bardziej nowoczesny przez to. Bransoleta jakby cieńsza ,ale może się mylę. Zapięcia niestety na zdjęciach nie widać. Ogólnie nawet się cieszę bo chyba nic się nie zmieniło na tarczy i jakoś nie mam chęci posiadania koniecznie nowego modelu.  Pierwsze opinie raczej podzielone. Mnie podoba się , że Oris konsekwentnie trzyma się swojego DNA.  Zdjęcia zapożyczone z Oris.ch

 

01-733-7787-4135-07-8-22-04peb-gallery-2560x1440px-41-50-mm.thumb.jpg.737aabd5827b37687519bc2c0aaf793e.jpg

1930949316_01-733-7787-4135-07-8-22-04peb-gallery-2560x1440px-41-50-mm(1).thumb.jpg.45008987a98934ef3688383e3b319b69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gambit17 napisał(-a):

No i co powiecie Panowie na temat nowego Aquisa? Na pierwszy rzut oka lekka kosmetyka , ale widać te różnice. Poniżej wersja 41,5 mm . Mnie najbardziej podoba się kształt nowej koperty , cieńszy , bardziej opływowy. Nie jest taka "beczułkowata" i zegar wydaje się ciut bardziej nowoczesny przez to. Bransoleta jakby cieńsza ,ale może się mylę. Zapięcia niestety na zdjęciach nie widać. Ogólnie nawet się cieszę bo chyba nic się nie zmieniło na tarczy i jakoś nie mam chęci posiadania koniecznie nowego modelu.  Pierwsze opinie raczej podzielone. Mnie podoba się , że Oris konsekwentnie trzyma się swojego DNA.  Zdjęcia zapożyczone z Oris.ch

 

01-733-7787-4135-07-8-22-04peb-gallery-2560x1440px-41-50-mm.thumb.jpg.737aabd5827b37687519bc2c0aaf793e.jpg

1930949316_01-733-7787-4135-07-8-22-04peb-gallery-2560x1440px-41-50-mm(1).thumb.jpg.45008987a98934ef3688383e3b319b69.jpg

Fajny, jak to Aquis. Najważniejsza sprawa jak dla mnie to zapięcie. Jeśli dodaliby regulacje w locie, to byłoby to znaczace usprawnienie. Co do koperty to fajnie by było zobaczyć fo na żywo i porównać ze starsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Barop napisał(-a):

Fajny, jak to Aquis. Najważniejsza sprawa jak dla mnie to zapięcie. Jeśli dodaliby regulacje w locie, to byłoby to znaczace usprawnienie. Co do koperty to fajnie by było zobaczyć fo na żywo i porównać ze starsza wersja.

To samo pomyślałem bo jednak po tych zdjęciach niewiele co widać.

 

https://www.hodinkee.com/articles/the-next-generation-oris-aquis-date

 

I ja ze swojego jestem zadowolony ale czekam na jakieś recenzje porównawcze. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na zdjęciach z Hodinkee zapięcie wygląda również na zmienione. A no i zapomniałbym o wkładce bezela. Zauważcie , że wkładka jest ceramiczna, ale jest bardziej matowa, przypomina aluminium. Widać to na każdym zdjęciu. Bezel nie jest tak błyszczący co moim zdaniem również na plus.

Edytowane przez gambit17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gambit17 napisał(-a):

Na zdjęciach z Hodinkee zapięcie wygląda również na zmienione. A no i zapomniałbym o wkładce bezela. Zauważcie , że wkładka jest ceramiczna, ale jest bardziej matowa, przypomina aluminium. Widać to na każdym zdjęciu. Bezel nie jest tak błyszczący co moim zdaniem również na plus.

Seria Aquis jest bardzo szeroka. Bezele matowe, ceramiczne. Różne rozmiary, sporo ciekawych wydań. Fajnie ze jest duży wybór i każdy znajdzie swojego Aquisa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, siomon napisał(-a):

IMG_20240409_182135.jpg

Jak wrażenia z noszenia 38mm? Bransa zweza się jeszcze bardziej porównując z większymi 65?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale WatchChris jest materiał o nowych Aquisach. Jest regulacja bransy w locie. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

Na zdjęciach z Hodinkee zapięcie wygląda również na zmienione. A no i zapomniałbym o wkładce bezela. Zauważcie , że wkładka jest ceramiczna, ale jest bardziej matowa, przypomina aluminium. Widać to na każdym zdjęciu. Bezel nie jest tak błyszczący co moim zdaniem również na plus.

Zgadza się bezel matowy wygląda fajnie. Też czcionka na bezelu wydaje się ciekawa i zapięcie też na pewno na plus. Ciekawe jak wagowo to będzie wyglądać. Ja lubię bardzo Aquisa ale jeżeli teraz są duże wyprzedaże na Aquis 2 po 30% tylko czy nasza cena będzie tak jak tych starszych 10990zl czy po szybuje do góry. Mówię o wersji na SW. 

2 godziny temu, Barop napisał(-a):

Na kanale WatchChris jest materiał o nowych Aquisach. Jest regulacja bransy w locie. Super.

Tylko, że w wersji z kalibrem 400. Trochę słabo, że nie w zwykłej wersji też. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Zgadza się bezel matowy wygląda fajnie. Też czcionka na bezelu wydaje się ciekawa i zapięcie też na pewno na plus. Ciekawe jak wagowo to będzie wyglądać. Ja lubię bardzo Aquisa ale jeżeli teraz są duże wyprzedaże na Aquis 2 po 30% tylko czy nasza cena będzie tak jak tych starszych 10990zl czy po szybuje do góry. Mówię o wersji na SW. 

Z tym zapięciem to jest chyba tak, że dodali regulacje w locie jedynie do cal. 400. Trochę słabo. Edit:  Pisałem komentarz a w miedzyczasie TY w zasadzie napisałeś to samo.

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Barop napisał(-a):

Z tym zapięciem to jest chyba tak, że dodali regulacje w locie jedynie do cal. 400. Trochę słabo. Edit:  Pisałem komentarz a w miedzyczasie TY w zasadzie napisałeś to samo.

No chyba tak. Może będzie okazja zobaczyć na żywo. Lubię Orisy i chętnie bym jeszcze jakiegoś widział u siebie chociaż mam 2 sztuki 😀

 

Tylko albo większego Aquis albo 

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/40397_Oris_Aquis_Depth_Gauge_01_733_7755_4154-07_8_24_09PEB

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Barop napisał(-a):

Na kanale WatchChris jest materiał o nowych Aquisach. Jest regulacja bransy w locie. Super.

 

11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Zgadza się bezel matowy wygląda fajnie. Też czcionka na bezelu wydaje się ciekawa i zapięcie też na pewno na plus. Ciekawe jak wagowo to będzie wyglądać. Ja lubię bardzo Aquisa ale jeżeli teraz są duże wyprzedaże na Aquis 2 po 30% tylko czy nasza cena będzie tak jak tych starszych 10990zl czy po szybuje do góry. Mówię o wersji na SW. 

Tylko, że w wersji z kalibrem 400. Trochę słabo, że nie w zwykłej wersji też. 

Według Hodinkee zarówno wersja 43 z 400 oraz 36 z SW-200 dostaną szybkie wypięcie i mikro-regulacje.

Tylko 41 tego nie ma. Co jest według mnie totalnie kretyńskim posunięciem.

 

Jedyny plus, że bransoleta z 43 będzie pasowała do 41. Więc można kupić 41 na gumie i dokupić branse.

 

Cytat

If you choose the Cal 400 Aquis Date (43.5mm) or the 36.5mm 733-powered Aquis, the bracelet also includes quick-release and an on-wrist micro-adjustment system Oris is calling the "Quick Adjust Clasp System." Interestingly, though the full-spec is only available as stock on the 43.5mm Cal 400 model and the 733-powered 36.5mm model, Oris has ensured that the straps are interchangeable for the new Aquis, both between the 41.5 and 43.5mm modules and iterations with either movement. I spoke with Oris, and they confirmed that one could – for example – buy a 41.5mm Aquis Date and then buy/fit the bracelet from the 43.5mm (with its quick release and quick adjust systems). This goes for the rubber options as well.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, evilym napisał(-a):

 

Według Hodinkee zarówno wersja 43 z 400 oraz 36 z SW-200 dostaną szybkie wypięcie i mikro-regulacje.

Tylko 41 tego nie ma. Co jest według mnie totalnie kretyńskim posunięciem.

 

Jedyny plus, że bransoleta z 43 będzie pasowała do 41. Więc można kupić 41 na gumie i dokupić branse.

 

 

Czyli najpopularniejsza rozmiarowo wersja będzie bez ulepszonego zapięcia. Kretynizm fakt. Co do dokupowania bransy to jednak znacząco zwiększamy cenę samego zegara. Średnie rozwiązanie. Może z czasem przemyśla temat i pójdą po rozum do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barop napisał(-a):

Czyli najpopularniejsza rozmiarowo wersja będzie bez ulepszonego zapięcia. Kretynizm fakt. Co do dokupowania bransy to jednak znacząco zwiększamy cenę samego zegara. Średnie rozwiązanie. Może z czasem przemyśla temat i pójdą po rozum do głowy.

Możliwe, że model z cal. 400 w wersji 41 będzie miał taką bransę a tylko wersja dla plebsu zostanie z normalną 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Barop napisał(-a):

Jak wrażenia z noszenia 38mm? Bransa zweza się jeszcze bardziej porównując z większymi 65?

Rozmiar koperty 38 mm, bransoleta 19 mm zwężana do 14 mm. Taki trochę damski rozmiar :D

 

20240410_103240.thumb.jpg.b0f9b26f55038461da561c9d87505dbe.jpg

 

20240410_103243.thumb.jpg.50cda3a20cc32cfbfe581568021b8346.jpg

 

20240410_103245.thumb.jpg.05eea52f0f2dbf06f1025bb8877a0fec.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładka bezela na plus w nowych aquisach. Idealnie wypośrodkowana pomiędzy matem a błyskiem. Fajnie, że pozbyli się też wersji 39,5. Wiadomo już coś o cenach, znowu poszli do góry?

Wysłane z mojego SM-F731B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, siomon napisał(-a):

 

Rozmiar koperty 38 mm, bransoleta 19 mm zwężana do 14 mm. Taki trochę damski rozmiar :D

 

20240410_103240.thumb.jpg.b0f9b26f55038461da561c9d87505dbe.jpg

 

20240410_103243.thumb.jpg.50cda3a20cc32cfbfe581568021b8346.jpg

 

20240410_103245.thumb.jpg.05eea52f0f2dbf06f1025bb8877a0fec.jpg

 

 

 

 

Damski rozmiar , ale nadgarstka 😆 hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gambit17 napisał(-a):

 

Damski rozmiar , ale nadgarstka 😆 hehe

16,5 cm, widziałem mniejsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, michszy napisał(-a):

 Wiadomo już coś o cenach, znowu poszli do góry?
 

W jednym z polskich sklepów już są w ofercie - na pasku 10590 PLN, na bransolecie 11490 PLN.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jogi napisał(-a):

W jednym z polskich sklepów już są w ofercie - na pasku 10590 PLN, na bransolecie 11490 PLN.

Czyli 500zl wyżej. Imo cena bez rabatu nie do przełknięcia. Myślę, że 20%bedzie można dostać to jest też ponad 9k. Tanio już było e cena za zegarek że zwykłą Sellita wysoka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kornel91 napisał(-a):

Czyli 500zl wyżej. Imo cena bez rabatu nie do przełknięcia. Myślę, że 20%bedzie można dostać to jest też ponad 9k. Tanio już było e cena za zegarek że zwykłą Sellita wysoka. 

 

Zgadza się , ale w tej cenie 9 tys. po rabacie  nie ma alternatywy . Hydroconquest nowy to koszt 14900 zł  bez rabatu, a wcześniejsza generacja wygląda przy Aquisie po prostu tanio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gambit17 napisał(-a):

 

Zgadza się , ale w tej cenie 9 tys. po rabacie  nie ma alternatywy . Hydroconquest nowy to koszt 14900 zł  bez rabatu, a wcześniejsza generacja wygląda przy Aquisie po prostu tanio. 

Tylko Ty już piszesz o hydro gmt?? Rabat chyba też dają ale pamiętaj, że to jednak gmt a mechanizm też dużo wyższy. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gambit17 napisał(-a):

 

Zgadza się , ale w tej cenie 9 tys. po rabacie  nie ma alternatywy . Hydroconquest nowy to koszt 14900 zł  bez rabatu, a wcześniejsza generacja wygląda przy Aquisie po prostu tanio. 

Doxa SUB 200T, Sinn U50, Maurice Lacroix Pontos S, Seiko SPB453, Mido Oceanstar, Rado Captain Cook a jeżeli komuś nie straszne marki z krótszą historią to Serica 5303 czy Christopher Ward C60.

 

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, evilym napisał(-a):

Doxa SUB 200T, Sinn U50, Maurice Lacroix Pontos S, Seiko SPB453, Mido Oceanstar, Rado Captain Cook a jeżeli komuś nie straszne marki z krótszą historią to Serica 5303 czy Christopher Ward C60.

 

 

 

 

 

Mam Orisa i C60

iitPhdI.jpeg

 

p5mTnDA.jpeg

I jakością wykonania nic nie ustępuje. Oczywiście to są trochę inne zegarki. A CW oprócz rozpoznawalności marki jest super. Szybka mikroregulacja, pięknie klika bezel. 

Co nie znaczy, że nowego aquis nie widziałbym i siebie tylko nie w tej cenie niestety ale może kiedyś fajną używkę 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.