Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lepiej by mu było na jakimś brązowym vintage pasku... 

 

Możesz napisać jak ten Oris wizualnie wypada w porównaniu z Tudorem BB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

mazik77 - zgadzam się. O ile niebieskie nato jest fajne to to zielone jest koszmarne. Brązowy pach i myślę, że będzie petarda. Ciężko mi porównywać tego Orisa do Tudora BB, bo tego drugiego miałem w rękach dwa, może trzy razy. Jeśli chodzi o bransolety to tu nie ma faworyta, obie pięknie zrobione, tyle, że Orisaowa ma bardziej wintydżowy charakter. Wykonanie, jakość szczotki jak dla mnie taka sama. Co do koperty....one są zupełnie inne. Teoretycznie lepsza dla oka wydaje się ta z Tudora, ale tam optycznie widać więcej szczotkowania, które lubię, stąd jakby mnie wydaje się lepsza. Taka bardziej "techniczna". Nie mniej jak piszę, za bardzo się te koperty różnią, aby jet w pełni porównać. Tudor jest bardziej współczesny, 65 ma jednak ducha wintage i to widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazik77 - zgadzam się. O ile niebieskie nato jest fajne to to zielone jest koszmarne.

No nie wiem . Kolorek oryginalny . Ciekawe jak współgra z tarczą na żywo .

Porównanie do Tudora ? 65 spokojnie wytrzymuje ( a wersja czarna tarcza i bransoleta to na luzie ) .

Tudor to jednak tylko " popłuczyny " po Rolku sławnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ta opcja mi bardziej leży...

 

Oris-Divers-Sixty-Five-Green-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek taki sobie , zegarek spokojnie się broni .

Optimum to czarna tarcza i bransoleta powtórzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety wersja 42mm nie występuje z czarną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasku zielony wygląda świetnie. Lubię nosić zegarki na bransolecie ale ten model faktycznie najbardziej rasowo wygląda na paskach. Muszę go kiedyś koniecznie przymierzyć bo coraz bardziej mi się podoba.

 

Te "popłuczyny" przemilcze bo to słaba prowokacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ładny, ale zielona tarcza do mnie nie przemawia niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "popłuczyny" przemilcze bo to słaba prowokacja.

Prowokacja ??? Proszę Cię . Dobrze , że nie napisałeś inwazja .

Oris wyrażniej opiera się na własnych wzorach , tymczasem Tudor z założenia miał tylko w kontrolowany sposób różnić się i jednocześnie nawiązywać do swojego patrona .

Taka różnica drobna .

Wracając do Orisa 65 . Zdecydowanie udany model . Dobry , spójny design , świetne proporcje , dobre wykonanie ,udane wersje kolorystyczne . Czego chcieć więcej ?

No może niezbyt ambitna cena nie przekona koneserów i znawców .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja ??? Proszę Cię . Dobrze , że nie napisałeś inwazja .Oris wyrażniej opiera się na własnych wzorach , tymczasem Tudor z założenia miał tylko w kontrolowany sposób różnić się i jednocześnie nawiązywać do swojego patrona .Taka różnica drobna .Wracając do Orisa 65 . Zdecydowanie udany model . Dobry , spójny design , świetne proporcje , dobre wykonanie ,udane wersje kolorystyczne . Czego chcieć więcej ?No może niezbyt ambitna cena nie przekona koneserów i znawców .

Uff, dobrze czasem być "niewtajemniczonym" ...przynajmniej nie przeżywałem rozterek kupując Orisa

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ta niska cena powstrzymuje przed zakupem... Poczekam do następnego roku może będą jakieś większe podwyżki i wtedy może się skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ta niska cena powstrzymuje przed zakupem... Poczekam do następnego roku może będą jakieś większe podwyżki i wtedy może się skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, ale mi jednak po głowie chodzi ciągle niebieska wersja. Chociaż jako "nie koneser" cenię sobie niższe ceny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Bardzo ładny, ale mi jednak po głowie chodzi ciągle niebieska wersja. Chociaż jako "nie koneser" cenię sobie niższe ceny  ;)

 

Ja jako plebs też cenię sobie niższe ceny a podoba mi się wersja z niebieskimi akcentami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie tylko ta niska cena powstrzymuje przed zakupem... Poczekam do następnego roku może będą jakieś większe podwyżki i wtedy może się skusze.

Hehe. A tak na poważnie to granatowa tarcza 42 mm w połączeniu z granatowo-czarnym paskiem miażdży na żywo. W mojej skromnej ocenie pasek NATO - bardzo dobrej jakości zyskuje z zapięciem motylkowym. Druga wersja to granat + super pasek skórzany. Także zgadzam się tu z Jashem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash daj proszę jeszcze jakieś fotki tej żabki w lepszym świetle. Strasznie mało real foto tej wersji w sieci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem już drugiego Oris'a i za nic nie mogę się zachwycić tymi 65. Coś ze mną na nie Tak czy co?;) poza tym dla mnie jaki by nie był zegar to tylko na bransie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Foty tylko pomniejszone,bez obróbki. Zieleń przyznam niewdzięczna do fotografowania. Ciężko uchwycić jej faktyczny odcień.

 

IMGP1135_zpst2a8sszy.jpg

 

IMGP1136_zpsfuse6yvt.jpg

 

IMGP1137_zps8ibg023l.jpg

 

IMGP1138_zpsdhodbh3j.jpg

 

IMGP1143_zpsgdrby9aj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mierzyłem niebieską wersję. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

 

b6e9c5df92d92606feaf734272052e75.jpg

 

3698b9c4d7c8f6fbf91042ff5d851afc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Mam ochote kupic ten zegarek ale w moim miescie meneli nie ma tego modelu. Koniecznie musze miec bransolete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, masz godzinę z kawałkiem do Złotych Tarasów ( licząc tylko podróż pociągiem ) - tylko uzgodnij wcześniej obecność bransolety bo ostatnio mieli tylko pasek i NATO. A później negocjuj z Jackiem ;-).

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.