Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Mi się oryginalna bransa w pointer date mega nie podoba i mz nie pasuje do teho zegarka, ale wrzuć go na pasek a zyska +100 do zajebistości ;)3b8516484761a34969290e966c186941.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Też wolę ten model na pasku tak samo jak wersję bordo na jeleniu ale przyznam że oba podobają mi się tak samo na bransoletach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Jest tu parę 65 to się podzielę swoim doświadczeniem :D Wiadomo, Ameryki nie odkryłem, ale może kogoś też to gryzie, a nie chce "grzebać samemu".

Niestety, ale w moim, trafił się przesunięty bezel. Nie centrował na tyle, ze zaczęło mi to wiercić dziurę za każdym razem jak na niego patrzyłem. Tak mnie gryzło, gryzło i stwierdziłem, że trzeba sprawdzić czy nie da się tego jakoś własnymi siłami poprawić. No i na szczęście da się to zrobić dziecinnie łatwo. W moim egzemplarzu, wystarczy lekko podważyć plastikowym nożykiem bezel w okolicach lewego dolnego ucha. Bezel kliknie i już będzie w naszych rękach. Skonstruowany jest tak, że nie trzeba nawet uważać czy coś wypadnie, aczkolwiek wiadomo, zalecam ostrożność.

Sam bezel, podgrzałem suszarką mojej kobiety przez jakieś 20 sekund, po czym od wewnątrz spróbowałem delikatnie wypchnąć wkładkę bezela, powoli, naciskając po okręgu bezela od wewnątrz. Po chwili wkładka odkleja się bez problemu. Wystarczy poprawić o to 0,5mm, które kłuło w oczy, docisnąć na chwilę wkładkę i dać wyschnąć przez chwilę. Po zabiegu bezel po lekkim dociśnięciu idealnie wskakuje na swoje miejsce.

Niestety nie robiłem zdjęć poprawiając ten bezel, ale dorzucam kilka fotek jak to wygląda od wewnątrz. Na czarnym nato widać, że bezel był przesunięty lekko w lewo, potem sam bezel od wewnątrz. Powiem nawet, że bez niego też ma jakiś urok, od razu kojarzy się znaleziony dopiero co GMT Master Marlona Brando z "Czasu apokalipsy" :) No i na koniec sam poprawiony bezel, szczególnie to widać na godzinie 6.

post-81405-0-88550300-1563012987_thumb.jpg

post-81405-0-39855600-1563013012_thumb.jpg

post-81405-0-30664700-1563013024_thumb.jpg

post-81405-0-11285800-1563013051_thumb.jpg

post-81405-0-29748500-1563013070_thumb.jpg

Dobrze kojarzę że niedawno ktoś chciał sprzedać tego oriska?

post-3565-0-01560700-1563025313_thumb.jpg

Bardzo długo nie wchodziłem na forum, dopiero niedawno kol. vitriol mnie przebudził, stąd spóźniony post - zakup z 13 grudnia ubiegłego roku, cieszy mocno po dziś dzień :)

BByTTrt.jpg

Edited by emiel

U mnie decyzja pomiędzy błękitem a zielenią długo trwała.... wewnętrzna rozterka :) wygrał błękit

5e6ffd790c7ca4e1c3aa310f8d6adadb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety nato Movember jest nie do kupienia więc oszczędzam :)

Prawdopodobnie jedyne, które sprzedano poza kompletem z zegarkiem :)

Etam, nawet u nas na bazarku wisi :)

Edited by Plumber

Ta zieleń to chyba najładniejszy odcień jaki widziałem na zegarkach. Brawo Oris!

Zgadzam się w 100%!

Uważaj, co piszesz, bo jeszcze jakiś posiadacz prawdziwego hulka tu zajrzy... ;)

Jedyny prawdziwy to ten wyżej! B)

Zgadzam się w 100%!

Jedyny prawdziwy to ten wyżej! B)

a tam, balla nie widzieliście :D

Uważaj, co piszesz, bo jeszcze jakiś posiadacz prawdziwego hulka tu zajrzy... ;)

Tak się składa, że mam owego  :ph34r:

Tak się składa, że była możliwość porównania  :ph34r:

WKRy46A.jpg

3ooMPJu.jpg

CaQWVFx.jpg

FaPOiG2.jpg

4sx88l8.jpg

CU9kRCL.jpg

CU9kRCL.jpg

9yur4ms.jpg

s5h490K.jpg

Tak się składa, że była możliwość porównania :ph34r:

Ale to przecież inny Oris,jak byk jest cały czarny i tylko czasami na tarczy widać zielone - pewnie odbijają się liście drzew - idź Pan z takim porównaniem :P

Takie warunki tylko były! Grill, piwo, i dwa Hulki i dwa zegarki!  :lol:   B)  Kto by myślał o świetle w takich warunkach! 

To prawda, że Rolex, jest zielony zawsze! W Orisie zieleń, jest bardziej "zgniła"  i dlatego łapie dużo kolorów w zależności od światła. W Orisie zieleń jest (moim zdaniem oczywiście) bardziej intensywna, taka soczysta B)

Edited by _Kwiatek_

Takie warunki tylko były! Grill, piwo, i dwa Hulki i dwa zegarki! :lol:B) Kto by myślał o świetle w takich warunkach!

Następnym razem trzeba ognisko palić i doświetlać:D

Porównanie byłoby kompletne, jakby pokazać to osobie, która nie wiedziałaby co to Rolex, ani co to Oris. Nie znała cen i miejsca w "piramidzie prestiżu". Choć nie wiem, gdzie taką osobę można znaleźć :(

Niemniej mam wrażenie, że Rolex mógłby się zdziwić dokonanym przez taką osobę wskazaniem :)

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Porównanie byłoby kompletne, jakby pokazać to osobie, która nie wiedziałaby co to Rolex, ani co to Oris. Nie znała cen i miejsca w "piramidzie prestiżu". Choć nie wiem, gdzie taką osobę można znaleźć :(

U mnie w domu na przykład B)

Dla mojej kobiety wszystkie zegarki są takie same, a napis Rolex, Omega, Oris to to samo co Daniel Wellington :P:D

Zegarek jest albo ładny! Albo brzydki! I koniec! :)

Wczoraj widzałem w Blue City, na moje oko TOP 3 wszystkich Orisów, które kiedykolwiek powstały. :)

zdjęcie z internetu

post-10703-0-23968900-1563349806_thumb.jpg

Edited by Pionier