Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Dyletanctwo zegarkowe występuję częściej w przypadku nabywców Roleksa i TH niż Orisa lub Seiko. Kilka lat lektury zagranicznych grup i for internetowych tylko mnie w tym utwierdziło. Zasada przecież jest prosta - im bardziej rozpoznawalna marka, tym większy odsetek średnio rozeznanych i świadomych konsumentów.

Jacku wrócił, czy to stara fotka?

Powrót, bardzo udany :)

Kolega Jacek (Jash) wyśle do mnie czarne pudełko Oris, którego od dłuższego czasu szukałem. Nie chce przyjąć kasy ani nawet dobrego trunku w ramach podziękowań :) Jakby ktoś potrzebował używanego, czarnego pudełka Oris w bardzo dobrym stanie ale z lekko przetartą poduszką w środku to oddam w dobre ręce. Tylko samo pudełko bez trunku:)

Dziękuję i pozdrawiam

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

A ja na ten przykład lubię i Orisa i Taga. Bardzo mi się podoba niebieski AR, zwłaszcza wersja z żółtymi akcentami, powiem nawet więcej, bardziej mi się widzi od omegowej 300-ki :)

Dyletanctwo zegarkowe na tym poziomie finansowym już raczej nie występuje. Można tak powiedzieć przy mikrobrandach, ale nie tutaj.

Ja też lubię obie marki. Mnie Tag nie rozczarował i nadal uważam, że to fajnie zrobione zegarki, a równocześnie w innym stylu niż Oris. Jednak ani lepszym, ani gorszym.

HuHNpky.jpg

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

attachicon.gifOris_Aquis_Lake_Baikal_LE_2020g_ch24pl-1260x1260.jpg attachicon.gifpobrane.png Zastanawiam się,który lepiej kupić ? Co przemawia za kupnem a co nie ? 

Wybierając pomiędzy Aquis'em, a Aquaracer'em, ja wybrałem Aquis'a. W mojej ocenie zdecydowanie ciekawszy.

Wśród dyletantów TH będzie bardziej rozpoznawalny. Oris to dla nich nieznana marka. Jak kupujesz na pokaz to TH, jak dla siebie to obejrzyj oba, koniecznie w realu i zdecyduj. Mnie TH kiedyś mocno rozczarował i już się wyleczyłem.

Ja zawsze do zegarków TH miałem duży sentyment. Ale po przebojach z jakością złożenia Carrery

(tutaj do poczytania, jakby ktoś miał ochotę https://zegarkiclub.pl/forum/topic/184811-tag-heuer-carrera-calibre-5-%E2%80%93-premium-czy-marketing/),sporo tego sentymentu opadło.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

;)

Taki ładny pasek Ci do niego dałem

Coś Ty mu założył ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Taki ładny pasek Ci do niego dałem

Coś Ty mu założył ;)

Zbyt ładny, szkoda go ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

wink.png

Render na bransie jednak bardziej mi się podobał. Wyleczonym smile.png

Edited by Passionat

On jest na bransie tylko Krzychu zamienił na pasek

Wielkie dzięki Jacek:) paczka dotarła tak jak obiecałeś na czas:)- pełny profesjonalizm. Na pewno wrócę wkrótce do Ciebie z nową listą życzeń:))

post-112401-0-70388500-1587155380_thumb.jpg

post-112401-0-75529200-1587155440_thumb.jpg

Panowie mam pytanie, na które nie do końca mogę znaleźć jasną odpowiedź. Chce kupić Orisa Big Crown ProPilot, właściwie już prawie kupiłem ale cały czas gdzieś przewija mi się informacja że rotor w orisach jest bardzo głośny, nawet tutaj na forum jest recenzja gdzie jeden z kolegów o tym napisał. Jak to jest faktycznie w rzeczywistości, można głośność porównać np do mechanizmu 6r15 od Seiko ? Według mnie tam też słychać rotor więc może to być kwestia subiektywna, czy faktycznie jest aż tak głośno ?

Guest fidelio

Miałem zegarki na 6R15, mam Aquisa (miałem Big Crowna Pinter Date) i nie zauważyłem, żeby rotor w Orisach pracował głośno.

Panowie mam pytanie, na które nie do końca mogę znaleźć jasną odpowiedź. Chce kupić Orisa Big Crown ProPilot, właściwie już prawie kupiłem ale cały czas gdzieś przewija mi się informacja że rotor w orisach jest bardzo głośny, nawet tutaj na forum jest recenzja gdzie jeden z kolegów o tym napisał. Jak to jest faktycznie w rzeczywistości, można głośność porównać np do mechanizmu 6r15 od Seiko ? Według mnie tam też słychać rotor więc może to być kwestia subiektywna, czy faktycznie jest aż tak głośno ?

Również spotkałem się z tym wątkiem na forum zagranicznym i to mnie zniechęciło do kupna.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dużo było takich nie na sprzedaż/"ma u mnie dożywocie" i wiadomo jak to się kończyło, ale ten na pewno taki będzie:

7vlTcqk.jpg

wub.png

Takim o to sposobem witam w klubie!

ile by nie było to i tak jest za mało...

Guest fidelio

No tak, w takiej sytuacji nie może być inaczej :-) Gratuluję :-)