Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Koperta jest tak zrobiona, że wszystko poniżej 43mm wygląda jak zabrany dziecku.

Zobaczymy jak będzie wyglądał ten nowy 41,5?

Wczoraj zawitał, foto niestety słabe na szybko robione.

PS. Jash gdzie i za ile można wyrwać cztery śrubki do ogniw bransolety? 7e4a9ad6f100ea8c2e10ce863967b19c.jpgc98aa08e97444f9f0cbbcdf799d4aeeb.jpgc9366ddb53fc50b1a818b83c55f5c241.jpg

Ja nosiłbym go na gumie.

Guma jest w planach tylko z kolorem mam problem, bo chciałem te granatowa z wersji GMT ale odcień nie do końca pasuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Posted (edited)

Czy guma orisa wymaga przycięcia jak w sinn czy jest tam jakaś regulacja? Widzę otowry ale nie wiem do końca czy to jest o czym myślę.

Tu jest inne zapięcie i trzeba ciąć

Może ktoś wyjaśnić różnice?

Edited by HaveFun

Na obu filmach jest Aquis II wiec zasadniczo guma nie wymaga cięcia, chyba ze masz nadgarstek 14cm, różnica jest taka ze 1 to wersja 43,5 a 2 to 39,5 (tam jest mniejsze zapięcie)

Regulujesz dłuższa częścią na dziurkach plus regulacja +- jest na zapięciu ( duża wersja ma większe zapięcie i zakres regulacji )

18 godzin temu, tommly napisał:

Może dziwny jestem, ale ja bym widział u siebie Clean Ocean w rozmiarze 43mm na czarnej gumie :D Bajkał kompletnie do mnie nie gada.

Jest coś prawie takiego. Great Barrier Reef LEIII.

Moim zdaniem ta sama kolorystyka bezela i tarczy. Myślę, że dokładnie taka sama.

Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.

oa_6.jpg

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Moim zdaniem ta sama kolorystyka bezela i tarczy. Myślę, że dokładnie taka sama.
Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.[/url]

Prawie robi wielką różnicę ;) Datownik mocno zainspirowany KonTiki FH (którą mam zresztą na sprzedaż), mała sekunda, nie nie nie. Siła tkwi w prostocie.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Kolorystycznie bardzo ładny ale przekombinowany. Przy takiej dacie sekundnik powinien być klasyczny. To oczywiście moje zdanie ;)

Przy takim datowniku to tylko mała sekunda. Klasyczny sekundnik wyglądałby kiepsko, moim zdaniem. Ale de gustibus non est disputandum :)

Oris zrobił też dobrą robotę, projekt i mechanizm są dopasowane i sekundnik jest tam gdzie powinien. To nie jest takie oczywiste, sporo jest zegarków gdzie sekunda jest za blisko/daleko albo za nisko/wysoko.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

4 godziny temu, tommly napisał:

Datownik mocno zainspirowany KonTiki FH 

Datownik to Orisowy Pointer Date, tylko w nowej formie, więc to raczej nie Oris się inspirował ;)

1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

Przy takim datowniku to tylko mała sekunda. Klasyczny sekundnik wyglądałby kiepsko, moim zdaniem. Ale de gustibus non est disputandum :)

Oris zrobił też dobrą robotę, projekt i mechanizm są dopasowane i sekundnik jest tam gdzie powinien. To nie jest takie oczywiste, sporo jest zegarków gdzie sekunda jest za blisko/daleko albo za nisko/wysoko.

Nie lubię małej sekundy w diverach ale również uważam, że przy tym datowniku centralna sekunda wszystko by zepsuła

1 minutę temu, Jash napisał:

Datownik to Orisowy Pointer Date, tylko w nowej formie, więc to raczej nie Oris się inspirował ;)

Może źle dobrałem słowa, podobny :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Na żywo Wielka Rafa wymiata, tej małej skundy prawie nie widać. Naprawdę trzeba go przymierzyć, żeby docenić, trochę bardziej stonowana tarcza też daje radę, dzięki temu nie bije po oczach wszystko, co na niej. Żałuję że nie brałem, jak miałem okazję...

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

5 godzin temu, fanfar19 napisał:

Różnice to rozmiar (właśnie 43,5), mała sekunda, datownik oraz dekiel (metalowy zamiast plastiku z oceanu). Tyle, że obecnie raczej nie do kupienia.

oa_6.jpg

Jest na olx w tej chwili.

Nie mój :) 

Mój się nigdzie nie wybiera :)

13 minut temu, fanfar19 napisał:

Nie mój :) 

Mój się nigdzie nie wybiera :)

to w nawiązaniu do tego że nie do kupienia :D może ktoś szuka akurat :)

Miałem na myśli rynek pierwotny. Na używkę zawsze można polować. Jakiś czas temu jedna była na chrono, z Holandii.

W dniu 23.05.2020 o 09:11, Jash napisał:

Guma jest w planach tylko z kolorem mam problem, bo chciałem te granatowa z wersji GMT ale odcień nie do końca pasuje.

Pomyślałbym o pomarańczowej.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Pomyślałbym o pomarańczowej.  

Ja też, na lato zdecydowanie najlepsza propozycja :)

Pomarańczowa guma do niebieskiego bezela i jasnoniebieskiej tarczy pasuje mi jak świni siodło ;)

7 godzin temu, Jash napisał:

Pomarańczowa guma do niebieskiego bezela i jasnoniebieskiej tarczy pasuje mi jak świni siodło ;)

Błądzić ludzka rzecz.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Cześć

Dołączam do klubu :)

Oris Aquis Midnight Blue. Niebawem mam nadzieje przejdzie na bransoletę ... Tarcza jest super mimo ze na początku miałem małe wątpliwości jak będzie Midnight Blue wyglądał na żywo 164b578aac5029e791bda6e8f802ce47.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

701d14af7402747d1451684d2725d927.jpg
Czesc wszystkim, moj pierwszy Oris i chyba nie ostatni

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 godzinę temu, Inferno77 napisał:

Wygląda bardzo dobrze, a na bransolecie będzie jeszcze lepiej :)

Tylko dlaczego ta bransoleta jest w zdecydowanej części polerowana ? gdyby nie to już dawno bym nosił aquisa.

Tylko dlaczego ta bransoleta jest w zdecydowanej części polerowana gdyby nie to już dawno bym nosił aquisa.

Gratuluje wyboru, jest po prostu piękny na bransolecie będzie naprawdę ekstra, dobrze jest mieć obie opcje