Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Tak sobie myślę, że to nie jest problem Orisa ale ogólnie części łączonych srubą.

Miałem tak w innych zegarkach  - nowe musi się wyrobić.

Proponuję kupić srubokręt  o odpowiedniej szerokości i papier ścierny wodny 800 albo nawet 600  ( w LM kosztuje 1 - 2 zł  - nie pamiętam dokładnie).

Można będzie zrobić grubosć na żyletkę  ale to akurat odradzam  bo łatwo uszkodzić część dkręcaną.

Jak będzie potrzeba to można lekko spiłować grubość starając się  nie robić ostrych rantów na śrubokręcie.

Swoją drogą to - bransoleta rozumiem - ale teleskopy/sztyfty  przy uszach na płaski srubokręt to powinno być dawno i nieprawda. To taka porażka projektanta IMO :rolleyes:

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

teleskopy/sztyfty  przy uszach na płaski srubokręt to powinno być dawno i nieprawda. To taka porażka projektanta IMO :rolleyes:

Etam... to najlepsze co może być :D

Panerai... so much more than just a watch.

Nabyłem właśnie takie cudo zerknijcie czy aby nie wtopiłem coś ten mechanizm jakiś takiś

1c9f911e39d4a987med.jpg

11d06213ca983325med.jpg

Gorz

Z tego co kojarzę to wkładali takie wynalazki do tych Orisów, nie znam się zbyt dobrze, rzadko mam do czynienia z takimi zegarkami, ale raczej ok jest.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Witam serdecznie,

mam prośbę czy ktoś może określić co to za model zegarka ? Jest fantastyczny ale nic mi na jego temat nie wiadomo. 

post-23290-0-09341000-1468926383_thumb.jpg

Oris Pointer Date Automatic.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Panowie!

Jak to możliwe, że w moim Orisie na szkle pojawił się dwie, trzy maluteńkie ryski? Co najlepsze są od środka... Z zewnątrz nie czuć ich ani pod palcem, ani paznokciem, ani ściereczką. Wygląda to jak kilka paproszków na szkle przyklejonych od środka.

Na fotkach raczej tego nie będzie widać...

To ryski czy paprochy ? :)

Co do paprochów możliwe i się zdarza..jeżeli na gwarancji to działaj,jeżeli nie ,także nie jest to wielki i kosztowny problem ;)

No nie wiem co to jest... :-) Takie maleńkie, że ledwo widać. Nigdy tego nie było, dzisiaj zauważyłem. Jakby była rysa, czy coś "ja zrobiłem" to byłoby to z zewnątrz, a tutaj wygląda jakby w środku.

No zegar na gwarancji, ma już 7 miesięcy, ale dalej cieszy jakbym dostał go wczoraj. :-)

Zaraz wrzucę fotki.

Czy te rysy na bezelu są do spolerowania? Jak wygląda odświeżanie Orisa w serwisie? Ktoś przerabiał?

GUgILX9h.jpg

Paproszek ledwo widoczny, ciutkę pod literką T w napisie automatic.

GkeI7cnh.jpg

Tutaj prawy dolny róg przy napisie automatic.

Edited by SoD

Fajny wintydż, ale ten kolor nato :D

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

masz racje z tym kolorem nie pasuje w sumie wcale. Dostanie czarny albo brazowy z podkladka. Chyba bedzie lepiej albo smieszniej...Albo olivkowe nato - poprobuje-

Świetny zegarek i dobre zdjęcie

To i mój też wcisnę.

2016-07-29%2011.39.19_zpsy0xejbri.jpg

Po dwóch latach obijania i ścierania kajdana postanowiłem go odświeżyć i przy okazji pozbyć się jedynej rzeczy, która nie do końca mnie zachwycała w Aquisie, czyli polerowanych ogniw. Szczotkowanie bransolety Aquisa nie należy do najprostszych ze względu na układ płaszczyzn ogniw i konieczność zeszczotkowania fragmentu uszu blisko bezela, ale miałem już wprawę po kilku innych kajdanach, więc efekt chyba zadowalający. Zniknęły wszystkie większe ryski, także z ogniw wcześniej szczotkowanych, cała bransoleta wygląda niemal jak nowa, ma pasujący mi, jednolity satynowy odcień srebra i cały zegar jest przez to trochę bardziej stonowany na łapie.

orisbrushed.jpgimages upload

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Po dwóch latach obijania i ścierania kajdana postanowiłem go odświeżyć i przy okazji pozbyć się jedynej rzeczy, która nie do końca mnie zachwycała w Aquisie, czyli polerowanych ogniw. Szczotkowanie bransolety Aquisa nie należy do najprostszych ze względu na układ płaszczyzn ogniw i konieczność zeszczotkowania fragmentu uszu blisko bezela, ale miałem już wprawę po kilku innych kajdanach, więc efekt chyba zadowalający. Zniknęły wszystkie większe ryski, także z ogniw wcześniej szczotkowanych, cała bransoleta wygląda niemal jak nowa, ma pasujący mi, jednolity satynowy odcień srebra i cały zegar jest przez to trochę bardziej stonowany na łapie.

Bardzo fajny efekt wyszedł. Czy robiłeś?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo fajny efekt wyszedł. Czy robiłeś?

Gąbka Jan Niezbędny - ostra, zielona warstwa, lekko zwilżona wodą. Można spróbować papierkami ściernymi o różnych grubościach, ale ja przetestowałem tego konkretnego zdzieraka (zresztą za radą kolegi z forum) i spasował. Tylko trzeba ciągnąć wzdłuż jednym ruchem. I jest sporo zabawy przy tych ogniwach, bo trzeba je powyginać każde osobno:-)

Tu jest zdjęcie w połowie roboty - lewa przed, a prawa już zrobiona:

20160801_102931.jpgadult image

Edited by ledr

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

b729de13fe60a8e15334bfbf5384d8db.jpg

Dobrze że u mnie wszystko szczotkowane bo inaczej miałbyś mnie jutro pod domem

Za pomocą serwisu Orisa zakupiłem wkrętak do dokręcania wkrętów w bransolecie Aquis

Kupiłem wkrętak Wera Micro 0,2x1.2 mm i idealnie pasuje

wklejam link do strony producenta może się komuś przyda. Nie ma sensu kupować różnych zestawów precyzyjnych wkrętaków bo i tak nie będą pasować, za to warto kupić jeden porządny wkrętak.

http://www-de.wera.de/product_detail.html?L=7&file=root_category_screwdrivers_series_kraftform_micro_2035_micro&lang=pl

post-65162-0-60030500-1470128380_thumb.jpg

To i mój też wcisnę.

Bardzo mi się podoba. Wrzuć więcej zdjęć, proszę.

Proszę uprzejmie - wieczorna sesja specjalnie na Twoje zamówienie  :D

2016-08-02%2018.52.09_zps1v2ppcat.jpg2016-08-02%2018.54.23_zpsxbhmbknv.jpg2016-08-02%2018.55.01_zpszyixfw0t.jpg2016-08-02%2018.55.38_zpswrqunlsa.jpg2016-08-02%2018.58.09_zpsuepsspnx.jpg

Nota bene na pasku wygląda lepiej, ale teraz wersja wakacyjna (tzn. na upały).