Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladna pasoweczka - gartuluje

 

R

 

 

ps.

Stary bardzo dziekuje - konczenie tej bulovy nie mialo uzasadnienia ekonomicznego ale jak zobaczylem zdjecia jak powinnna wygladac to wymieklem i jak to sie zwykle konczy dokompletowalem i uruchomilem, ciesze sie ze sie podoba i mam nadzieje ze juz w krotce skoncze 4 pozostale projekty :D

 

 

pozdrawiam serdecznie

Rafal

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna pasówka..właśnie coś takiego chodzi mi po głowie ..tylko chciałbym zrobić na amerykańskim werku,z transparentnym deklem...

 

na razie mam takiego Elgina :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54986-pasowka-z-amerykanskiej-kieszonki/page__pid__605508#entry605508

 

 

,ale nie wiem czy nie będzie zbyt wielki..jakby ktoś miał jakiś fajny amerykański mechanizm (najchętniej 12s) ,z tarczą i wskazówkami ,to chętnie podejmę

 

temat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna pasówka..właśnie coś takiego chodzi mi po głowie ..tylko chciałbym zrobić na amerykańskim werku,z transparentnym deklem...

 

na razie mam takiego Elgina :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54986-pasowka-z-amerykanskiej-kieszonki/page__pid__605508#entry605508

 

 

,ale nie wiem czy nie będzie zbyt wielki..jakby ktoś miał jakiś fajny amerykański mechanizm (najchętniej 12s) ,z tarczą i wskazówkami ,to chętnie podejmę

 

temat..

 

Co prawda nie widziałem bużki ,ale nie przerabiaj go ma swój urok i historie.I niech taki pozostanie. :D

Edytowane przez enicar_rr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie widziałem bużki ,ale nie przerabiaj go ma swój urok i historie.I niech taki pozostanie. :D

 

właśnie dlatego rozglądam się za "gołym" werkiem..:)

 

edit: z frontu tak:

 

post-23173-0-58547400-1331819895.jpg

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza pasówka, prawie 100letnia Cyma :D

Co prawda nie przepadam za "dużymi" zegarkami ale jak oglądam takie pasówki jak Twoja, czy dzieła Starego to naprawdę nabieram ochoty na jakąś pasóweczkę (pomimo tego, że będę wyglądał jak z mikro patelnia na nadgarstku). Zacznę chyba od mechanizmu Mołni...

Gratulacje, piękna sztuka.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiste te długo nie mogłem się przekonać ale w końcu się zlamalem i z pomocą Jacka udało się wykOrzystac werk AGassi - w efekcie powstał zegarek 42 mm z oryginalna porcelanowa tarca który uwielbiam za co JAckowi jeszce raz dziękuje. Wiec imo jeśli chcemy i coś nam się podoba napewno warto spróbować Wybaczcie ale zdjęcie podladuje jutro - ni cholery nie wiem jak to zrobić z telefonu. Pozdrawiam Rafał


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i celem zilustrowania IMGP0069.JPG

IMGP0071.JPG

 

IMGP0100.JPG

 

 

 

 

y60 - ja bym tego elgina nie dewastowal - poszukaj lepiej werku i moze mniejszego tak bay zegarek wyszedl na 42-44mm - ja do tego agassiza zakupilem werk z tarcza z 40 usd - a do elgina jeszcze latwiej - lap mnie na pw (ostatni ciezko mi z czasem ale juz powoli sytuacja sie u mnie normuje wiec nie obiecuje ale chyba moja czestotliwosc wzrosnie :)l)

 

 

JACKU JESZCZE RAZ OGROMNE DZIEKI!!!!

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięk Rafale i,tak zrobię..chodzi mi ,właśnie o taki efekt jak u Ciebie, tylko z typowym dla "Ameryki" barokowo wykończonym werkiem..

 

rozmiar 42-to optimum ,44 -spokojnie akceptowalny..powyżej tego , byłby jednak już projektem kompromisowym..: więc kieszonka na razie bezpieczna... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Agassiz pięknie wygląda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój nowy nabytek z alledrogo.

Technos z piekną czarna tarczą.

Czekam własnie na przesyłkę. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

I pochwalę się, że ta Helvetia, o którą pytałeś kilka dni temu padła dziś moim łupem! Też jeszcze czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że obeszło się bez friendly fire...

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród dzisiejszych nabytków, wart pokazania jest jeden (tak mi sie wydaje) :unsure: .

Alpina Gruen w zupełnie niezłym stanie zachowania, ale niestety wymaga interwencji zegarmistrza. Szukałem takiej w sieci, lecz wyskakiwała mi tylko tzw. Alpina Gruen Doctor's.

Jaki mechanizm jest w mojej? Pod balansem są cyfry 179.

Wstępnie datuję ją na koniec lat 20-tych ub. wieku. Firma zacna?

 

alpina-001.jpg

alpina-003.jpg

alpina-004.jpg

alpina-009.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje,

Gruen to bardzo zacna firma - zegfarki sczegolnie z lat 40 tych i 30 tych z charakterystyczna mala sekunda i podluznym werkiem sa bardzo pozadane i osiagaja wysokie ceny, ten etap produkcji Gruena potem wykupil rolex i wiele werkow rolexa z tego okresu to werki gruen - czesc smigaja w dwie strony,

Twoj mial koperte wykonana w usa (normalna praktyka celem unikniecia cla) stlistyka zarowno tarczy jak i kopert datuje go na lata 30te (wczesne podobny do illinois i hamiltonow) caliber werku znajde jak wroce - ale to oryginalny gruenik chcoiaz nie mam pewnosci czy to ich wlasny werk czy tylko sygnowany -

 

co do tarczy to ciezko powiedziec - moze to byc stary refinnish - tzn na tarczy alpiny dobito gruen po zniszczeniu oryginalej (na to bym stawial), moze byc ich produkcja wlasna ale nigdy sie nie spotkalem co o niczmym jednak nie swiadczy

 

gratuluje pieknego zegarka

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha sygnowanie gruen guild pojawia sie w usa juz w 1916 r wiec towj zegarek moze byc jeszcze starszy niz zakladalem,

cal.179 sprawdze z ksiazka ale wyglada ze wsyzsko sie zgadza

 

jeszcze mala uawaga - gruen w latach 20 tych i 30 tych byl topem - zegarek kosztowal ponad 100 usd wiec cos jak dzisiejsze za 2- 3 tys usd - byly czesto podrabiane i skaldne juz w tym okresie aczkolwiek Twoj wyglada bardzo ok - nie umiem tylko wytlumacyzc tej Alpiny

 

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umiem tylko wytlumacyzc tej Alpiny

Zeby ułatwić sobie dystrybucje w Europie Gruen zrobił w1929 roku fuzje z Alpiną:

http://watch-wiki.de..._Gruen_Gilde_SA

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jak zwykle jestes nieoceniony :lol:

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, miałem przeczucie że to wy się odezwiecie. :lol:

 

Zegarek jest mały, koperta to 29x24 mm, w komplecie był też pasek-bransoleta, chyba nie z epoki, bo za ładnie utzymany.

 

brac.jpg

 

Jak wspominałem zegarek nie chodzi, jest nakręcony do końca, balans kręci się swobodnie. Co oznaczają napisy na deklu?


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają napisy na deklu?

Te wydrapane to zegarmistrz, a te nabite mówią o pozłocie typu goldfilled jakims ekstra goldem...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kjoncowe numery koperty pokrywajace sie z wewnwtrzna czescia, kaliber werku z koperta wydaje mi sie ze zostala pozlocona w technologi gold filed a potem jeszcze ekstra pozlocona po wierzchu ale reki za to nie dam,

Nie znalazlem identycznego ale podobne (bardzo) na tym werku 15j 3 adj w Shugarcie sa datowane na 1930-1931

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinforced = wzmocniony/a/e

With extra gold = z dodatkową ilością złota (jeśli to razem przetłumaczyć wtedy- wzbogacony dodatkową ilością złota)

W.. - nazwa własna

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27934-0-54923600-1331822605.jpg

post-27934-0-64838000-1331822603.jpg


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinforced = wzmocniony/a/e

With extra gold = z dodatkową ilością złota (jeśli to razem przetłumaczyć wtedy- wzbogacony dodatkową ilością złota)

W.. - nazwa własna

 

Pozdrawiam

Iko

 

Witam

 

Przyjrzyjcie się jeszcze fotce z wewnętrznej strony dekla i wydrapaniu pod napisem GRUEN

 

alpina-004.jpg

 

 

Na jednej ze stron

 

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Ffloridawatchcompany.com%2FInventory%2FItem_Details.php%3FID%3D41&act=url

 

znalazłem podobnego Gruena z tym że tamten na deklu ma pod napisem Gruen wygrawerowane 14K.

 

7253gruen5.jpg

 

Kto i w jakim celu wymazał te 14K z mojego zegarka? Czy to jest koperta pokryta białym złotem?

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto i w jakim celu wymazał te 14K z mojego zegarka? Czy to jest koperta z białego złota?

Moim zdaniem zostało to wymazane dlatego, że nie jest to pozłota 14 karatowa, ale to tylko przypuszczenie. Jak jest naprawdę, to może Tobie zweryfikować jedynie złotnik (czy to jest złoto i jakie).

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zostało to wymazane dlatego, że nie jest to pozłota 14 karatowa, ale to tylko przypuszczenie. Jak jest naprawdę, to może Tobie zweryfikować jedynie złotnik (czy to jest złoto i jakie).

 

Dzięki, zegarek jest na razie na przeglądzie, później przejdę sie do złotnika.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem coś takiego i mam z tym czymś problem

post-27317-0-71922400-1331823259.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27317-0-90433500-1331823268.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-27317-0-65774300-1331823270.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Koperta wykonana jest w całości z 18-tki. Niestety nie można go używac gdyż dolna część "wyskakuje" z górnej. Widać na fotce ślady walki z krawędzią.

Czy macie jakiś pomysł, ewentualnie może znacie Koledzy jakiegoś dobrego złotnika w Poznaniu.

Czy wiecie coś na temat tego modelu, jakieś dane, może lata produkcji, ;)

Pozdrawiam


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.