Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny NOS właśnie zawitał w mej skromnej rodzinie :)

Tym razem na bogato w "złocie" :D

Przepraszam za zdjęcia bo strasznie psują urok tego zegarka w realu wygląda po prostu obłędnie! Warstwa złota nie jest taka zwykła żółta tylko koperta ma jak by przyciemnione złoto z matowym szlifem słonecznym, boki na połysk zaś bransoleta ma taki matowy kolor złota. W całości wygląda to kozacko. Strasznie się bałem tego pozłacanego zegarka, ale jak rozdziewiczyłem pudełko to kopara mi opadła :-)

 

Zdjęcia na razie byle jakie robione na gorąco...

 

sh9y.jpg
muan.jpg
etci.jpg
9ahf.jpg
8g8r.jpg
6wl2.jpg
lzy2.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny komplecik, pomimo, że w złocie...to i tak robi super wrażenie...choć do codziennego użytku, jak dla mnie,  trochę zbyt "rzucający się w oczy" :)

 

Osobno data i dzień, fajnie.

 

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile się nie mylę cal. 72

Nie jest wcale taki rzucający się w oczy. Powiem więcej miałem kiedyś identyczny model tylko w stali na rynek turecki i mi się nie podobał - poszedł do ludzi.

Ten w złocie jest fantastyczny nawet szkiełko ma sygnowane literką U. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za złoconymi kopertami.

Nie przepadam za kwadratami.

Nie lubię złoconych bransolet.

Nie lubię podwójnych datowników typu "na 3".

A Twój zegarek mi się podoba.

Nic z tego nie rozumiem :blink::D

Gratulacje - świetny nabytek :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ bogaty brzydal :)ale pudła świetne :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:   jest idealny - naprawde piękny jak rzadko coś mi się podoba to ten jak najbardziej - masz zdjęcia tyłu i mechanizmu ??? wklej jak masz

 

A powiedz mi jak mozna - jak to cenowo wygląda ile trzeba dać za taki ???

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw, gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:   jest idealny - naprawde piękny jak rzadko coś mi się podoba to ten jak najbardziej - masz zdjęcia tyłu i mechanizmu ??? wklej jak masz

 

A powiedz mi jak mozna - jak to cenowo wygląda ile trzeba dać za taki ???

 

Zdjęć mechanizmu tego zegarka nie posiadam, ale mam zdjęcie mojego poprzedniego Universala w stali - mają ten sam mechanizm cal. 72

pm0a.jpg

 

Na razie zegarek odbedzie przeglad i smarowanko a jak wroci do mnie to zrobie mu sesje.

Zegarek razem z opłatami celnymi kosztowal mnie ok. 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, coraz bardziej podobają mi się kieszonki. Gratuluję kolegom powyżej.

 

Złotko Favre też :)

 

Niestety zanabywam tylko zegarki, które noszę. A w obu przypadkach to się wyklucza. Może i dobrze, bo zegarkowe ADHD to ciężka choroba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... tak to problem ''kieszonkowcow'' ,nie da się ich nosić nie wzbudzajac zdziwienia... Dlatego na codzień noszę ''normalne - vintage'' ;) A kieszonki.... cieszą oczy... ..Tak jak w tej chwili...( moja żona mówi że wyprowadzam je na spacer.....) Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny NOS właśnie zawitał w mej skromnej rodzinie :)

 

Czy mógłbyś go wrzucić na nadgarstek i cyknąć fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny NOS właśnie zawitał w mej skromnej rodzinie :)

Tym razem na bogato w "złocie" :D

Przepraszam za zdjęcia bo strasznie psują urok tego zegarka w realu wygląda po prostu obłędnie! Warstwa złota nie jest taka zwykła żółta tylko koperta ma jak by przyciemnione złoto z matowym szlifem słonecznym, boki na połysk zaś bransoleta ma taki matowy kolor złota. W całości wygląda to kozacko. Strasznie się bałem tego pozłacanego zegarka, ale jak rozdziewiczyłem pudełko to kopara mi opadła :-)

 

Zdjęcia na razie byle jakie robione na gorąco...

 

sh9y.jpg

muan.jpg

etci.jpg

9ahf.jpg

8g8r.jpg

6wl2.jpg

lzy2.jpg

 

Gratulacje! Kupiłem identyczny zestaw, ale zrezygnowałem bo wystawiający chciał mnie skasować z marszu na dodatkowe opłaty celne i vat... Zresztą mam już taki tylko z inną tarczą, który Ci pokazywałem. Fajnie, że przekonałeś się do złotych zegarków i wróciłeś do UG :) Jakbyś chciał sprzedać to daj znać :)

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem coraz częściej się tutaj chwalić. Kolega pokazał Universal Geneve i nie dostał batów od malkontentów, że np. Patek robi lepsze i ładniejsze, więc też nieśmiało pokazuję swojego Suba na kamertonie cal. 52, który bazuje na Bulovie 218D. Indeksy zawierają rurki z trytem, który po 40 latach jeszcze lekko świeci :)

 

Universal_52_1.jpg

 

giw9.jpg

Universal zmodyfikował logo w modelach Unisonic, które jest kombinacją UG i Accutrona.

 

 

Przy okazji jeszcze jeden, dobrze znany na forum.

 

ov7e.jpg

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem coraz częściej się tutaj chwialić. Kolega pokazał Universal Geneve i nie dostał batów od malkontentów, że np. Patek robi lepsze i ładniejsze, więc też nieśmiało pokazuję swojego Suba na kamertonie cal. 52, który bazuje na Bulovie 218D. Indeksy zawierają rurki z trytem, który po 40 latach jeszcze lekko świeci :)

 

Universal zmodyfikował logo w modelach Unisonic, które jest kombinacją UG i Accutrona.

 

Przy okazji jeszcze jeden, dobrze znany na forum.

 

 

 

Chwal się zdecydowanie częściej, bo oba zegarki świetne i warte pokazania !

 

Mam też Mark.4.5, jestem w nim absolutnie zakochany i dość często ląduję na moim nadgarstu...także jestem przekonany, że będziesz z niego bardzo zadowolony :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś go wrzucić na nadgarstek i cyknąć fotkę?

 

na moim nadgarstku wygląda to następująco :)

 

 

8bqs.jpg3jpp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwal się zdecydowanie częściej, bo oba zegarki świetne i warte pokazania !

.....

 

Ok, zrobię to hurtowo. Moja niekompletna rodzinka UG na cal . 218-2, 66, 67, 69, 72

 

oo3w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam ------------------------------------   jesteś fanem UG ?

 

:);)

 

Super kolekcja ...wypadałoby każdego przedsawić z osobna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warto przedstawić, ale muszę zrobić remont i nie mam warunków aby rozstawić namiot bezcieniowy i pokazać piękno zegarków Universal. Zakochałem się w tej marce i jest mi na rękę, że nie ma wielu zwolenników w klubie. Wiadomo, mniejsza konkurencja podczas licytacji heh

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię to hurtowo. Moja niekompletna rodzinka UG na cal . 218-2, 66, 67, 69, 72

 

oo3w.jpg

Jak nic brakuje starego chrono :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jest to kolejny krok. Brakuje mi jeszcze wiedzy aby zakupić pewny i przemyślany egzemplarz chrono a powstało ich całkiem sporo. Wydano nawet katalog i zastanawiam się czy wydać na niego 150 €  ;)

 

www.librouniversal.it/book_demo.html

 

 

Firma zasłynęła przecież z produkcji Compur i Compax, więc warto uzupełnić kolekcję :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jest to kolejny krok. Brakuje mi jeszcze wiedzy aby zakupić pewny i przemyślany egzemplarz chrono a powstało ich całkiem sporo. Wydano nawet katalog i zastanawiam się czy wydać na niego 150 € ;)

 

www.librouniversal.it/book_demo.html

 

 

Firma zasłynęła przecież z produkcji Compur i Compax, więc warto uzupełnić kolekcję :)

Tanie nie sa..śledzę ich ceny. A katalog kup bo i tak Ci sie zwróci :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dar Jasne w wolnej chwili cykne pare fotek i dam do galerii

 

@lobuz1 Ten poprzedni UG co Ci sprzedalem troche mnie wnerwial turecka data a ja strasznie do takich pier**l przywiazuje uwage. Pozniej troche mi bylo szkoda, ze go sprzedalem bo to jednak kawal fajnego zegara a nie czesto trafia sie ten model. A tu mi sie taka okazja trafila z data w ludzkim jezyku i co wiecej model w zlocie podoba mi sie o wiele bardziej niz ten w stali. Kapitalna gra swiatla i nie chodzi o to, ze sie ten zegarek swieci jak psu jajka na wiosne tylko to, ze refleksy swietlne pieknie smigaja po koparcie, tarczy zalamuja na szkielku - stal tutaj niema zadanych szans. Od tego UG zaczynam inaczej patrzec na zegarki pozlacane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie nie sa..śledzę ich ceny. A katalog kup bo i tak Ci sie zwróci :)

Kupuję! Ponad 1000 kolorowych zdjęć i 800 b&w to coś w sam raz dla zegarkowych anonistów a może trochę grosza zostanie w kieszeni po pogłębieniu wiedzy. Po raz kolejny muszę przyznać Ci rację ;)

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.