Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

a ja jak jego "koleś"  :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Hydroconquest jest dość poręczny. Może kawaler ;) na filmie ma szczupły nadgarstek? Moim zdaniem zegarek jest wymiarowo bardzo Ok.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić, nie kupić... oto jest pytanie :)

 

Kupuj! Akurat ja też jestem szczupły i mam kościste ręce, ale Hydroconquesta nosi mi się świetnie - to bardzo wygodny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko radziłbym przedtem przymierzyć. Chyba że masz posturę Pudziana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrylu, ogarnij sie, chyba nie myslisz ze ktos wydaje 4 klocki na zegarek bez przymiarki..


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyc i popatrzec bo moim zdaniem niebieski troszke rozczarowuje a czarny zyskuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 4 a 3 klocki to raz a dwa to mysle ze na forum znajdziesz mase takich osob co kupilo i drozsze zegary bez przymiarki

 

P.S. sorry za post pod postem cos sie pokićkało

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to nie "rurki" by mierzyć przed kupnem:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czym innym jest zakup np. Tudora albo Pama bez przymiarki - z racji ograniczonej dostepnosci w PL, a czym innym jest zakup na slepo MLa, ktory lezy w kazdym Kruku.

 

..w sumie to o czym my tutaj rozmawiamy :) Longinesa mozna kupic niemal w kazdym wiekszym miescie. Nuda :)

Edytowane przez Thom

All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..w sumie to o czym my tutaj rozmawiamy :) Longinesa mozna kupic niemal w kazdym wiekszym miescie. Nuda :)

To Ci się tylko tak wydaje, dopóki nie chcesz kupić określonego, konkretnego modelu, który znalazłeś w katalogu. Wtedy się okazuje, że właśnie tego modelu nie mają i mogą Ci go ściągnąć, jak wpłacisz zaliczkę (najchętniej 25% ceny), która Ci przepadnie, jak zegarka nie kupisz. Czyli przymiarka nie zawsze jest możliwa.

Polska to za biedny kraj, żeby sklepom opłacało się trzymać wszystkie modele na składzie.

Spróbuj  Polsce przymierzyć przed kupnem FC czy Eposa z fazami księżyca, w końcu to też dość popularne marki.

Edytowane przez cyryl99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, za obszerne wyjaśnienia. po kilkunastu latach zabawy zegarkami, dowiaduję się wciąż nowych rzeczy. dobrze mieć tak wielu doświadczonych mentorów :)


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia doświadczenia tylko skrzeczącej rzeczywistości. Może w Warszawie czy Krakowie wygląda to inaczej, ale w Łodzi masz słownie jeden sklep z Eposami, a w nim 3-4 smętne model, reszta na zamówienie, ze 2 sklepy w których Frederique Constant oferuje też 3-4 nienajciekawsze modele, Davosy w Łodzi nie dostaniesz nigdzie, wszędzie tylko masz Adriatikę, Alberta Riele, Aztorin czy inną Elixę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polska to nie Szwajcaria... jesteśmy zbyt biednym społeczeństwem, aby dobra ekskluzywne miały u nas zbyt. Jest lepiej niż parę lat temu, ale pasjonaci zegarkowi, to wciąż niewielki odsetek naszego społeczeństwa... wciąż traktowany bardziej jako wariaci niż pasjonaci.

 

Ktoś kto lubi w domu posłuchać muzyki w dobrej jakości też traktowany jest jak wariat... bo po co wydawać 10kPLN na glośniki, skoro w laptopie montowane są za darmo ;)

 

Temat na długą dyskusję.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów.

Pomimo, że nie jestem maniakiem 100% zegarków i rok temu pytałem o wartość Longinesa prezentowanego poniżej to podrzucam nowe zdjęcie i relację. Otóż pokochałem ten zegarek. Nie noszę codziennie bo szkoda mi go (na zastępstwie jest fajny rusek) ale podczas specjalnych okazji sprawdza się doskonale.

 

 

NxxrKO7.jpg

 

Mam też pytanie. :) Otóż do tego Longina była bransoletka. Bransoletek nie znoszę dlatego pierwsze co zrobiłem to poszedłem do zegarmistrza żeby zamienić ją na pasek. Zegarmistrz zdjął mi bransoletkę (i nie oddał końcówek a ja z roztargnienia się nie upomniałem i nawet tego nie zauważyłem) I wszystko byłoby ok gdybym sobie o tym nie przypomniał i wygrzebał to znalezisko poniżej:

pFtY7zP.jpg

Pytanie polega na tym:

1) ile może kosztować dokupienie końcówek do tego longinesa żeby miał możliwość powrotu do bransolety?

2) jak widać druga bransoleta przyczepiona do zniszczonego tissota to też longines - czy wchodzi w grę jakaś naprawa i renowacja? Jest jakiś specjalista w warszawie który pomógłby mi z tym problemem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej wrócić do zegarmistrza i poprosić o zwrot końcówek. Najczęściej zegarmistrze maja takie "pudło" gdzie wrzucają nikomu niepotrzebne elementy, może znajdziesz swoje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzien dobry, nawiązując do ostatniego tematu ... bez przymiarki, bo najbliższa w Poznaniu ... stalem sie posiadaczem Longinesa Military 1938. Military jest srednio (wr 30). Swoj urok jednak ma. Na zywo raczej zyskuje w stosunku do zdjec.

 

Z plusow: fajny pasek, przyjemna koronka, optymalny rozmiar (40 mm), cienki i lekki (przedostatni nabytek fortis b42 chrono jest na tyle ciezki ze nie da jezdzic sie z nim na rowerze), ladnie wykonczone wskazowki, pelny dekiel (szkielka mnie drażnią)

 

Z minusow: wr 30 ( no kurcze ma byc military), w fortisie indeksy z lumy sa lepiej wykonane

post-55463-0-15361900-1425421771_thumb.jpg

Edytowane przez wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już drugi Military 1938 na forum.

Gratuluję!

To całkiem sympatyczny zegarek. Mój po rozmagnesowaniu i serwisowej regulacji pierwszego dnia dalej spóźniał się 30 sek na dobę, ale "rozchodził się" do dobowej odchyłki 2 sek.

Jest taki jak trzeba - nie za duży, nie za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratulacje, bardzo fajny i niepowtarzalny model.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem go jakiś czas temu, fajny jest. Nie przyjrzałem się jednak deklowi - wrzucisz zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowany jak lusterko ... spokojnie mozna w tym celu uzywac.

post-55463-0-71385700-1425472204_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba w tym wypadku surowe rozwiązanie to najlepsze rozwiązanie. Gratulacje, wrzucaj dużo zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od Longinów :)

wlasnie wrocilem z przechadzki po sklepach zegarkowych

o Longinesie nawet nie myslalem (nie pytajcie dlaczego, jakos tak po prostu nie :)

az nagle oslepil mnie on...

nigdy nie mialem czasomierza z niebieska tarcza, zawsze czorne i czorne :D...no a ta powalila mnie na kolana :)

w ciagu 2 tygodni bedzie moj....

zakochalem sie, bez 2 zdan zakochalem ;D

na zdjeciach gdzies go tam dojrzalem, ale na zywo on jest po prostu NAJ!!!

wybaczcie, musialem sie wygadac :D

pomacalem go dlugo, mierzylem, patrzylem, ale od razu wiedzialem, ze to bedzie moj nast zegarek! ;):)

post-78653-0-63115000-1426013323_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to życzę, żebyś go sobie jak najszybciej przyswoił. Robi solidne, a jednocześnie eleganckie wrażenie. To dziwne, ale zegarki na ogół lepiej wyglądają lepiej w naturze niż na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz z niego zadowolony, to jest rzeczywiście bardzo fajny zegarek. Dobry wybór.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.