Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

11 godzin temu, rads napisał:

@MarekTe, tak patrzę sobie na Twoje "wpisowe" zdjęcie z Flagshipem i nie wiem czy zauważyłeś, ale czcionka w napisie "LONGINES" jest u Ciebie inna niż we wszystkich innych, które widziałem dotychczas, z moim włącznie - chyba że to złudzenie optyczne. U Ciebie litery się niemal stykają i są jakby większe, podczas gdy u innych jest między nimi wyraźna przerwa (zobacz w zbliżeniu zdjęcie kolegi 2 posty wyżej). Nic oczywiście podejrzanego nie sugeruję, ale możliwe że zmienili w takim razie styl czcionki. Ciekawe tylko po co 🤔

Szczęśliwie jestem już w tym wieku, iż takie niuanse mi umykają, nawet w oksach 😉

A35DC96D-4F87-46D3-B9E8-192C95A9FE53.jpeg

58 minut temu, MarekTe napisał:

Szczęśliwie jestem już w tym wieku, iż takie niuanse mi umykają, nawet w oksach 😉

Hehe, no ja niestety póki co mam ostry wzrok, choć wolałbym pewnych detali nie widzieć, zwłaszcza przybywających mikro-rysek 😄😉

To, co zwróciło moją uwagę, to że różnica nie jest wcale subtelna - kształt i grubość czcionki, jej rozmiar i ułożenie poszczególnych liter jest całkowicie inne (np. litera G czy odstęp między E i S).

Twój Flagship:

M-Te-Flagship.jpg.ad1833afb1dff376d0007e486df60765.jpg

Mój Flagship (i wszystkie inne, jakie widziałem w necie czy u kolegów z forum):

Flag15X-0-kopia.JPG.6da18125064de0e3c73db376d2194bf7.JPG

Poniżej podróbka Flagshipa, którą znalazłem w necie za $109 ( http://www.replicawatchreport.co/replica-longines-flagship-heritage-mens-watch-l4-795-4-78-2  )

FAKE-L4_795.4_78.2.thumb.jpg.7df694b313d9dbec7ccb2d8d25303a25.jpg

Fake-Logo-2.png.b7f75a09b5cd543d95f0a12bc54ebf93.png

Jak widać różni się od oryginału głównie czcionką w logo Longines. Pewnie gdyby nie fakt, że kupiłeś go w Kruku, to zapaliłaby mi się lampka alarmowa i doradzałbym sprawdzenie tego u sprzedawcy lub bezpośrednio u Longinesa 😉 Stąd mnie to zaciekawiło, bo to przecież autoryzowany retailer. Czyżby więc nastąpiła zmiana czcionki w logo firmy? A może masz po prostu białego (nomen omen) kruka 😄 

Edited by rads

1 godzinę temu, rads napisał:

Hehe, no ja niestety póki co mam ostry wzrok, choć wolałbym pewnych detali nie widzieć, zwłaszcza przybywających mikro-rysek 😄😉

To, co zwróciło moją uwagę, to że różnica nie jest wcale subtelna - kształt i grubość czcionki, jej rozmiar i ułożenie poszczególnych liter jest całkowicie inne (np. litera G czy odstęp między E i S).

Twój Flagship:

Poniżej podróbka Flagshipa, którą znalazłem w necie za $109 ( http://www.replicawatchreport.co/replica-longines-flagship-heritage-mens-watch-l4-795-4-78-2  )

Jak widać różni się od oryginału głównie czcionką w logo Longines. Pewnie gdyby nie fakt, że kupiłeś go w Kruku, to zapaliłaby mi się lampka alarmowa i doradzałbym sprawdzenie tego u sprzedawcy lub bezpośrednio u Longinesa 😉 Stąd mnie to zaciekawiło, bo to przecież autoryzowany retailer. Czyżby więc nastąpiła zmiana czcionki w logo firmy? A może masz po prostu białego (nomen omen) kruka 😄 

Ja kilka miesięcy przymierzyłem sobie Flagshipa u Kruka i czcionka była w nim właśnie taka, jak u @MarekTe:

z_141853.jpg.bde4562d5df6faf7953707430fc450dd.jpg

x_141853.jpg.48cfe557be17443a4ab069b73ec147d8.jpg

10 minut temu, Edmund Exley napisał:

Ja kilka miesięcy przymierzyłem sobie Flagshipa u Kruka i czcionka była w nim właśnie taka, jak u @MarekTe:

Jak myślisz, skąd ta zmiana logo? Bardzo ciekawy zabieg, zastanawiam się co autor miał na myśli 🤔 😉

Na stronie Longines na zdjęciu zmiany nie widać: https://www.longines.com/pl/zegarki/heritage-collection/l4-795-4-78-2/zoom

Edited by rads

Egzemplarz recenzowany przez Kolegę Wadima dla ch24.pl miał tak samo:

longines_flagship_heritage_2019_04_ch24p

Wygląda zatem na to, że funkcjonują obie wersje, ale na szybko nie znalazłem ani wyjaśnienia ani oficjalnego potwierdzenia.

Edited by Edmund Exley

Macie oczy Panowie :)

I żyłkę detektywistyczną 😉

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

48 minut temu, rads napisał:

Twój Flagship:

Teraz to i ja widzę, ale z racji miejsca zakupu, spinać się nie będę, choć natchnąłeś mnie i sprawdziłem nr na deklu, przywieszce i i w karcie gwarancyjnej. Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

2 minuty temu, fanfar19 napisał:

Macie oczy Panowie :)

I żyłkę detektywistyczną 😉

No kuźwa, ktoś musi tym Szwajcarom na ręce patrzeć, by ta uskrzydlona klepsydra nie obniżyła lotów 😛😄

1 minutę temu, MarekTe napisał:

Teraz to i ja widzę, ale z racji miejsca zakupu, spinać się nie będę, choć natchnąłeś mnie i sprawdziłem nr na deklu, przywieszce i i w karcie gwarancyjnej. Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

Myślę, że możesz spać spokojnie. Fajnie, że Edmund znalazł identyczne logo na innych zegarkach, teraz nie ma wątpliwości że funkcjonują różne jego odmiany. Ot, kolejna Longinesowa ciekawostka 😉

27 minut temu, rads napisał:

@Edmund Exley, dzięki, na to wygląda! Interesujące, w takim razie możemy chyba półoficjalnie ogłosić, że na rynku są dwie "wersje" Flagshipa 😉😄

I fajnie, będziemy mogli toczyć długie dyskusje, która wersja ładniejsza, która oddaje ducha firmy lepiej i która wierniejsza oryginałowi. Może nawet jakaś gównoburza z tego wyniknie 😉😂

Edited by MarekTe

Teraz, MarekTe napisał:

I fajnie, będziemy mogli toczyć długie dyskusje, która wersja ładniejsza, która oddaje duch firmy lepiej i która wierniejsza oryginałowi. Może nawet jakaś fajna gównoburza z tego wyniknie 😉😂

😂😂😂

3 godziny temu, MarekTe napisał:

Wszystko się zgadza. Z rzeczy istotnych, po dwóch dobach punktualnością zawstydza Rolka i chodzi w punkt 🙂

Leżał w magazynie,  to się zastał,   jak się rozrusza, to przyspieszy. Mój też chodził w punkt. Przez 3 doby. Teraz robi +1 sekundę na dobę (średnia z 4 tygodni).

Ale życzę, żeby dalej chodził  w punkt

Edited by cyryl99
zła inerpunkcja

1 godzinę temu, cyryl99 napisał:

Leżał w magazynie,  to się zastał,   jak się rozrusza, to przyspieszy. Mój też chodził w punkt. Przez 3 doby. Teraz robi +1 sekundę na dobę (średnia z 4 tygodni).

Ale życzę, żeby dalej chodził  w punkt

To i tak lepiej niż super duper certyfikowany R, gdyż mój robi zawsze 2s in plus, niezależnie od okoliczności używania. Reasumując skrzydlata klepsydra górą 😀

W dniu 23.11.2020 o 23:44, wieloryb napisał:

Jestem na etapie testowania LLD przed ewentualnym zakupem wersji bronze. Czy to normalne, że rotor chrobocze tak, jakby miał się zaraz urwać i przy delikatnym stukaniu w szkiełko słychać jakby luźne części w środku obudowy zegarka? 

W moim byłym nic nie chroboczało. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

22 godziny temu, rads napisał:

No kuźwa, ktoś musi tym Szwajcarom na ręce patrzeć, by ta uskrzydlona klepsydra nie obniżyła lotów 😛😄

Świento prawdo :)

Sam się o tym całkiem niedawno przekonałem, co prawda marka była inna ale też szwajcarska i też od SG.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

3 minuty temu, rads napisał:

Bardzo fajnie dobrany pasek 👏

Bardzo dziękuję Panie Kolego 😉, w związku z zakupem w listopadzie dwóch zegarków, no może nie najdroższych ale ... teraz nastał okres wielkiej smuty i wczoraj przecierki i różne tam zabiegi robiłem z rocznym już paskiem Geckota, aby przed zbliżającymi się świętami (o charakterze rodzinnym) kasiorki nie wydawać.

A ja po otwarciu galerii, odświeżyłem sobie temat Longienesa z serii Master. 

38,5mm

DSC_6087.thumb.JPG.d213d9f4fb03b0714f5a189306387cf7.JPG

40mm

DSC_6085.thumb.JPG.12be0ab4c9da77ac5edadf711cfa2113.JPG

Na fotach zegarki jak zawsze wydają się troszkę większe niż były w rzeczywistości.

Wydaje mi się jednak, że mniejszy leży lepiej. 

Co sądzicie?