Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

8 minut temu, rads napisał:

Zdawało mi się, że Koledze @ArtiP chodzi o ten model (Swissair):

Chodzi mi dokładnie o ten model :

L2.797.4.53.0__1.jpg

15 minut temu, ArtiP napisał:

Chodzi mi dokładnie o ten model :

OK, dzięki @eye_lip za wyjaśnienie. Monopusher z kołem kolumnowym to faktycznie nie ma zmiłuj, płacz i płać 😄

A co do Swissair to jest to piękny model, do głowy nie przyszłoby mi tego kwestionować. Jego właściciel może być prawdziwie dumny. Jednak gdzieś z tyłu głowy mam mimo wszystko cytat słów Godfrey'a: "Jestem dumny mogąc płacić podatki na rzecz swojego kraju; byłbym jednak równie dumny, mogąc płacić o połowę mniej" 😜😄

6 minut temu, rads napisał:

Jednak gdzieś z tyłu głowy mam mimo wszystko cytat słów Godfrey'a: "Jestem dumny mogąc płacić podatki na rzecz swojego kraju; byłbym jednak równie dumny, mogąc płacić o połowę mniej" 😜😄

A co mają powiedzieć oczekujący cierpliwie na swój egzemplarz "w koronie" ?  😛

16 minut temu, Watch-er napisał:

A co mają powiedzieć oczekujący cierpliwie na swój egzemplarz "w koronie" ?  😛

O tych nieszczęśnikach to nawet nie wspominam, bo dla nich nie ma już nadziei 😂

14 godzin temu, fanfar19 napisał:

Longines Bucherer Blue jest dostępny od dawna, moim zdaniem nawet parę lat.

W linii Blue jest wiele zegarków różnych firm. Ale zgadzam się z kolegą @radsten Master Blue raczej nie wyszedł :(

3 ucięte, 9 ucięte, a to co się dzieje na 6... nie moje klimaty.

Nie pisalem nigdzie, ze to nowy wypust - ja ostatnio na niego wpadlem i masz racje, premiera byla bodajze w 2017 czy 2018.

Jak generalnie uciete numery mnie odrzucaja tak tutaj chyba pasuje mi kombinacja kolorystyczna i podswiadomie wypieram te indeksy.

Bardzo ładny, ale dziwię się że Longines stawia na pasek który ani nie jest historyczny w designie (w tamtych latach wszystkie paski były szyte) ani specjalnie pasujący do tego modelu (np do jakiegoś Bauhausa z minimalistycznym designem byłby ok). 

Zgadzam sie z Filipem, ze pasek nie do konca ten teges... poza tym blisko oryginalu:

wp_20180314_10_09_40_pro-jpg.12973565

Ale znowu szpara między paskiem, a kopertą :(

Ciekawe jak będzie się na żywo w oczy rzucać.

Na zdjęciu oryginału od @cordi7jakby szpara była mniejsza.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Godzinę temu, wojtek91 napisał:

no i cholera ładny, oj niedobrze :D 

Bardzo niedobrze... Mogli chociaż datownik wstawić szmundaki, to by człowiek jakoś odżałował. Ciekawi mnie natomiast skąd te 72h rezerwy zamiast standardowych 64/65, bo beat rate został na tym samym poziomie, czyli 25 200. Może to tylko kaczka dziennikarska 😉

Na stronie jak byk 64:

1493753503_Zrzutekranu2021-02-9o17_15_27.thumb.png.8af2d192933c62b5dbd26a0ff4111074.png

Edited by rads

Spokojnie... nie musze mieć wszystkich ładnych zegarków Longinesa... nie musze kupić ich wszystkich...ehhh nie musze ale ciężko :(

14 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

Spokojnie... nie musze mieć wszystkich ładnych zegarków Longinesa... nie musze kupić ich wszystkich...ehhh nie musze ale ciężko :(

Wszystkich nie, ale tak ze 20 by stykło.  ;)  :lol:

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

11 godzin temu, rads napisał(-a):

Longines SnowConquest na pasku JFS Alcantara 🥰 na specjalne okazje 😉 @eye_lip 👏

Ciekawie to wygląda. Jeszcze na lato kauczuk i masz zestaw na każdą okazję :)

Odnośnie Silver Arrow - czekam na zdjęcia na żywo. Na razie jest na stronie Longinesa jedno, które przedstawia zegarek w oddali, na ręce gościa ubranego w czarną koszulę z krawatem i jakiś dres - zegarek zupełnie tu nie pasuje. Na renderach zwróciłem uwagę na napisy, które wyglądają jak te spotykane czasem po niezbyt subtelnej renowacji... Cena trochę wysoka. Szkoda, że wymiary zostały odrobinę powiększone (ciekawe, czy bezel nie będzie przez to zbyt szeroki na żywo?). Silver Arrow może być jednak ciekawą trzecią opcją wśród eleganckich modeli z serii Heritage. Pierwsza opcja dla mnie bez zmian ;) 

aIMG_0058.jpg.9c060944c7602bb8aad9601727e1a0cd.jpg

Wiecie może, czy bransoleta od modelu V.H.P będzie pasowała do nowego HydroConquesta? Chodzi mi o kształt maskownic w bransoletach o szerokości 21 [mm].

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.