Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek Wakmann. Zegarek prezentuje się nieźle ładna stalowa koperta i czytelna tarcza ,ale za to w środku tani mechanizm Landeron 149,,

post-67292-0-09015600-1402776319_thumb.jpg

post-67292-0-57926700-1402776361_thumb.jpg

post-67292-0-49297800-1402776415_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, wręcz idealny stan tarczy, wskazówek i koperty. Musiał być mało używany i leżeć w dobrych warunkach.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardzo dobry czytelny i dokładny gorzej działają funkcje chronografu,ale taka jest uroda werków Landerona,,,,,Jeszcze jeden nowo nabyty chronograf- Elgin z nieco lepszym mechanizmem VJ 7734 i porównanie z sowieckimi kuzynami.Najbardziej widoczna różnica to inny kształt pólmostka i mniejsza średnica kola balansu w 3133,ponieważ Poljoty miały wyższą częstotliwość 21600bph versus 18000 bph w oryginalnym Valjoux7734,,Wiadomo sowieci za wszelka cenę chcieli dogonić zachód dlatego ich zegarki musiały bić szybciej niż u kapitalistów  ;)

post-67292-0-56331500-1402791267_thumb.jpg

post-67292-0-46687600-1402791305_thumb.jpg

post-67292-0-05313800-1402791334_thumb.jpg

post-67292-0-68650500-1402791355_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam słabość do tej marki....włąsnie wpadła nr 3 :D

 

u8mc.jpg
4jng2.jpg
8mkz2.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Lemania. Mały prawy totalizator ma ciekawą podziałkę. Widziałem kidyś taką odnawianą tarczę z różnej długośći podziałką i myślałem, że to niedoróbka. Czego to się człowiek na tym forum nie dowie.:-)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook i Robredo !

 

Gratuluję wygrania konkursu, nagrody jak zwykle wyślemy pocztą mailową :D  !

 

Titus Geneve Chronographe Landeron 48, 17 jewels

 

 

 

 

 

 

Bardzo ładny stan zachowania

 

no mam słabość do tej marki....włąsnie wpadła nr 3 :D

 

 

 

No ładna ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Lemania. Mały prawy totalizator ma ciekawą podziałkę. Widziałem kidyś taką odnawianą tarczę z różnej długośći podziałką i myślałem, że to niedoróbka. Czego to się człowiek na tym forum nie dowie.:-)

Trzyminutowa podziałka na sub-tarczy rekordera minut jest często spotykana w chronografach z tego okresu i ma związek ze sposobem naliczania oplat za międzymiastowe i międzynarodowe rozmowy telefoniczne(impulsy byly wtedy naliczane co 3 minuty),,Podobne trzyminutowe podziałki można także zaobserwować w sowieckich Poljotach 3017,,,,,Chronografy byly wyskalowane do 9  minut,  rozmowy miedzynarodowe byly dosyc kosztowne w tych czasach                      ,Gratulacje dla kolegi @sneer  Jest to dosyć niezwykły  chronograf,Rzadki opis na tarczy Lemania- Wakmann ,,Wakmann to był amerykański dealer Breitlinga w tych czasach ,,a dodatkowo na mostku balansu ma wybity kod "WOG" -czyli "Breitling Swiss House Code" ,,Sam mechanizm to Lemania 1270,,bliźniak kalibru Omega 320 stosowanego we wczesnych chronografach Omegi

post-67292-0-57935800-1403226459_thumb.jpg

post-67292-0-42945700-1403226512_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Majorze, uznanie dla wiedzy na tematy dotyczące chronografów !

 

Z tych właśnie powodów o których piszesz została zakupiona, szczególnie że pieniądze były rozsądne. Myślę że to będzie druga marka po Zenithach nad którą będę się chciał pochylić... a jest jeszcze jej kilka mechanizmów przede mną :)

 

The watches and watch movement manufacture Lemania was founded in 1884 by Alfred Lugrin (1858-1920), who had acquired his expertise as a laborer at Jaeger-LeCoultre in Le Sentier. Because of the outstanding quality of his watch movements Lugrin received top awards and gold medals at exhibitions in 1906 in Milan and in 1914 in Bern. From the beginning he had specialized in the production of chronographs, stopwatches and repeaters.

Till the year 1930 the factory had the name to Lugrin S.A., until Lugrin's son in law Marius Meylan established the brand name Lemania Watch Co. with headquarters in L'Orient. In 1932 Lemania, Omega and Tissot joined to form the SSIH group. In close collaboration with Omega great chronograph calibres were created.

The Lemania Calibre 1873 (Omega Calibre 861) became particularly famous with the Omega Speedmaster, which in 1962 was selected by NASA for manned space flights

With the advent of electronic watches in the 1970s the sales of mechanical watches by the SSIH group broke in massively. In 1980 the creditor banks gave Nicolas Hayek the mandate to restructure the group. As part of a management buy-out Lemania was separated by the SSIH Group in 1981 and changed its name to Nouvelle Lemania. In 1992 the Nouvelle Lemania came to the Groupe Horloger Breguet, which, in turn, was acquired by the Swatch Group in the year 1999. The Lemania calibres are still used in watches of many well-known brands.

 

Movements

Lemania has produced many famous movements, including the following:

 

I tak do poczytania w wolnej chwili, relaksu :) :

  1. http://www.watchtime.com/blog/fratello-friday-watch-nerd-alert-top-10-chronograph-movements-part-1/
  2. http://www.watchtime.com/blog/fratello-friday-top-10-chronograph-movements-part-2/
Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tekście który cytujesz jest błąd,,Rzeczywiście dowódca Apollo 11  Neil Armstrong jako pierwszy postawił stopę na Księżycu,ale musiał zostawić swoja Omege 105,012 Speedmaster wewnątrz modułu księżycowego jako backup, ponieważ elektroniczny zegar LM został uszkodzony podczas lądowania,... Astronauta,który jako pierwszy spacerował po srebrnym globie w zegarku Omega to Buzz Aldrin i to  jego Speedmaster 145,012 został pierwszym zegarkiem  na Księżycu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycięte - dzięki :)

 

 

astrow.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super informacje, dzięki za udostępnienie. Podane na tacy, bez potrzeby szukania. Całkiem inaczej będę teraz patrzył na zegarki z napisem Lemania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabylem w bardzo przystepnej cenie taka oto DREFFE Geneve ze sknocona tarcza.Jak widzicie na zdjeciu tarcza nie jest zamontowana symetrycznie wzgledem koperty. Druga sprawa,nadruk lewego sekundnika jest lekko przesuniety w lewo i wskazowka wydaje sie byc za dluga.Teraz pytanie do was:Da sie ta tarcze tak wyregulowac zeby byla symetryczna wzgledem koperty?Jesli tak to ja zostawiam,jesli nie to bende szukal oryginalnej.Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

post-40159-0-89396800-1403498824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Teraz to już przesadziłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jak! :angry:

Ciśnienie na deklu mi podskoczyło! ;)  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ... najlepiej tak, pokazać fragment, niech się kolegom żółć uleje, a później przywalić ciekawymi fotkami pięknego zegarka. A gdzie zrozumienie dla forumowiczy i trochę empatii  :)  :D ..


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej! :(  :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobił mi kolega wasyl parcie heh pozdrawiam  

 

post-37475-0-62606100-1404571036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trafiła się taka oto Omega. Na razie w "stanie rozkładu" w celu wyczyszczenia i smarowania, wymiany koronki i szkła i może czegoś tam jeszcze

 

A to druga, taka sama, tylko w lepszym stanie i niestety sporo droższa,

post-39382-0-46947800-1404575444_thumb.jpg

post-39382-0-88618000-1404575495_thumb.jpg

Edytowane przez dabbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobił mi kolega wasyl parcie heh pozdrawiam  

 

Proszę, proszę...druga 125-tka na forum zagościła :)

 

Super! Gratuluję...też mam ten model, to świetny i bardzo ciekawy czasomierz.

 

Uwielbiam go nosić, choć do małych i lekkich nie należy...ale na ręce leży idealnie :)

 

A kolega dabbo też zacny wybrał egzemplarz Speedmaster'a Mark 4.5

 

Tak się składa, że też mam....i też często ląduje na nadgarstku :)

 

...vintage Speedmastery są po prostu genialne...

 

Pozdrawiam

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalilem sie juz w dziale Delban,ale pochwale sie i w tym.

post-40159-0-45113400-1404816374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no baaardzo ładna Delbana! gratulacje!

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.