Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza przed burzą, pasek na pewno, a w środku? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza jakaś taka.....

 

 

oa9k.jpg

5bam.jpg

 

..............mistrzostwo świata...............można na Nato? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ,że czymś przydzwonisz. :)

Dawaj serducho!!!

 

Coś mi jednak mówi ,że to jeszcze nie ten kroliczek ;) .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............mistrzostwo świata...............można na Nato? 

 

nienawidze nato...strasznie podnosza zegarek..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

nienawidze nato...strasznie podnosza zegarek..

 

Dokładnie, dlatego polecam "mój" system półnato. Jedyna wada - pasek bardzo się przyzwyczaja do danego ułożenia, więc ciężej potem z przekładaniem go do zegarka z innym lug2lug, ale poza tym noszę już dłuższy czas paski w tym systemie i sprawdza się świetnie :)

nmYPIp0l.jpg

® Zegarek: Wasyl, Pasek: Igory76

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje,,Piękny zegarek ,,Moim zdaniem w środku jest  mechanizm CH27 wzbogacony o totalizer godzin czyli Lemania CH27 C12 T2 ,,bliski krewny werku Omegi 321.Jest to jeden z najbardziej cenionych i poszukiwanych mechanizmów w klasycznych chronografach i sprzedawca rezygnując z umieszczenia jego fotografii i opisu w tej aukcji strzelił sobie w stopę ,gdyż sam kompletny mechanizm jest wart tyle ile zapłaciłeś za cały zegarek w stalowym korpusie,,.Co do paska to dla mnie taki zegarek najlepiej wygląda na bransoletach typu mesh milanese,,Tego typu bransolety byly dawniej przy Omegach,,Ja mam podobny dylemat ponieważ w zeszłym tygodniu nabyłem cztery chronografy z tego co najmniej do trzech muszę znaleźć odpowiednie bransolety.Jeden z moich nowych nabytków Gallet MultiChron 45 z 1942r. ma podobny design koperty do Twojej Lemani i do niego planuje zakupić mesha od Omegi(tymczasowo wrzuciłem go na ruski mesh od Poljota de Luxe)

post-67292-0-24669100-1402276599_thumb.jpg

post-67292-0-78757400-1402276853_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) mesz mi nie leży do niej. Mysle o skórzanym prostym bez przeszycia - moze jakies semi-NATO

 

Mateusz pasek jest mocno sztywny ?

 

Do poczytania w wolnej chwili...

 

http://watchguy.co.uk/guest-post-lemania-273000-the-moon-watch-caliber-321s-lesser-known-cousins/

 

Nie pojmuje tego fenomenu Galleta czy Wakmana w USA..jednak to jest zupełnie inny rynek niż Europa

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla ta Lemania. Gratulacje.

Super jest ten sekundnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pojmuje tego fenomenu Galleta czy Wakmana w USA..jednak to jest zupełnie inny rynek niż Europa

Chronografy Galleta swoja reputacje w USA zawdzięczają Harremu S.Trumanowi,i zegarkom Flight Officer z werkiem Venus 150-http://www.galletworld.com/gallet_watch_flight_officer_truman.html       ,,Z kolei Wakmann w latach 1940-1970 byl dystrybutorem Breitlinga w USA i ma opinie "Breitlinga dla ubogich",,,W chronografach Wakmann za niewielkie pieniądze można spotkać drogie mechanizmy VJ-a ,Venus,a nawet Lemanii,,Ja sam niedawno zaliczyłem wtopę .,Nabyłem chronograf Wakmanna ,który wyglądem przypominał Breitlinga Cadette licząc na znalezienie w środku werku Venus 175.,,Niestety po odkręceniu dekla czar prysł -zegarek jest wyposażony w mechanizm typu "poor man's chrono movement" Landeron 149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 samo życie :D

 

ja czekam teraz na crotona nivade nurka który teoretycznie powinien miec V92, ale może mieć też v23 a w najgorszym przypdku venus :D

 

to o Wakmannie wiedziałem, natomiast o Gallecie to jest nowinka - dzięki


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 samo życie :D

 

ja czekam teraz na crotona nivade nurka który teoretycznie powinien miec V92, ale może mieć też v23 a w najgorszym przypdku venus :D

 

to o Wakmannie wiedziałem, natomiast o Gallecie to jest nowinka - dzięki

Croton NG Chronomaster Aviator Sea Diver to prawdziwa loteria ,,W tych zegarkach stosowano zarówno mechanizmy najwyższej jakości Valjoux 92,,VJ23 z kołem kolumnowym ,,średniej jakości Venus 188 i Valjoux 7733 z krzywkami a w najgorszym wypadku tanie Landerony 248,,A ostatnia wersja tego chronografu z 1977r była wyposażona w rzadkie mechanizmy Valjoux 7765 czyli 7750 pozbawione automatu,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mały konkursik bez nagród :D , co to za zegar ?

 

SAM_0431.JPG


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś żółty,  :wacko:

może nawet, 

ze skośnymi oczkami. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko jej do cudów pokazywanych przez Was, ale od pewnego czasu Dugena - już z nowym paskiem - nie chce mi zejść z ręki :)

 

wz2j.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co?

Valjoux 7760 w jednej ze swoich wersji , pożądny werk montowany od 85 roku.

Miałem zeno na tym werku i dawało świetnie radę.

Wysmarować i nosić!

 

A dugena , wcale nie taka szara mysz ;) .

Świetna kolorystyka i ładny stan zachowania. :)

Gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dugena super! Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kol Lamwoj.Zmylilo mnie to ze kolo balansu jest napis 77odwrocona trojka 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mały konkursik bez nagród :D , co to za zegar ?

 

SAM_0431.JPG

Chronograf Swiss na Landeronie.... :P w złotej "wydmuszce"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronograf Swiss na Landeronie.... :P w złotej "wydmuszce"

Blisko Cook, coraz bliżej.......


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook i Robredo !

 

Gratuluję wygrania konkursu, nagrody jak zwykle wyślemy pocztą mailową :D  !

 

Titus Geneve Chronographe Landeron 48, 17 jewels

 

SAM_0434.JPG

SAM_0449.JPG

SAM_0453.JPG

SAM_0451.JPG

SAM_0444.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.