Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Wasylem - swietny stan, bardzo ladny egzemplarz !

 

W srodku V7734 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wasylem - swietny stan, bardzo ladny egzemplarz !

 

W srodku V7734 ?

Moim zdaniem VJ 7733,,7734 ma datownik na 6 ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pochlebne opinie.Mayor ma racje to VJ7733.Teraz pozostaje przeglad,zmiana paska i na reke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jest, po wymianie szkiełka i koronki, po wyczyszczeniu jakby trochę ładniejszy

 

 

post-39382-0-08124000-1404842039_thumb.jpg

post-39382-0-36034600-1404842070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Data wydaje się nieco obsunięta, ale poza tym genialny - zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data rzeczywiście poręcznym ustawieniu jest krzywa, ale podobno po tym jak sama przeskoczy jest już równo. Tak czy inaczej do poprawki. Na razie poobserwuję kilkanaście dni jak pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Oby więc wskoczyła na dobre tory, bo zegarek świetny, a brąz indeksów zdobi go niesamowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie świetny zegarek,,Szczególnie centralny rekorder minut ułatwia odczyt,, Pisownia dnia tygodnia wskazuje, że zegarek został wyprodukowany na rynek niemiecki??,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Nie znam dokładnie historii tego zegarka ale wielce prawdopodobne jest , że przybył z Niemiec. Zabawne jest to, że dwa dni po zakupie dostałem propozycję kupna identycznego Speedmastera, też z Niemiec w całkiem przyzwoitym stanie (to ten z drugiego zdjęcia z postu #497).  Z tego co wiem wciąż jest do wzięcia.

No to jeszcze raz

 

post-39382-0-58220400-1404847615_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mikrolisk wypluwa: Producent -> Hermes & Hermes Tischuhren, Armbanduhren, Wecker; Pforzheim, Deutschland

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?179282-Can-anyone-tell-me-about-Ducado

 

Wiele więcej się pewnie nie wyciągnie.

Dużo się nie wyciągnie. Firma padła pod koniec lat '70 (era kwarcow), była właścielem brandow: Ducado i Anker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Seastar z bardzo rzadkim werkiem Lemania 1277,,Mechanizm ten był produkowany tylko w 1969 roku ,,Dla porównania bardziej pospolity werk Lemania 1270,,Warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje zabezpieczenia shock absorber-Incablock w Tissocie versus KIF Paraschock w Lemanii

post-67292-0-61068800-1407691566_thumb.jpg

post-67292-0-16341100-1407691578_thumb.jpg

post-67292-0-40132900-1407691595_thumb.jpg

post-67292-0-80699700-1407691650_thumb.jpg

post-67292-0-81098500-1407691708_thumb.jpg

post-67292-0-12905500-1407691736_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie dylematy...croton val 23  lub nivada val 92 :D

 

NhHeeG.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Valjoux 23 jest werkiem wyższej klasy od VJ 92,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba mechanizmy są z kołem kolumnowym i oba mają zupełnie inne pochodzenie, oba były montowane przez zacne manufaktury takie jak heuer - val 92  był w wkładany do pierwszej edycji autavi...i oba są świetne :D

 

zależy co kto lubi B) i co woli mieć na tarczy

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VJ 92 jest bardzo dobrym mechanizmem,ale w stosunku do VJ 23 to tańsza alternatywa,,VJ 92 powstał na bazie VJ 77 w latach 50,w celu zagospodarowania części i oprzyrządowania pozostałego po przerwaniu produkcji mechanizmu o wertykalnym układzie sub tarcz (VJ 77),,W werku 92 są zastosowane tanie druciane sprężyny,a 23 ma sprężyny wycinane z płyt stalowych,,Mechanizmy "wire springs free" są  trwalsze od drucianych...Najlepiej kup obydwa ,a jak musisz wybrać jeden to bierz Crotona z VJ 23 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja juz mam obydwa u siebie..:) to prawda ze 23 wywodzi sie z 22, była wcześniejsza, ale 92 jeszcze nie miałem a chce mieć w kolekcji bo to bardzo fajny mechanizm.  Fakt23 na pewno pracuje bardziej.... "kulturalnie " :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się do Crotona nie przyzwyczajaj za bardzo ;)

Mogą sobie koło siebie czas jakiś poleżeć, ale wiemy obaj w czyim pudełeczku jest jego miejsce docelowe.

jak mawiał Nikodem Dyzma: No!


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja juz mam obydwa u siebie.. :) to prawda ze 23 wywodzi sie z 22, była wcześniejsza, ale 92 jeszcze nie miałem a chce mieć w kolekcji bo to bardzo fajny mechanizm.  Fakt23 na pewno pracuje bardziej.... "kulturalnie " :D

Valjoux 92 jest ciekawy ze względu na zastosowanie w nim wynalazku Edwarda Heuera - opatentowanej w 1887 oscylującej zębatki ("oscilating pinion"),Rozwiązanie tego typu redukuje liczbę zębatek i obniża koszt produkcji mechanizmu,,Na zdjęciach porównanie patentu Heuera Venus 170 (zdj. #1) do tradycyjnego układu zębatek pośrednich Valjoux 23 (zdj,#2) 

post-67292-0-97708600-1408551668_thumb.jpg

post-67292-0-55311300-1408551962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kilka fotek z zewnątrz, gdyż Croton już na prawowitym nadgarstku :)

gallery_225_1836_2605603.jpg

gallery_225_1836_1608119.jpg

gallery_225_1836_1479271.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW Tomek , swietny jest :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW Tomek , swietny jest :D

Pewnie !!!

No i fajny stan zachowania. 

Ja podobnie jak Ty muszę teraz poszukać czegoś na vj 92 lub 72.

Na 23 mam już enicara . Chyba ,że trafi się jakaś stara lemania ;)  :) .

Ale coraz trudniej , bo rynek przegrzebany i konkurencja coraz większa :angry:  :D .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.