Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Powariowali normalnie :P

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba od tego morowego powietrza?  :wacko:

Świr dopada!

A może? 

To ten dzień... ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, żeby nie było, że wam żałuję, specjalnie u zegarmistrza otwierałem, żeby zaklęcia nie pouciekały

gallery_225_1514_3986.jpg

gallery_225_1514_1075387.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to stad te ciemności egipskie :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie w idealnym stanie. Chyba nie był za często otwierany. Może poprzednik też obawiała się o te "zaklęcia" i bardzo dobrze. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo blaszek i kółek ktoś do środka powkładał ;-)

Mechanizmy chrono są ciekawą odmianą do pooglądania po tych wszystkich "normalnych" zegarkach.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabylem dzisiaj takiego LORENZA (zdjecia nie moje) i moze sie zdziwicie ale nie jestem do konca przekonany jaki to ma mechanizm.Prawdopodobnie ma zmodyfikowana ETA2824 ale reki nie dam sobie uciac,wertuje internet ale nic wyczerpujacego nie znalazlem.Moze ktos z kolegow sie z takim Lorenzem spotkal?

post-40159-0-11995700-1411915899.jpg

post-40159-0-24916200-1411915933_thumb.jpg

Edytowane przez sergius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dział jest poświęcony chronografom vintage,a ten zegarek jest współczesny,.Nigdy nie spotkałem mechanizmu Valjoux z oznaczeniem 50378 i podejrzewam iż jest to numer seryjny,,,Jedyne mechanizmy automatyczne chrono z tego okresu o takim układzie subtarcz to Valjoux 7753 i ETA 2824 z modułem Dubois Depraz,,W pierwszym przypadku licznik minut powinien być na 3, a w drugim powinien być datownik i dodatkowy przycisk do szybkiej zmiany daty na 10..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Z tego co mi się wydaje po zdjęciach to koronka jest na innej wysokości niż przyciski chrono, co wskazuje na Eta+DD, co by się zgadzało z informacją tutaj: http://www.watchtime.com/watch-database/lorenz/theatro-chronograph-optique-or/yellow-gold przy innym Lorenzie, który ponoć ma właśnie etę z chrono w takim samym układzie i datą na 12. Najwyraźniej w tym modelu ukryli po prostu datę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dzial ale nie bardzo wiedzialem gdzie wrzucic.Tez nie wiezylem ze istnieje taki VALJOUX i zapewniam ze nie jest to numer seryjny bo moj egzemplarz jest w wersji limitowanej 317/500.Poprostu znalazlem na necie bardzo podobnego Lorenza (z takim samym ukladem tarczek) i w opisie mechanizmu wyczytalem wlasnie Valjoux 50378.Bralem tez pod uwage ETE2824 ale zmylil mnie uklad tarcz w innym Lorenzie ktory ma wlasnie ta ETE.(FOTO)

post-40159-0-91351500-1412011137_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj!

Bo takich limitacji może być fura!

Miałem przypadek z ROTARY tym nowym,

gdzie w necie znalazłem 5 tych samych numerów limitek.

Ciekawe, że po tym jak kupiłem raptem zaczęto im zamalowywać

kolejny (ten sam) numer.

Wyłgałem się skutecznie przesłaną fotką tejże limitki,

faciowi który chciał mnie nabić w butelkę.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dzial ale nie bardzo wiedzialem gdzie wrzucic.Tez nie wiezylem ze istnieje taki VALJOUX i zapewniam ze nie jest to numer seryjny bo moj egzemplarz jest w wersji limitowanej 317/500.Poprostu znalazlem na necie bardzo podobnego Lorenza (z takim samym ukladem tarczek) i w opisie mechanizmu wyczytalem wlasnie Valjoux 50378.Bralem tez pod uwage ETE2824 ale zmylil mnie uklad tarcz w innym Lorenzie ktory ma wlasnie ta ETE.(FOTO)

Pokazany przez ciebie zegarek nie jest chronografem. to zegarek z dolna sekundą, a u góry masz godziny. Centralna wskazówka pokazuje minuty.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, ani znawcą mechanizmów, ale Eta 2824 kojarzy mi się z centralną sekundą. Chyba, że jest to jakaś daleko idąca modyfikacja.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeden mod tej ety na regulatora już widziałem, więc może to drugi, choć faktycznie przy cenach lorenza zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze nawet na stronie Lorenza nic nie mozna znalesc.Ale to nic,dojdzie, odkrecimy dekiel i bedziemy mieli pewnosc.Dziekuje kolegom za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz i zrobisz fotki, to rzeczywiście wklej, naprawdę ciekaw jestem co jest w środku. Mam nadzieję, że nie będziesz czekał do pierwszego przeglądu. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6wZ8Wh.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły Pejter a co w środku pochwal się sercem !!!!

Widzę że koperta jak MINT...wygląda jak nowy !!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Piotr się nie obrazi za to stare zdjęcie mechanizmu Time Roy'a zwłaszcza, że takiego NOS' a to żal otwierać.

W środku vj 7734

post-60800-0-89262700-1412513859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz i zrobisz fotki, to rzeczywiście wklej, naprawdę ciekaw jestem co jest w środku. Mam nadzieję, że nie będziesz czekał do pierwszego przeglądu. :)

Noi dotarl.Co wy na to? Zdjecie jak zwykle do d..y ale da sie chyba. rozpoznac

post-40159-0-38169500-1412514036_thumb.jpg

Edytowane przez sergius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ta focia??????


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.