Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

z tą konkurencją to się w pełni zgadzam :ph34r:


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, jeszcze jeden taki smaczek, który mnie bardzo ujął, taki troszkę w stylu oldskulowego Roleksa, nie wiem, czy widać to na fotce - szkło jest wypukłe i ta wypukłość idealnie zgrywa się z linią bezela. Niby nic, a widać dbałość o szczegół.

gallery_225_1836_437132.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar ,,Gratulacje,,Takich "smaczków" w tym zegarku jest jeszcze kilka,,Ząbkowany bezel -"coin style bezel",,Regatowy totalizer minut-,"regatta skipper".lub,,"regatta indicator".A dla mnie  najfajniejsza i rzadko spotykana "komplikacja" to "drilled trough lugs",Dzięki przewierconym nóżkom zegarek ten wygląda jak prawdziwy "Tool watch",,Takie rozwiązanie ułatwia również wymianę paska czy bransolety bez specjalnych narzędzi i ryzyka porysowania koperty,,

post-67292-0-39093900-1409064268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za skład chrono?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,

przedziobane uszy

na kolczyki. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hDldVB.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedle życzenia.. :)

 

GzMTco.jpgCO3ws1.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym prawym paskiem z poprzedniego zdjęcia bardzo mnie zaskoczyłeś. Upodobania się zmieniają, ale chyba nie aż tak bardzo.  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to czasu minęło?

Chyba już ponad rok temu była taka aukcja i tak to się zaczęło.

A pasek wciąż ten sam :rolleyes: .

 

 

post-60800-0-67737400-1409767598_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to czasu minęło?

Chyba już ponad rok temu była taka aukcja i tak to się zaczęło.

A pasek wciąż ten sam :rolleyes: .

Do tej pory żałuje ze sprzedałem z tym paskiem :)

 

 

Dziękuje za dobre słowa - te chronografy Atlantica mają coś w sobie :wub:

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @hrabia napisał ten zegarek to "poor man chrono" Sicura,a w środku Ebauche Bettlach bardzo prosty i tani mechanizm kołkowy,,,,,Firma Sicura założona przez Ernesta Schneidera w Grenchen w 1957r. produkowała niskobudżetowe zegarki kiepskiej jakości w oparciu o najtańsze mechanizmy  dostępne na rynku,,najczęściej pakowane do chromowanych kopert..Dzięki takiemu profilowi produkcji Sicura przetrwała "kryzys kwarcowy" w doskonalej kondycji finansowej i w roku 1979 Ernest Schneider zakupił od schorowanego i zadłużonego Willego Breitlinga  firmę założoną przez jego dziadka Leona w 1884,,,,,Wielu sprzedawców wykorzystuje te fakty do podniesienia prestiżu i ceny na oferowane w aukcjach Sicury opisując te zegarki jako Sicura-Breitling,,W rzeczywistości  zegarki Sicura nie maja nic wspólnego z Breitlingami ani technicznie,prestiżowo,czy  jakościowo.,a faktyczna wartość rynkowa takiego zegarka jest na poziomie od kilku do maksymalnie dziesięciu procent podobnego egzemplarza ze skrzydlatym "B"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że napisałeś o tym przejęciu Breitlinga. W sumie nigdy nie zastanawiałem się jakie to były powiązania, ale Sicury na jednokamieniowych werkach z wyeksponowanym hasłem "Breitling" to na portalach aukcyjnych normalka, rzeczywiście.

 

Mi się te tanie wynalazki lat 70 często podobają, tak jest i w tym wypadku, ale wiadomo, że trzeba mocno z takimi uważać, bo jakości w tym niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dziś odebrany z Pięknej via Tomek... :)

 

Breitling Top Time 7656 z nieruszaną kopertą i bezelem NOS

W środku VJ 7736, średnica 42mm, wys. 14mm

 

Papa się śmieje :)

 

15179516152_cb7772958c_c.jpg

 

Zacny i po 'dobrej' stronie granicy oddzielającej proste, ładne Breitki od ich przeładowanych milionem znaczków Navikuzynów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @hrabia napisał ten zegarek to "poor man chrono" Sicura,a w środku Ebauche Bettlach bardzo prosty i tani mechanizm kołkowy,,,,,Firma Sicura założona przez Ernesta Schneidera w Grenchen w 1957r. produkowała niskobudżetowe zegarki kiepskiej jakości w oparciu o najtańsze mechanizmy  dostępne na rynku,,najczęściej pakowane do chromowanych kopert..Dzięki takiemu profilowi produkcji Sicura przetrwała "kryzys kwarcowy" w doskonalej kondycji finansowej i w roku 1979 Ernest Schneider zakupił od schorowanego i zadłużonego Willego Breitlinga  firmę założoną przez jego dziadka Leona w 1884,,,,,Wielu sprzedawców wykorzystuje te fakty do podniesienia prestiżu i ceny na oferowane w aukcjach Sicury opisując te zegarki jako Sicura-Breitling,,W rzeczywistości  zegarki Sicura nie maja nic wspólnego z Breitlingami ani technicznie,prestiżowo,czy  jakościowo.,a faktyczna wartość rynkowa takiego zegarka jest na poziomie od kilku do maksymalnie dziesięciu procent podobnego egzemplarza ze skrzydlatym "B"

Ja mam Sicure ale chyba w lepszej wersji bo mechanizm ma 17kamieni

post-68206-0-10078400-1410198655_thumb.jpg

post-68206-0-73158300-1410198661_thumb.jpg

post-68206-0-07400000-1410198667_thumb.jpg

post-68206-0-98855500-1410198698_thumb.jpg

post-68206-0-54472300-1410198705_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@primabaleron

Breitling bardzo ładny, zgadzam się z przedmówcą, że o wiele ładniejszy niż obecne przeładowane modele. W tym jest tyle ile potrzeba. Gratuluje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@primabaleron, gratuluję pięknie się prezentuje. 


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał takie w 1975 r. ?

No nie :)

Modelu nie znam ,a wygląda jak nowoczesny produkt wprost z fabryki :) ,znaczy ładnie się prezentuje....i pewnie z tego powodu mnie zmylił.... ;)

Gratuluję,kolory współgrają ze sobą....lubie takie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jak węgiel :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.