Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem ostatnio czarnego Łucza, do kolekcji, bo mam ze "złotą" tarczą, a z czarną widziałem gdzieś na forum i prezentowała się zjawiskowo.

Stan po nabyciu bardzo słaby, nie chodził, wałek wypadał i nie działał naciąg. Szkiełko całe ale porysowane.

post-94961-0-29080600-1504547378_thumb.jpg

Po 2,5 godziny w mechanizmie i 0,5 godzinie polerowania mamy taki efekt

post-94961-0-70306900-1504547489_thumb.jpg

Niestety koperta bardzo słaba, niegodna dla takiego zegarka, jeżeli ktoś ma na zbyciu i chce się przyczynić do odnowienia tego pięknego zegarka, proszę info, zdjęcie i cenę na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Dobra robota i piękny zegarek. Niestety, nie mm na zbyciu takiej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim efekcie. Akurat marka nie pod temat , ale sprawdzałem też na slawach i poljotach efekt ten sam, mimo szorowania specyfik nie reaguje z farbą ktora uzywano do napisów. Po tylu latach roznych prób, jestem w szoku. Zegarek wiele lat lezał bez szkiełka.

post-77725-0-74581100-1505157412_thumb.jpg

post-77725-0-36984500-1505157430_thumb.jpg

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cif ultra biel mleczko z wybielaczem.

No i oczywiście używać pedzelka do farb

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cif ultra biel mleczko z wybielaczem.

No i oczywiście używać pedzelka do farb

Rozcienczasz czy prosto z butli?

A czy ktoś próbował wybierającej pasty do zębów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z butli, taką porządną kroplę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ohoho, to trzeba koniecznie wypróbować tego cifa!

Ostrzegam, nie działa tak na każdą tarczę. Na niektóre agresywniej czyszcząc do zera.

 

Rozcienczasz czy prosto z butli?

A czy ktoś próbował wybierającej pasty do zębów?

Również ostrzegam. Pomoczyć chwile w roztworze można, tylko nie wiem po co, bo reakcji żadnej.

Broń Boże nie polerować, bo spolerujesz wszystko. Spłukać i wysuszyć.

Natomiast znakomicie nadaje się do szkieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało na takich bez żadnych szkód. Niestety nie mam fotek z przed. Chorągiewka była żółta od słońca, na slawie byly plamki,a poljot zapierdzielony nalotem od wilgoci.

post-77725-0-55503100-1505165330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia jak działanie takich środków będzie oddziaływało w dłuższym okresie. Czy się nie okaże że za dwa miesiące czy pół roku na tarczach nie pokażą się jakieś plamy, odbarwienia, ściemnienie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od składu chemicznego samej farby. W Kirowskich, szczególnie rekinach, były jakieś beznadziejne farby z pigmentami opartymi chyba wyłącznie na tlenkach miedzi. Czym go nie dotkniesz, zaraz brązowieje.
.


Poljot jak wyżej też mi zbrązowiał po paru miesiącach, chyba go nawet gdzieś mam. Wydaje mi się, że po takim myciu to nie tylko trzeba starannie popłukać wodą demineralizowaną, ale też werniksem satynowym albo matowym psiknąć.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tego bym się obawiał i niestety spodziewał. Dlatego jestem przeciwnikiem mycia tarcz chyba że są już w beznadziejnym stanie. Na ogół robi się więcej szkód niż pożytku. Dajmy im się starzeć z godnością :) A jak ktoś chce lepszy stan niech poszuka drugiego egzemplarza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tego bym się obawiał i niestety spodziewał. Dlatego jestem przeciwnikiem mycia tarcz chyba że są już w beznadziejnym stanie. Na ogół robi się więcej szkód niż pożytku. Dajmy im się starzeć z godnością :) A jak ktoś chce lepszy stan niech poszuka drugiego egzemplarza. ;)

Łatwo mówić, jak się ma same stany NOS albo IDEOLO. :) :) :)

Ale coś w tym jest co mówisz. Kiedyś próbowałem wszystko myć jak leci i uważałem się za spryciarza. Jednak po kilku latach człowiek nabawił się pedantyzmu i widzi jak na dłoni, że np. farba na indeksach jest jednak mniej intensywna albo srebrzenie lekko widać. 

 

Najfajniej myjesz giloszowane urale, bo nie mają nadruku - wrzucasz tarczę do słoika z acetonem, albo kładziesz na nasączonej wacie i po chwili tarcza jest jak z fabryki. Nie wiem co to za farby wtedy robili, ale są niezniszczalne jak czołg KV-2.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wszystkie ural miały nadruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nie wiem co to za farby wtedy robili, ale są niezniszczalne jak czołg KV-2.

KW-2 padały jak kaczki. Zły przykład. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie świeżo podmalowanych wskazówek (w rzeczywistości wyszły narawdę ładnie) - może się komus przyda rodzaj użytej farbki, duży wybór kolorów. Zobaczymy jak będzie się sprawować z czasem.

post-98656-0-34022700-1505390056_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To serwisu trafił Poljot 55g

post-80460-0-52624200-1508516409_thumb.jpgpost-80460-0-73959200-1508516449_thumb.jpg

Stan tarczy w miarę dobry

post-80460-0-64943700-1508516500_thumb.jpg

post-80460-0-19426000-1508516532_thumb.jpg

Mechanizm trochę wybrakowany

Więc zaczynamy:

post-80460-0-53740200-1508516616_thumb.jpg

Od dobrania widocznych brakujących części

post-80460-0-60813400-1508516709_thumb.jpg

Pierwsze rozebranie

post-80460-0-16200200-1508516769_thumb.jpg

Przy rozkrecaniu wyszło jeszcze uszkodzone koło minutowe i to jest dowód że trzeba zawsze rozbierać cały mechanizm a nie czyścić go w całości.

post-80460-0-04469700-1508517049_thumb.jpg

I całość

No to składamy

post-80460-0-42321800-1508517090_thumb.jpg

post-80460-0-66873600-1508517134_thumb.jpg

post-80460-0-48974900-1508517163_thumb.jpg

post-80460-0-89122700-1508517201_thumb.jpg

I już po prezentuje się tak

post-80460-0-81704400-1508517260_thumb.jpg

post-80460-0-53080600-1508517287_thumb.jpg

Oczywiście pod deklem jest włożona uszczelka której nie sfotografowałem, spolerowałem jeszcze szkło oraz jeszcze muszę isc do zegarmistrza po jakąś stalową koronkę.

Tak patrząc na ten kolor ringu uważam że powinien taki wychodzić oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym tak zaczął rozbierać i czyścić to nie było by co skladac Gratulacje. Piękna robota i niesamowity efekt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie świeżo podmalowanych wskazówek (w rzeczywistości wyszły narawdę ładnie) - może się komus przyda rodzaj użytej farbki, duży wybór kolorów. Zobaczymy jak będzie się sprawować z czasem.

Wojtas, jaki to jest numer tego czerwonego Humbrola? Czy on tak bardziej pod bordowy podchodzi?

 

To serwisu trafił Poljot 55g

 

Dobra robota, fajnie wyszło i udało się kolejnego uratować. Czym tarcze czyściłeś? :) Ode mnie plusik, bo uwielbiam takie reanimacje ;)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.