Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Moje doświadczenia z paskami PATTINI.

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ogólnego psioczenia na Hirscha,to jednak kompletnie inna liga niż Pattini.

 

Cenowo jak najbardziej, niestety.  A jakościowo? Ostatnio  w grubszym pasku Hirssha (180 zł)   ... 

 

https://dolinski.pl/paski-hirsch/pasek-hirsch-liberty-18-mm-czarny.html

 

 ... zerwała mi szlufka, była  klejona (sic)  i już nic nie dało się z nią zrobić. Pasek do śmieci po pół roku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... zerwała mi szlufka, była  klejona (sic)  i już nic nie dało się z nią zrobić. Pasek do śmieci po pół roku.  

 

A nie próbowałeś dopasować jakiejś innej szlufki? To czarny pasek wiec nie powinno być problemu - myślę że któryś z chłopaków robiących paski na forum, pewnie by Ci coś tam "dopasował" za drobne jakieś. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka pasków Pattiniego i oceniam je pozytywnie. Pamiętajmy, ze są to mimo wszystko paski szyte maszynowo, a cena jest dużo niższa od typowych pasków hand made. Miejmy też na uwadze fakt, że żaden pasek nie jest wieczny, a fizjologicznie w wielu przypadkach nasz pot jest bardzo agresywny i niszczący dla pasków. Oczywiście paski Filipa czy Bartka w mojej subiektywnej ocenie są o wiele lepsze, ale też nie wieczne. Ktoś tam pisał o pasku, który wytrzymał przy intensywnym noszeniu półtora roku. Uważam to za bardzo dobry wynik, a że "śmierdział" z pewnością właścicielem, a nie producentem. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zdecydowałem się na pasek od Pattini, dotychczasowe wrażenia pozytywne. Szycie równe, wykończenie prawidłowe. Żadnych niedoróbek nie stwierdzam. Nici wybrałem w kolorze szarym i kremowym. Z ciekawości zamówiłem wersję z "szybkimi" teleskopami. Nosi się wygodnie, jak będzie z trwałością - zobaczymy.

post-68893-0-94627400-1509867197_thumb.jpg

Edytowane przez pitdoggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kupiony dwa lata temu wykazuje niewielkie oznaki zużycia. Zakładany tylko na zimę, latem jest NATO. Noszony rotacyjnie ale dość intensywnie. Mogę polecić.

post-82776-0-70561200-1512323354_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić do mojego Orienta Bambino v3 brązowy pasek, coś na wzór tego: 

HAe9wbE.png

 

Znalazłem pasek od Pattini który wydaje się być bardzo podobny: https://pattini.pl/pl/p/PASEK-DO-ZEGARKA-mod.75-MODYFIKACJA/221
 

Na zdjęciach pasek od Pattini wydaje się bardzo gruby, jak myślicie będzie dobrze wyglądał z Orientem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo za gruby do zegarka garniturowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Paski Pattini to grubość ok. 4-4,5 mm. Fajnie sprawdzają się np. w przypadku diverów /miałem takiego do żółwia i było ok/. Zgadzam się jednak z Kolegą jak wyżej, że do zegarka takiego jak Bambino, nie będzie on pasował. Taki pasek za bardzo zdominuje zegarek. Z pasków ogólnie dostępnych, szukałbym czegoś od Hirscha - np. Hirsch Crocograin. Zapłacisz troszkę więcej niż za Pattini, ale pasek zdecydowanie bardziej będzie pasował do Bambino  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski Pattini to grubość ok. 4-4,5 mm. Fajnie sprawdzają się np. w przypadku diverów /miałem takiego do żółwia i było ok/. Zgadzam się jednak z Kolegą jak wyżej, że do zegarka takiego jak Bambino, nie będzie on pasował. Taki pasek za bardzo zdominuje zegarek. Z pasków ogólnie dostępnych, szukałbym czegoś od Hirscha - np. Hirsch Crocograin. Zapłacisz troszkę więcej niż za Pattini, ale pasek zdecydowanie bardziej będzie pasował do Bambino  ;)

 

Chciałem zrobić go trochę bardziej casualowym, żeby pasował nie tylko do garnituru :)

Pierwszą opcją był pasek Hirsch Ranger https://www.czasownia.pl/pl/p/Pasek-Hirsch-Ranger%2C-Skorzany%2C-Brazowy%2C-21mm/4780

który to chyba jest tym samym paskiem co na zdjęciu które wrzuciłem w pierwszym moim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenia co do Pattini: pierwsze wrażenie co do paska pozytywne - pasek solidnie zrobiony, wszystko równe i dokładne, o trwałości nie wypowiadam się bo pasek niedawno założony, co do samej firmy - mieszane uczucia, słaby kontakt meilowy, długi czas oczekiwania na odpowiedź, nieterminowa wysyłka, a taki to pasek: 

post-102930-0-18598900-1518559608_thumb.jpg

Edytowane przez Mike017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kupiłem u nich dwa razy paski. Za każdym razem pasek porządnie uszyty, zgodnie z specyfikacją zamówienia.

Zamawiałem do Seiko Orange monster i do niego pasują świetnie.

Do garniturowej Stowy muszę poszukać czegoś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Paski Pattini należą raczej do tych grubszych, więc do garniturowej Stowy faktycznie lepiej poszukać czegość innego  :) Ja od Pattini miałem pasek do Glycine Incursore i do żółwia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 mc-y używam kolejnego paska od Pattini, tym razem wziąłem niebieski, do vicka. Bardzo ładny jednolity kolor, krawędzie czarne. Szwy i ogólne wykonanie bez zastrzeżeń. Pasek dobrze się nosi.post-68893-0-64247700-1519035568.jpg

Edytowane przez pitdoggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Pattini do Eterna Kontiki Date... niebieski - rozważam rozłąkę z kompletem.

post-98135-0-65891600-1521413119_thumb.jpg

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestaw. A dlaczego chcesz się z tym komplecikiem rozłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestaw. A dlaczego chcesz się z tym komplecikiem rozłączyć?

Nie można mieć wszystkiego, a wokół tyle piękności smile.png

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem pasek Pattini do mojego SNZG07K1 i

mam pytanie techniczne do osób posiadających paski tego producenta.

Chodzi mi o jakość teleskopów dostarczanych w raz z paskiem.

Czy są solidnie wykonane,czy dobrze trzymają, czy się nie wyginają,czy lepiej założyć pasek na oryginalnych od seiko.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym pasku zmieniłem na seiko- bo tym teleskopom ufam najbardziej z posiadanych,ale w drugim mam te przesłane od pattini - bo to quick pins i innych tego typu nie posiadam. I też nic się z nimi nie dzieje, trzymają jak na razie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Chyba faktycznie najlepiej założyć od seiko.

Myślałem jeszcze o kupnie teleskopów u Dolińskiego 10 zł za komplet podobno dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dotarł pasek Pattini i od razu wylądował na zegarku na teleskopach od seiko.

Dodatkowo zamówiłem zapasową szlufkę bo jest to element który pewnie pierwszy padnie a to tylko 5 zł wjęcej.

Pasek wykonany naprawdę bardzo dobrze,gruba ale miękka skóra i fajnie się układa,nic nie uwiera.

Kontakt z Pattini telefoniczny i e-meil b.dobry. Zamówiony 18.06 dotarł 28.06 czyli całkiem spoko ( na stronie informacja że do 14 dni).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania.

post-105210-0-68383700-1530281329_thumb.jpg

post-105210-0-31411300-1530281663_thumb.jpg

Edytowane przez Royter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pasuje ten pasek do tego SNZG ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że z tych wzorów co były dostępne to nawet nieźle wygląda.

Faktycznie jest trochę jaśniejszy niż na zdjęciach które wrzuciłem,przynajmniej u mnie. Ale to pewnie zależy od skalibrowania monitora.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Swojego czasu kupiłem u nich kilka pasków, m.in. do żółwia i do Incursore. Nie było powodów do narzekania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze pytanie czy w pasku pattini można spokojnie

kompać się na basenie, w morzu? Czy słona woda nie zniszczy go szybko.

Czy przepinać go na parciany z zestawu na czs urlopowy.

Na pattini tak mi się podoba że jeśli woda by go nie niszczyła jakoś nadmiernie to

z chęciom bym nie przepinał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.