Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

VC Patrimony GT vs. PP Calatrava vs. AP Classic - ZAKOŃCZO

Argumentuj, głosuj  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mik

VC - klasyczne piekno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
... dziwny dobór konkurentów skazuje PP na porażkę.

 

Dobór konkurentów nie jest dziwny tylko zgodny z ustalonymi wcześniej zasadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP (też uważam że są ładniejsze modele Calatravy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maverick: aaa, faktycznie...

 

Ale jest i inny, tegoroczny PP, który:

1. Ma 2 wskazówki,

2. Kosztuje tyle, co Calatrava biorąca udział w rywalizacji. Tyle, że nie jest okrągły.

Patek-2006-a14.jpg

i miałby chyba większe szanse - ten który bierze udział jest najbrzydszy z linii Calatrava.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP, też został wybrany chyba jako najgorszy z możliwych, do tego nie jestem pewny, czy nadal TEN model jest w produkcji...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC. Zdecydowanie. :D


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Otho,

ja głosowałem na Patek Philippe, bo doceniam klasę wykonania mechanizmu Calatravy. Tak już mam, że patrzę na zegarek przez pryzmat jego wnętrza. Dla mnie pojedynki czasomierzy, to nie jest konkurs piękności, ale rozumiem Twoje rozgoryczenie rezultatem tego starcia. Niestety, potyczki zegarków są dość problematyczne. Równie dobrze mogliby protestować fani Audemars Piguet twierdząc, że mogłem wybrać inny model. Dlatego, aby uniknąć takich sytuacji, od tej pory będę prosił (podczas typowania zestawienia), abyście podawali konkretne modele zegarków, jeżeli to możliwe, to wraz z ich zdjęciami. I na koniec, gdybym wybrał model Calatravy, który Ty zaproponowałeś, to wówczas musiałbym szukać innego czasomierza VC. No cóż, w tym starciu Vacheron jest górą, w innym być może wygra Patek Philippe. Głowa do góry :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jeśli uważasz, że PP w tym akurat pojedynku ma zdecydowanie najlepszy werk, to powiedz proszę co go tak wynosi ponad konkurentów poza mikrorotorem, o którym wcześniej wspomniałeś. W tym VC, powinien znajdować się mechanizm "in-house" Vacherona cal. 1400, co jemu brakuje, albo w czym jest gorszy od tego, który zastosował Patek :?: Tak mikrorotora, to wiemy, ale czegoś jeszcze :?: Mówienie o tym, że docenia się klasę wykończenia mechanizmu i jako główną tego przyczynę podanie posiadanie mniejszego wahnika jest -wybacz- trochę śmieszne.

Werk VC, jak na tę półkę jest moim zdaniem świetny, więc szczerze, nie wiem o czym mówisz...

 

AP pozostawię w spokoju, bo nie wiem nawet czy werk w tym konkretnie modelu to coś podobnego do świetnego cal. 3120, czy nie... :idea:

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Julian

Ten Vacheron Constantin to w mojej skromnej opinii ideał zegarka. Oddaję na niego mój głos :D .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ciesze się z wyniku pojedynku.

 

Zresztą wystarczy poczytać forum, żeby zorientować się w gustach estetycznych klubowiczów. Ten VC był już omawiany, ba stawiany jako wzór puryzmu, więc nietrudno zrozumieć, że zmiażdżył konkurencję. No a barokowa koperta patka i jak nie dała mu szans.

 

Bardzo bym się zdziwił, gdyby wynik był inny. Przecież nie od dziś wiadomo, że głosujemy oczyma i estetyka jest najważniejsza. NIe rozumiem dlaczego w n-tym pojedynku wciąż wywołuje to zdziwienie.

 

Dla porównania, taka mała przenośnia:

 

pierwsza ma miłą powierzchowność, ale jest banalną smarkulą

resizeof48wt7tr.jpg

 

druga, cóż wygląd trochę de mode, ale ma dobre serce i wspaniale gotuje.

 

egyptp03738pc7oj.jpg

 

Którą zabrałbyś na bezludną wyspę ?

 

I potem zdziwieni wynikami? :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin,

mikrorotor to nie jest jedyny mój argument, właściwie to nie jest żaden argument tylko informacja. Przede wszystkim robi na mnie wrażenie precyzja wykonania automatycznego mechanizmu w kontekście małych wymiarów koperty. Dokładnie na tej samej zasadzie można zachwycać się najbardziej cienkim (w sensie grubości) werkiem z naciągiem manualnym Jaeger-LeCoultre. Vacheron zrobił solidny werk no i co z tego wynika poza Pieczęcią Genewską :?:. Jasne, że PG o czymś świadczy, ale też warto dodać, że takiej jakości werki jak ten VC, ma też kilka innych bardzo dobrych marek więc kaliber 1400 jest bardzo dobrym, solidnym mechanizmem, ale jednocześnie nie wnosi nic wyjątkowego. Patek Philippe bardziej sobie cenię i już. Przy tej okazji warto dodać, że Vacheron ma bardzo mało własnych mechanizmów. 1400 to jeden z niewielu wyjątków. Jak przeanalizujemy ofertę VC, to okazuje się, że ich czasomierze oparte są na bazie Lemania, Girard-Perregaux, Jaeger-LeCoultre, F. Piguet. Łatwo zauważyć, że prestiż niektórych modeli utrzymywany jest w znacznym stopniu przez wysoko wywindowaną cenę zupełnie nieadekwatną do tego co zegarek oferuje. Weźmy na przykład podstawowy model Overseas. Nic nie usprawiedliwia ceny ponad 8000 Euro jaką musimy zapłacić za ten czasomierz. Biorąc pod uwagę klasę zastosowanego mechanizmu (kaliber JLC 889), klasę wykonania zegarka, nie powinien on kosztować więcej jak 5000 Euro. A tak wygląda werk 1400...

 

post-0-0-20341900-1330505453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Klod100,

z tym porównaniem to pojechałeś po bandzie. Aż tak brzydki to ten czasomierz Patek Philippe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czyli mów jaśniej na przyszłość... Z tego co przeczytałem, Ty zagłosowałeś też tylko ze względu na walory wizualne, tylko z małą róznicą, oceniałeś "ładność" werków, bo rzeczowych argumentów /poza wymiarami werku PP/ tak naprawdę brak :twisted:

...i może lepiej nic nie mów o cenach VC w kontekście zastosowanych mechanizmów, bo idąc Twoim tokiem myślenia, ile miałoby kosztowac większość....... a tam.........

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klod100,

z tym porównaniem to pojechałeś po bandzie. Aż tak brzydki to ten czasomierz Patek Philippe nie jest.

 

Czy sugerujesz, że źle dobrałem zdjęcia, druga kobietka przecież też coś w sobie ma :wink: :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga kobietka przecież też coś w sobie ma

 

Wielki kolczyk ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga kobietka przecież też coś w sobie ma

 

Wielki kolczyk ? :D

 

Nie widzisz, że to jest wachnik od mikrorotora ? :roll:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzisz, że to jest wachnik od mikrorotora ?

Nie znam się na mechanizmach :oops: :oops: :oops: :D

 

To był spam.

 

Mariusz wytnij mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz, czyli mów jaśniej na przyszłość... Z tego co przeczytałem, Ty zagłosowałeś też tylko ze względu na walory wizualne, tylko z małą róznicą, oceniałeś "ładność" werków, bo rzeczowych argumentów /poza wymiarami werku PP/ tak naprawdę brak :twisted:

 

Dziwię się, że to Ty mówisz na temat rzeczowej argumentacji, której i Tobie nieraz brakowało. Podałem Ci konkretne przykłady, ale jak widać argumentacja okazała się mało czytelna. Na temat wyglądu zegarków z tego pojedynku już się wypowiedziałem wcześniej. Poza tym, nie widzę powodu, aby się Tobie tłumaczyć z każdego mojego wywodu na Forum tak samo jak Ty nie musisz mnie nic wyjaśniać. Kiedyś również nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie co widzisz niesamowitego w jednym z werków Ulysse Nardin nad którym tak się zachwycałeś więc daruj sobie teksty takie jak w ostatnim poście, bo mentorem to Ty nie jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, argumentacja była czytelna, tylko nie ta rzeczowa, o której tak lubisz prawić, ale nie musisz się od razu denerwować, nie musisz mi się tłumaczyć i tak jak zauważyłeś /słusznie/ mentorem na szczęście nie jestem.... i o ile mnie pamięc nie myli argument odnośnie werku UN podałem dość szybko, bo rozchodziło mi się tylko i wyłącznie o to, że był ślicznie wykończony, co też od razu powiedzałem.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samsungd600

ja powiem konkretnie- zaden z tych zegarków nie rzuca się w oczy, a wiadomo jakie są ceny tych okazów. nie oceniam ich pod względem technicznym, bo nie znam się na tym. Powiem tylko jedno- jeżeli kiedyś będę kupował zegarek z takiej półki to napewno będzie to Patek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.