Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Podlinkuje Wam interesujace zdjecia duzych roczniakow, popatrzcie w poscie 10, z NAWCC.

(Trzeba sie zalogowac aby zobaczyc zdjecia)

 

Wiem ze conajmniej kilku z Nas o takich marzy!

http://mb.nawcc.org/...ead.php?t=79937

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów chciałbym poprosić o informacje na temat tak zwanych Roczniaków. Zakupiłem niedawno na aukcji roczny zegar marki Shatz. Chciałbym więcej dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają, jak regulować itp. Mój zegar pochodzi z lat 50-tych. Może ktoś też moze coś powiedzieć i o nim.

 

http://imgur.com/a/kSCvr#0

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów chciałbym poprosić o informacje na temat tak zwanych Roczniaków. Zakupiłem niedawno na aukcji roczny zegar marki Shatz. Chciałbym więcej dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają, jak regulować itp. Mój zegar pochodzi z lat 50-tych. Może ktoś też moze coś powiedzieć i o nim.

 

http://imgur.com/a/kSCvr#0

 

 

Witam, kupiłeś bardzo ładnego roczniaka. Ustaw go w pionie. Pod wahadłem na dole jest śruba z wytoczonym otworem, ustaw wahadło tak żeby końcówka wahadła była idealnie pośrodku tego otworu i uruchom wahadło. Jak działają roczniaki i jak powinny chodzić pokazują niżej dołączone filmy. Twój zegar ma regulację szybciej/wolniej na tym moletowanym kółku na górze wahadła. Pokręcasz nim albo w prawo albo w lewo. Kółko jest oznakowane strzałkami i literkami. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymiana włosa.

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. Spierałem sie ze sprzedawca o ten zegar z jakies dwa miesiace, udało się( i teraz jest u mnie). Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i zegar pieknie pracuje. Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z zagranicznych aukcji pojawił się identyczny jak ten mój (prezentowany parę postów powyżej) roczniak Gustava Beckera w mahoniowej skrzynce o numerze na mechaniźmie 1 887 644, a na skrzynce 4 000. Dalej zagadką pozostaje co oznacza ten ostatni numer wybity na podstawie i krawędzi skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z zagranicznych aukcji pojawił się identyczny jak ten mój (prezentowany parę postów powyżej) roczniak Gustava Beckera w mahoniowej skrzynce o numerze na mechaniźmie 1 887 644, a na skrzynce 4 000. Dalej zagadką pozostaje co oznacza ten ostatni numer wybity na podstawie i krawędzi skrzynki.

 

 

Witam, Teddy miałem pewne przypuszczenia dotyczące tych czterocyfrowych numerów na skrzynkach, ale mam za mało danych żeby o nich pisać. Więc czekałem jeszcze na jeden lub dwa mahonie, które by potwierdziły to o czym myślę. I wtedy dopiero chciałem napisać jak mogło ewentualnie być z tymi numerami i podyskutować. Ale ten mahoń o którym piszesz sprawił, że moje przypuszczenia wzięły w łeb i chwilowo idą do kosza. smile.gif I póki co, czekamy na następne mahonie z numerami czterocyfrowymi na obudowie. A poza tym to bardzo ładny zegar. Ciekawe za ile pójdzie. Ulan gorąca prośba!! po zakończonej aukcji wstaw go do tego tematu. Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to bardzo ładny zegar. Ciekawe za ile pójdzie.

Ja obstawiam cenę powyżej 500 GBP. Egzemplarz wygląda na oryginalny i jest w bardzo ładnym stanie, No i .....okres przedświąteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam cenę powyżej 500 GBP. Egzemplarz wygląda na oryginalny ...

Kto wie?

Wkleje zdjecia jak sie skonczy aukcja.

 

To inny orginalny, dla potomnosci.

Drogo poszedl, choc do roboty.

foto20012.jpg

By ulan65 at 2011-11-26

foto20018.jpg

By ulan65 at 2011-11-26

foto20021.jpg

By ulan65 at 2011-11-26

 

 

Tarant daj zdjecie z katalogu tego modelu, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na fotorelację ze spotkania roczniakomaniaków w Australii http://www.aussieclo...168_meeting.htm

 

post-22303-0-33152500-1323118790_thumb.jpg

 

Może za jakiś czas i nasze zloty będą tak wyglądać, a póki co Panie u nas ładniejsze.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna kolekcja.

Niektore juz widzielismy chocby w tym watku. Pewnie tez brakuje kilku - chocby tego co zamieszczalem 2 posty wyzej.

 

Zwrocilem uwage na 3 skeletony:

1 - z wahadlem skeleton, oraz 2 z typowym, z tego jeden w obudowie drewnianej z lukiem. Czy te dwa sa orginalne? Czy skeletony byly z pelnymi wahadlami?

Obudowa drewniana wyglada OK - proporcje, material, sposob budowy, fazowane szklo - wiec moze byc orginalna.

 

Bardzo podobaja mi sie te w kulistym wahadlem.

 

Jest tez dziwak ktory wyglada mi na skladak z CB ( po koronie), ten co ma dorabiana ochrone wlosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jest prawo serii. Pojawił się znowu na zagranicznej aukcji roczniak w drewnianej, przeszklonej skrzynce. Tym razem nie jest ona mahoniowa, lecz dębowa. Mahoniowe są częściej spotykane. Więc jest to rzadko spotykany egzemplarz. Nr mechanizmu: 1 946 427. Nr na skrzyni: 400. Cena.......... cóż, ale można go kupić od ręki.

Edytowane przez Teddy61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jest prawo serii. Pojawił się znowu na zagranicznej aukcji roczniak w drewnianej, przeszklonej skrzynce. Tym razem nie jest ona mahoniowa, lecz dębowa. Mahoniowe są częściej spotykane. Więc jest to rzadko spotykany egzemplarz. Nr mechanizmu: 1 946 427. Nr na skrzyni: 400. Cena.......... cóż, ale można go kupić od ręki.

 

 

Witam, cały i kompletny, stan moim zdaniem super. Roczniaki to chyba jedne z nielicznych zegarów Beckera które można jeszcze kupić w pierwotnym stanie. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nie chce podyskutowac w temacie powyzej to OK. Ja otrzymalem odpowiedzi na moje pytania - dzieki Marian!

 

 

 

 

 

A moze to Wam sie spodoba:

http://mb.nawcc.org/...ead.php?t=82212

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

A moze to Wam sie spodoba:

http://mb.nawcc.org/...ead.php?t=82212

To faktycznie rewelacyjny model jeszcze takiego nie było (prócz katalogu). :angry:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kształt obudowy z mechanizmem Beckera rzeczywiście rzadko spotykany. Ale moim zdaniem to 100% składak. Mechanizm Beckera włożony do innej obudowy. Proszę zobaczyć na sposób mocowania mechanizmu. Cały mechanizm trzyma się tylko na obręczy tarczy, która jest przyklejona na stałe do przedniej części obudowy. Nie ma możliwości demontażu całego mechanizmu. Jakakolwiek regulacja włącznie ze smarowaniem, wiąże się z całkowitym rozebraniem mechanizmu i to od tyłu. Ten egzemplarz w takim wydaniu, na pewno nie był wyprodukowany w fabryce Gustava Beckera. Poza tym ma przedłużony włos, obudowa ma ślady po innym mechanizmie, są ślady szlifowania zrobione podczas dopasowywanie ramki z przodu i frezowane szkiełko jest przyklejone na stałe.. Dla mnie osobiście wartość niewielka - szkoda miejsca na półce wink.gif . Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada włosa i włos są specjalnie przedłużone do tej obudowy po to aby wahadło było widoczne w okienku.

Widać tam dodatkową płytkę dołączoną do blokady. Mechanizm można łatwo wymontować odkręcając boczną blaszkę przykręconą do słupka. Jak dla mnie to nie ma tu żadnych kombinacji. Długość włosa o odpowiednio dobranej grubości i sprężystości może być nawet jeszcze dłuższa i nadal zegar będzie dokładny (jak to roczniak). Strona z katalogu potwierdza oryginalność tego zegara i nie widzę tu kombinacji tak na 98% ;)

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Strona z katalogu potwierdza oryginalność tego zegara i nie widzę tu kombinacji tak na 98% ;)

 

Myślę, że poniższe zdjęcia mogą pomóc w rozstrzygnięciu kwestii autentyczności opisywanego roczniaka:

 

fdb84fc88ff6f7b8m.jpg

 

aff2b3213291e727m.jpg

 

62a2185515c179f1m.jpg

 

ca4fdfc657ea7e7em.jpg

 

b52a78c993b195e3m.jpg

 

72d08d2997b96559m.jpg

 

38ce30cc120a7dc0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flaga.png

 

Obiecuję na 100% ;) że w styczniu zmienię szkła w okularach z +1,5 na 2.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba, tem z NAWCC i iTeddiego roznia sie numerami o jakies tysiac z malym ogonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba, tem z NAWCC i iTeddiego roznia sie numerami o jakies tysiac z malym ogonem.

Dokładniej o 6 :) Chyba wszyscy już mamy coś z wzrokiem ;)


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej o 6 :) Chyba wszyscy już mamy coś z wzrokiem ;)

 

 

Kurna, w tym od Teddiego 5-tke przeczytalem jako 6-tke.

 

Czyli bardzo mala seria moze byc, albo to przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi i brzydki - fuj!!!

 

kgrhqnn0e63wbwlplboz4wh.jpg

By ulan65 at 2011-12-25

 

kgrhqnhue6dchstumboz4wv.jpg

By ulan65 at 2011-12-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku. Chciałbym zaprezentować moje roczniaki marki Schatz. Odnośnie zegara z czarną tarczą to nie jestem pewien czy to Schatz. Właśnie co do niego mam wątpliwości. Zakupiłem go od starszego kolekcjonera. Twierdził iż ten zegar pochodzi z około 1930-40 roku. Zegar nie posiada nazwy marki tylko napisy (made in germany).Gdzieś przeczytałem że zegary Schatz były produkowane bez loga i nazwy firmy szczególnie te z lat 1920-30. Jednak chciałbym mieć pewność i może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Zegar o który pytam jest w pełni sprawny, wymaga jednak czyszczenia i renowacji. Mam też pytanie czy można dokupić szklaną kopułę do Jahresuhr Schatz, kopuła ta ma otwór z mosiężnym pierścieniem na szczycie.(ja nie spotkałem się by ktoś oferował takowe). Pozdrawiam R.

 

http://imgur.com/a/ES0Wp#0

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.