Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

No to coz dziekuje dziadek za porade przy zakupie ,byla bardzo potrzebna.Nawet przez mysl mi nie przeszlo ze przegonie Ciebie z numerem zegara ;)

Cos jest w tych roczniakach jednak bo zaczynaja mi sie podobac :lol:


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest w tych roczniakach jednak bo zaczynaja mi sie podobac :rolleyes:

 

 

To są najpiękniejsze zegarki ''po słońcem''. Przyjedź na najbliższe spotkanie do Poznania, to zobaczysz dwa takie śliczniutkie i pięknie zrobione.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"janekp" - gratuluję zakupu. Naprawdę piękny egzemplarz. Niech wypowiedzą się ci, którzy mieli do czynienia z tak wiekowymi roczniakami Beckera, ale chyba nieczęsto się zdarza, żeby nr seryjny był wybijany pod tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba - Teddiegi i Janka sa piekne!

 

Janek; niski numer, mala kremowa tarcza, orginalny... czego wiecej trzeba?! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Janek; niski numer, mala kremowa tarcza, orginalny... czego wiecej trzeba?! Gratulacje!

 

Innej zawieszki włosa ? :lol: - nie, żeby ta nie była oryginalna, ale to drugie rozwiązanie ...

Janek - szukaj następnego - jak mieć to oba warianty ;)

 

Ech Wy Beckerowcy - tu Kienzle ( a właściwie pewnie Huberowi ) nie dorównacie.

To "pierścieniowe rozwiązanie" zawieszki było super :D

Niestety nie widziałem takiego jeszcze na aukcji .:)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozrywki pewnej. Na pierwszy rzut oka - roczne Beckery bywają sprzedawane tanio i okazyjnie......

Po chwili....można zwątpić *.

post-6402-0-79946000-1333056978_thumb.jpg

 

 

 

 

 

*

HERE I HAVE TO OFFER THE GLASS CYLINDER THAT IS NEARLY ALWAYS BROKEN OR MISSING ON THESE GUSTAV BECKER EMPIRE MODEL TORSION CLOCKS THESE ARE MADE TO THE ORIGINAL SPECS AND THEY ARE GREAT.THE FIT IS PERFECT JUST LIKE THE ORIGINALS AND ARE MADE OF VERY HIGH QUALITY GERMAN CRYSTAL / GLASS I HAVE THEM IN 2 DIFFERANT FINISHES EITHER FIRE POLISHED EDGE OR GROUND EDGE SO YOU WILL HAVE TO LET ME KNOW WHAT ONE TO SEND YOU.AS CAN BE SEEN IN THE PICTURES THEY FIT AND LOOK JUST LIKE THE ORIGINALS.THE ABOVE COST IS FOR ONE GLASS CYLINDER ONLY THESE PICTURES SHOW 2 BUT THAT IS TO SHOW THE DIFFERANT FINISHES BUT THAT IS FOR SHOW ONLY TO SHOW YOU THE BEST ANGLES AND VIEW OF THE ITEMS.PLEASE VIEW MY OTHER PARTS AND CLOCKS I HAVE TO OFFER.IF YOU ARE AFTER RARE AND UNUSUAL TORSION CLOCKS PLEASE CONTACT ME AS I HAVE MANY TO SELLTHIS AUCTION / SALE IS FOR ONE GLASS CYLINDER ONLY NO CLOCKS ARE INCLUDED IN THE SALE THEY ARE ONLY PICTURED TO SHOW WHAT THESE CYLINDERS FIT.

 

COMING SOON I WILL HAVE THE TOP CABINET KEY TO OPEN/CLOSE THE TOP LID THEY ARE NEARLLY ALWAYS MISSING.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez to widzialem kilka razy na zatoce , chodzi tylko o domki dla naszych roczniakow (glas cylinder ale jesli dobrze rozumiem to posiada rowniez roczniaki).

A propos wysylki to przyszlo Fedexem ,zadzwonili do mnie jak byli pod drzwiami ale ze bylem nieobecny do czawrtku poprosilem zeby zostala paczka w centrali i sam odbiore i tak bylo.

No teraz to musze troszke poczytac z czym to sie je ,kto robil dla kogo i wogole.Przydalby sie jakis nizszy numer ale chyba nieczesto sa na aukcjach.

Ten moj to jaks miniaturka.Wieksza tarcza pasuje ale do wiekszego rozstawu nozek.

W sumie to cenowo to samo co ten francuski Vosseler czy jakos tam (edycja to byl Grivolas )obity dwoma patentami ktorego mialem w reku kilka tygodni temu.Wole juz tego ,tak jakos blizsza koszula cialu.

No i musze powiedzie ze Tedy tez ma ladnego roczniaka.No ale trafic te pierwsze to byloby cos :lol:

Na spotkanie chetnie bym sie wybral ale teraz mam tak poukladane w pracy ze nie wiem gdzie bede jutro a co mowic o wyprzedzeniu kilka tygodni.

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tzw międzyczasie zechcecie odpowiedzieć wspólnymi siłami na pytanie :

jaką techniką były robione sterczyny dolne ( tylko te wysokie ), a jaką górne w Beckerach ?

Czy moletowanie dolnych miało wpływ na sposób procesu produkcji ?

 

Coś mi się nie zgadza w teorii :lol:.

 

 

 

Druga sprawa - ile rodzajów mosiądzu było stosowanych w produkcji roczniaków - nie, żeby robić analizę chemiczną - tak na oko :D ( spostrzeżenia mogą być ważne w późniejszych oględzinach, ale tez nie decydujące, bo zawsze można sobie wytłumaczyć różnymi partiami dostaw ) .

 

I trochę złośliwości na koniec :)

Czy we wszystkich Beckerach są widoczne na sterczynach i tralkach wahadła tandetne ślady wykonania w postaci pozostałości nierówności po nożu tokarskim, czy to tylko z biegiem czasu przy wciąż przyspieszającej produkcji tak się zrobiło ? ... oczywiście mowa o sztukach, które nie przeszły konserwacji powiązanej z wyrównaniem.

Jeżeli są we wszystkich, to czy uważacie, że należy te niedoróby usunąć, czy zostawić jako oryginał ;).

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem zrobic makro sterczyn ale gornych na koronie , reka sie trzesie a statywu nie chcialo mi sie rozkladac.

img40935184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-30

img40945184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-30

Widac nierownosci i chyba nikt nie zadbal o polerowanie tego.

Ja tego nie bede polerowal bo wyglada jakby to bylo rzeczywiscie robione dawniej.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłeś się Janku tylko do ostatniej części , ale dzięki Twoim zdjęciom już chyba wiemy, ze te niewykończenia są stałą cechą Beckerów i zapewne nie tylko :rolleyes:

Nie zgodzę się z Tobą, że jest to " znak" starej roboty - są inne fragmenty wyrównane i dopolerowane . Więc mogli, ale tego nie zrobili, bo to było " na sprzedaż " a taka niedoróbka nie stanowiła o jakości odmierzania czasu.

Bardzo cennymi byłyby zdjęcia porównujące sterczyny zrobione tak, by widać było ich profil. Wg moich obserwacji sterczyny dolne robione były mało precyzyjnie.

Ciężko znaleźć dwie takie same. Nie uwierzę, że nie mogli zmontować prostej kopiarki, więc pytanie dlaczego są różne ?

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba...

Może takie elementy wykonywali uczniowie. GB również szkolił swoich pracowników, w każdym razie zasłynął z tego w pierwszych latach działalności. Może do ich wytwarzania używano starsze, zużyte tokarki ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - chciałbym pokazać, ze idealizowanie jest szkodliwe.

Nieważne jaki był powód niedoróbki .

 

Obawiam się jednak, że to wszystko wyjdzie tak jak w polityce - kto wskazuje na ułomności to wróg .

Mało kto zauważa, że krytyka, czy czasami tylko sceptyczne podejście może być konstruktywne.

 

Poznanie sposobów produkcji, pewnych specyficznych cech wyrobów wynikających z takiego a nie innego sposobu wykonania, umożliwia szybkie rozeznanie się w oryginalności wyrobu.

Niestety też czasami zrywa magiczną atmosferę "wielkich mistrzów" , w którą z tak duża lubością niektórzy wkładają swoje zbiory.

Atmosfera "wielkich mistrzów" prowadzi prosto do tworzenia TWA i świadczy wg mnie o mankamentach w sprawności umysłowej.

 

NIE MA MOŻLIWOŚCI W 99,9% WYROBÓW BY PRECYZJA SPRZED 100 LAT DORÓWNAŁA OBECNEJ, BO ŚWIAT BY SIĘ COFAŁ.

 

Czuję, że za chwilę w tym wątku ma szansę stworzyć się TWA i chciałbym temu zapobiec.

Jeżeli się stworzy będę traktowany jak wróg. Stracę fajne miejsce do wymiany zdań, opinii... ale postaram się nie zawieść oczekiwań :rolleyes::lol:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że mosiężne łby śrub - np. tych do mocowania werków w sankach (praktycznie niewidoczne !) są wykonane całkiem starannie. Może zlecenie wykonywania tych sterczynek otrzymał ...dział stolarski. Nader wprawny w toczeniu drewnianych odpowiedników. Ale, jak się domyślam, drewno obrabia się nieco inaczej a gwoli ostatecznego wykończenia łatwiej i szybciej.

Coś faktycznie nie funkcjonowało w produkcji tych podzespołów - ich jakość zignorowano, albo nie było możliwości starannego wyprodukowania ich w wymaganej ilości. Gustav już tego, w każdym razie fizycznie, nie widział :rolleyes:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becker rozpoczal produkcje roczniakow i niestety nie mial jeszcze wykwalifikowanej kadry ktora potrafilaby precyzyjnie obrobic sterczynki tak mysle bynajmniej na poczatku.Bo taki sterczynek wczesniej nigdzie nie uzywal do innych zegarow.

Moze macie zdjecie makro sterczynek z 1908 roku na przyklad.Jesli mam racje to bedzie juz wykonczona dokladnie.

 

Ewentualnie cos mi sie przypomnialo.Jesli jeszcze raz zrobie zdjecie sterczynek i wszystkie beda takie same cechuy niedorobki to moze oznaczac produkcje na automacie taki jak widzialem w muzeum w w Schrambergu (nie wiem czy juz uzywano automatow tokarskich z tymi wzornikami do powtarzan ia wzoru bez udzialy czlowieka ).

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becker rozpoczal produkcje roczniakow i niestety nie mial jeszcze wykwalifikowanej kadry ktora potrafilaby precyzyjnie obrobic sterczynki tak mysle bynajmniej na poczatku.Bo taki sterczynek wczesniej nigdzie nie uzywal do innych zegarow.

Moze macie zdjecie makro sterczynek z 1908 roku na przyklad.Jesli mam racje to bedzie juz wykonczona dokladnie.

(...)

 

Złe założenie, więc i zła teza wyszła :)

Brakoróbstwo jest " do ostatnich sztuk ", a powiem więcej - nie zgadzają się nawet przekroje po osi obrotu dolnych sterczynek. Nie wiedziałem tylko, czy we wszystkich, ale póki co wygląda, że tak .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH. Chciałbym poprosić kolegów o informacje na temat tego roczniaka. Pozdrawiam R.

 

post-38332-0-24693600-1333309296_thumb.jpg

post-38332-0-77337200-1333310126_thumb.jpg

post-38332-0-80472700-1333310376_thumb.jpg

post-38332-0-29527900-1333310400_thumb.jpg

 

 

Dodam iż jestem zainteresowany kupnem takiego, ten posiada numer seryjny 1945836.

P.S. Roczniak Janekpa jest super. Pozdrawiam.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oglądałem tego roczniaka na aukcji. Moim zdaniem bardzo ładny egzemplarz, oryginalny, kompletny i zachowany w dobrym stanie. Ma przykręcaną koronkę, osłonkę włosa wygiętą u góry i tarcza wygląda na oryginalną. Była chyba umyta przed sprzedażą, a obręcz lekko przepolerowana. Wahadło też takie powinno być przy tym numerze, czyli ze śrubkami na galerii, moletowaną ukośnie krawędzią talerza, mniejszym gzymsikiem i czworokątem na rzymskiej śrubie tylko z jednej strony. Wahadło ma z boku lekkie wgniecenie albo lekko przeciętą blaszkę, słabo widać na zdjęciu. Można to wahadło rozebrać i zrobić bez większego problemu. Ogólnie to bardzo ładny zegarek.

O ile dobrze pamiętam, to już Twój drugi albo trzeci roczniak.

Jak zorganizujemy w przyszłości zjazd roczniakomanów, to będzie nas już dość duża grupa :wacko: . Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oglądałem tego roczniaka na aukcji. Moim zdaniem bardzo ładny egzemplarz, oryginalny, kompletny i zachowany w dobrym stanie. Ma przykręcaną koronkę, osłonkę włosa wygiętą u góry i tarcza wygląda na oryginalną. Była chyba umyta przed sprzedażą, a obręcz lekko przepolerowana. Wahadło też takie powinno być przy tym numerze, czyli ze śrubkami na galerii, moletowaną ukośnie krawędzią talerza, mniejszym gzymsikiem i czworokątem na rzymskiej śrubie tylko z jednej strony. Wahadło ma z boku lekkie wgniecenie albo lekko przeciętą blaszkę, słabo widać na zdjęciu. Można to wahadło rozebrać i zrobić bez większego problemu. Ogólnie to bardzo ładny zegarek.

O ile dobrze pamiętam, to już Twój drugi albo trzeci roczniak.

Jak zorganizujemy w przyszłości zjazd roczniakomanów, to będzie nas już dość duża grupa :D . Pozdrawiam

 

 

Dzięki za opinię. Właśnie dowiedziałem sie że wygrałem aukcje na ten zegar. Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji Gustava Beckera. Będzie to mój siódmy roczniak. Jak zegar zostanie dostarczony do mnie to sie nim pochwale na tym forum. Cieszę się bardzo na myśl o takim spotkaniu Roczniakowców. Jak pamietam to chyba Ty mi pokazałeś pierwszego roczniaka(na tym forum), tego lub podobnego ma Tarant. Od tego czasu Roczniaki to moja mała pasja :blink:

Pierwszy zegar to jednak kupiła moja żona i od tamtego czasu zegary zdominowały wystrój mojego domu :wacko: . Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. R

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem sie że wygrałem aukcje na ten zegar. Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji Gustava Beckera.

 

Gratuluję zakupu. Moim zdaniem cena akurat, a egzemplarz zadbany (lub odnowiony), oryginalny i do tego bardzo ładny. Będzie na pewno ozdobą kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze cena bardzo dobra, na chodzie wiec zadnych kosztow.

 

Jest klosz...sam kuczyk to min 70 PLN,

 

Gratukacje, a ja mam tylko tego jednego prostokatnego - rozbudzacie apetyt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan prawo serii, zobacz jaki rarytas leci. Trochę drogi, ale za to rzadko spotykany i w super stanie. Można się ze sprzedawcą targować, kiedyś próbowałem przy innym zegarze i nawet był skłonny zjechać trochę z ceną. Ma opcję ''make offer''. Pozdrawiam

 

http://www.ebay.com/...utorefresh=true

 

PS. Jak możesz to dołącz wszystkie zdjęcie, bo Tobie idzie to jakoś łatwiej i szybciej.smile.gif

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan prawo serii, zobacz jaki rarytas leci. Trochę drogi, ale za to rzadko spotykany i w super stanie. Można się ze sprzedawcą targować, kiedyś próbowałem przy innym zegarze i nawet był skłonny zjechać trochę z ceną. Ma opcję ''make offer''. Pozdrawiam

 

http://www.ebay.com/...utorefresh=true

 

PS. Jak możesz to dołącz wszystkie zdjęcie, bo Tobie idzie to jakoś łatwiej i szybciej.:wacko:

 

Ladny! A skad kase brac?

 

Od kiedy poklocilem sie z IS - nie tak latwo!

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan prawo serii, zobacz jaki rarytas leci. Trochę drogi, ale za to rzadko spotykany i w super stanie. Można się ze sprzedawcą targować, kiedyś próbowałem przy innym zegarze i nawet był skłonny zjechać trochę z ceną. Ma opcję ''make offer''. Pozdrawiam

 

http://www.ebay.com/...utorefresh=true

 

PS. Jak możesz to dołącz wszystkie zdjęcie, bo Tobie idzie to jakoś łatwiej i szybciej.:wacko:

 

Pewnie, po co Ulan ma się męczyć.....

Proszę:

post-6402-0-89130300-1333390497_thumb.jpg

post-6402-0-23245600-1333390508_thumb.jpg

post-6402-0-65909600-1333390523_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszczie dotarł do mnie mój GB. Chciałem podziękować wszystkim za dobre słowo i poradę w zakupie zegara.

post-38332-0-11175500-1334177250_thumb.jpg

post-38332-0-24170600-1334177264_thumb.jpg

post-38332-0-72507500-1334177294_thumb.jpg

post-38332-0-09500100-1334177311_thumb.jpg

post-38332-0-55433700-1334177346_thumb.jpg

post-38332-0-17014400-1334177369_thumb.jpg

post-38332-0-76733800-1334177398_thumb.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche ucichl.Ladny nabytek kolego czerralf. :)

Przyznac sie ktory z Was tego juz obserwuje i moze licytuje? B)

kgrhqvhjfye9162rlnbpkuh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.