Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wrzuć zdjęcia....

 

 

EDIT.

Mamy poza tym taką "tabelkę", już zamieszczoną w innym temacie ( w którym zresztą się udzielałeś) :D

 

SERIAL NUMBERS FOR GB/JUNGHANS PRODUCTION; 400-DAY AND WESTMINSTER CLOCKS

YEAR 1ST S/N

1926 1

1927 901

1928 1701

1929 2471

1930 3181

1931 3821

1932 4451

©John Hubby

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, bardzo ładny zegarek, jeden z najmłodszych, prawie kompletny, (brak dwóch śrubek w osłonie włosa) najbogatsza wersja, (ma śrubki na galerii wahadła i aplikację pod tarczą). Te roczniaki w tej wersji najczęściej pojawiają się w ofercie sprzedaży w US. Gdybym ja go kupił, to bym go umył, wyczyścił, przetoczył kilka łbów śrubek, złożył, wyregulował i byłby piękny zegareczek.smile.gif Pozdrawiam

 

 

PS. Przeglądając zatokę znalazłem takiego oto: http://www.ebay.co.u...=item2ebc1d0e53 ten egzemplarz to jeden z najstarszych i jest kompletny. Ale gdybyś chciał go kupić to koniecznie zapytaj sprzedawcę o koszt transportu, bo sprzedawcy coś się po……ło. biggrin.gif

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedawca nie odpowiada na zapytania o transport. Ja pytałem go o inny zegar który kiedyś wystawił na aukcji. Za każdym razem za transport życzy sobie około 2,400 funtów. Może to jakaś jego taktyka. :D Pozdrawiam R.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klasyczny numer w UK. W dowolny sposób ma zniechęcić do wysyłki poza Wyspę. Jak mi kiedyś wyjaśnił jeden ze sprzedających,

Królewska Poczta, oraz liczne firmy kurierskie pozwalają sprzedać i ... zapomnieć. W przypadku klientów poza UK, często się pojawiają kłopoty,

zaginięcia, reklamacje, ogólnie nieprzyjemności angażujące czas i nerwy.

Niektórzy piszą wprost " tylko UK ", inni wymieniają kraje, do których nie wysyłają, jeszcze inni stosują zaporowe koszty...

Usiłowałem wielokrotnie wyjaśniać, namawiać etc. Jeśli pisałem z polskiego konta, to często nawet nie odpowiadali.

Najskuteczniejsze jest otwarcie konta na ebay.uk i adres do wysyłki wyspiarski niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyswietlilo sie transport Francja 17 funtow.Jak mam rozumiec numer jego 6395 wybity na plycie ?

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów ma może w swoich zbiorach model Elgin Hallera ?

W Europie na aukcjach ich nie widziałem, a w Stanach jakoś większość jest niedostępna dla Europy, a jeżeli już to są długie dyskusje .;)

Wcale nie są aż tak drogie, by sobie nie można na nie pozwolić, a problemy transportu zniechęcają .

Niestety cena tych z możliwościami wysyłki do Europy jest wyższa.

 

Pytam, czy ktoś ma, bo ciekawy jestem, czy opinia o "niemieckiej bombie z opóźnionym zapłonem " jest prawdziwa :huh:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o pomoc , mam same zegary wiszące, chciałbym kupić zegar roczny,oczywiście GB. Czy zegar poniżej jest godny uwagi, czy wszystko z nim jest ok, czy jest oryginał.Oczywiście, ze zdjęć nie jest łatwo, ale bardzo proszę o opinię.

W czwartek umówiłem się na spotkanie, żeby zegar zobaczyć, wszystko zależy od Was :rolleyes:

http://allegro.pl/rocznika-gustav-becker-105-lat-i2213813576.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Medal świadczący o wysokiej jakości produktu " nie brzmi dobrze. :rolleyes: i dobrze nie świadczy :)

 

Wypolerowane czopy i łożyska - super, ale ile teraz mają luzu ?

 

Co do oryginalności to... tylko dziadek . Może nie tylko ale głównie :P

 

Zwróć uwagę na wskazówki, brak zdjęć zawieszki włosa :(


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania zamieszczam zdjęcia roczniaka GB z tego samego roku (nr 1 974 120). Porównaj tarcze w obydwu zegarach.

 

025abd3a4c7cf3e4med.jpg

 

9ecaa5290d0f1abamed.jpg

 

a314c63040517799med.jpg

 

a637066deeddc011med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy - zanim pojawił się roczniak w tym wątku wymieniłem kilka zdań o nim z dziadkiem i poddałem w wątpliwość oryginalność tarczy, ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi.

 

Mam pytanie/prośbę do Teddy61.

Masz tego roczniaka ze zdjęć, które zamieściłeś ?

Jeżeli tak to prośba - dało by się zrobić DOBRE zdjęcie cyferblatu - ideał to cyferblat wyjęty z ramki i zeskanowany tak z 1200 dpi, ale jak nie to zdjęcie prostopadle do cyferblatu robione wystarczyłoby .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni ma chyba wytłaczane indeksy i cyfry...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jak tarcza - normalna u GB - konkretnie to co Wam tam nie pasuje???


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, taka jakaś "za nowa", średnica kręgu indeksów w stosunku do ramki jakby za mała.

Ale ja się wymądrzam tylko, bo jak wiecie, to co do roczniaków (szczególnie) nie jestem jeszcze w żłobku nawet...

 

post-6402-0-42484100-1332317917_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, taka jakaś "za nowa", średnica kręgu indeksów w stosunku do ramki jakby za mała.

Ale ja się wymądrzam tylko, bo jak wiecie, to co do roczniaków (szczególnie) nie jestem jeszcze w żłobku nawet...

 

post-6402-0-42484100-1332317917_thumb.jpg

Faktycznie ta tarcza na powyższej fotce jest za mała do ramki nawet widać ślad starego (wcześniejszego) mocowania. Że za ładna i za nowa ciężko stwierdzić z fotki trzeba by obejrzeć ją ze wszystkich stron.

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy za ładna i za nowa, ale nie spotkałem w roczniaku ( do tej pory - co nie znaczy, że nie ma ) tarczy przetłoczonej pierścieniowo .:lol:

Dlatego tydzień temu pytałem dziadka o to, ( sam mi link do aukcji podrzucił ) ale On teraz zajęty i się nie ustosunkował :lol:

 

A co do tłoczeń cyferblatu pokazanego przez Teddy61 - ewidentnie ma wbite cyfry i to się daje zrobić dosyć prosto :lol:

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno już teraz można stwierdzić. Ramka z tarczą nie są kompletem. Biorąc pod uwagę wysoką cenę tego zegara jest to nie do zaakceptowania. Na ebay (zwłaszcza w Anglii) podobne Beckery z "usterkami" osiągają mniej więcej jej połowę (mówię o "standardowych", popularnych modelach Beckera).

Moim skromnym zdaniem czcionka ( widzieliście na innych tarczach GB takie przekrzywione 0 ? ) sugeruje, że tarcza jest młodsza i niekoniecznie od Beckera.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwólcie Koledzy że na temat tego zegara nie będę się wypowiadał, bo znam sprzedawcę osobiście i nie chcę się wypowiadać w tej sprawie. Natomiast co się tyczy tarczy, to Becker montował tarcze przetłoczone promieniowo, ale tylko małe i cyfry w nich są wklęsłe(przetłaczane) i wypełniane ''farbą''. Sam mam takiego. Natomiast średnich i dużych tarcz w roczniakach Beckera, nie widziałem malowanych i przetłoczonych promieniowo. Średnie tarcze były montowane takie jak na zdjęciach u Teddy61, czyli proste srebrzanki z wytłoczonymi cyframi. Natomiast w tych największych tarczach, poszła jedna z ostatnich partii królewskich z tarczami tz słoneczkiem. Pozdrawiam

 

PS. Dodam jeszcze, że w największych tarczach też występują proste srebrzanki z tłoczonymi cyframi i często na nich widać efekt ''drapania'' wzdłużnego.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to prośba - dało by się zrobić DOBRE zdjęcie cyferblatu

Przesyłam linki do ściągnięcia 2 plików zawierających zdjęcia tarczy w formacie: *.CR2 (rozmiary: 21,3 i 21,4 MB):

link nr 1: http://www.wrzucaj.com/490895

link nr 2: http://www.wrzucaj.com/498114

Do otwarcia tych plików trzeba mieć lub ściągnąć odpowiedni program (np. XnView for Windows).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem takiej malowanej tarczy w roczniaku GB. Srebrzona tarcza powinna być płaska, a cyfry i indeksy wgłębione. Myślę, że nie były tłoczone a trawione. Trawione były też małe tarcze: okrągłe i prostokątne. Malowaną (drukowaną) tarczę w beckerze spotkałem, ale papierową!


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teddy61 - dzięki :)

111 jest trochę za bardzo ze skosu, ale 110 po korekcji da radę.

Otworzenie nie przysparza problemów :lol:

 

WueM - wydaje mi się, że trawione mają przy dużym powiększeniu "poszarpane krawędzie", na krawędzi nie ma owalu wejścia stempla . Można fotochemicznie, ale obawiam się , że wtedy nie bardzo mogli stosować tę technologię :lol:

Czy tłoczone na cienkim , czy wbijane na grubszym można bez problemu powiedzieć mając to w ręce.

W sumie do stwierdzenia wystarczy podać grubość blachy cyferblatu :lol:, ale to już detale ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, dobrze że jesteście :lol: szukam innego roczniaka Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachecony troszke Waszymi postami i porada jednego z uczestnikow rozmowy postanowilem i ja nabyc sobie roczniaka.Wybor padl na Beckera.No i doszedl dzisiaj.Tarcza porcelanka kremowa raczej nie odnawiana.Numer 1 696 395 co odpowiada 1900 do 1913 . Zegar nie byl w ruchu kawal czasu.Nie pasuja mi srubki mocujace moim zdaniem z a duze lebki ,chyba byly bardziej plaskie kiedys?

 

img40635184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40645184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40655184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40665184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40675184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40685184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40695184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40705184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40715184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40725184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40735184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40745184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40755184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40765184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40775184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 696 395 powiadasz....1903. Ma ktoś albo widział niższy ( z "masowej produkcji" roczniaków GB) ?

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce dwie fotki na goraco napewno nasi maja nizsze numery ,bardziej mi sie podobal ten z pierwszych stron postu kol.Ulana (bardzo rzadki ale nie stac mnioe wiec taka namiastka).

img40845184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29

img40855184x3456.jpg

By janekpysk at 2012-03-29


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, śrubki są oryginalne, takie były, u ciebie mają trochę większe kołnierzyki przy gwincie od wcześniej produkowanych i takie powinny być. W ogóle uważam że jest on oryginał w całości i na dodatek mało grzebany. Jak go zrobisz, to będzie piękny i śliczniutki zegareczek. Właśnie te z tymi małymi tarczami podobają mi się najbardziej, mają fantastycznie zachowaną proporcję. /moim zdaniem oczywiście smile.gif /

 

Co się tyczy numeracji, aaaa co tam, pochwalę się, ja mam na półce kilka starszych. A mój najstarszy ma numer 1 632 604.tongue.gif

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.