Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Janekp.

Zakupiłem zegar od tego samego sprzedawcy co Ty.

Przyznam sie że twój zegar bardziej mi sie podoba. Z mojego też bardzo się cieszę. :)

Na tego co pokazałeś ja nie poluję ,myślę że nie będzie tani ;), ale miło popatrzeć na niego jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego zdazylem wyregulowac do dwoch minut (na dobe) i zostawilem go w spokoju.

Sprzedawca okazal sie w porzadku.Ja na razie sobie odpuszczam zakupy.No chyba ze GB z niskim numerem B)

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego zdazylem wyregulowac do dwoch minut (na dobe) i zostawilem go w spokoju.

Sprzedawca okazal sie w porzadku.Ja na razie sobie odpuszczam zakupy.No chyba ze GB z niskim numerem B)

 

Mój jak stał na lekko przekrzywionej komodzie chodził idealnie, jak przestawiłem zegar na widoku( Bo żonce się spodobał),też traci około dwóch minut na dobę. Sprzedawca Bardzo w porządku zegar dotarł do mnie dobrze zabezpieczony no i szybko ( ma teraz też na sprzedarz GB).

Ten zegar co dziś pokazałeś ma bardzo niski numer (Serienummer 2322). Cóż dobrze gdyby trafił do Polski. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar co dziś pokazałeś ma bardzo niski numer (Serienummer 2322). Cóż dobrze gdyby trafił do Polski. cool.gif

 

 

Witam, czerralf, ten numer to nie jest numeracja Beckera ze Świebodzic, tylko numeracja Junghansa. Która była w zakresie od 1 do 5000 i bita była na mechanizmach po przejęciu fabryki Beckera w 1926 roku. Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czerralf, ten numer to nie jest numeracja Beckera ze Świebodzic, tylko numeracja Junghansa. Która była w zakresie od 1 do 5000 i bita była na mechanizmach po przejęciu fabryki Beckera w 1926 roku. Pozdrawiam

 

 

Witam. Znów się czegoś nauczę :huh:

Jednak zegar i tak ładny. Pozdrawiam.

 

 

Ps. Sprzedawca też chyba nie doinformowany( Das heißt , die Uhr wurde zwischen 1850 - 1860 hergestellt-Oznacza to, że zegar został wyprodukowany w latach 1850 - 1860 ),

Doczytałem gość też się poprawił produkcja 1910-1920 jednak chyba też się myli?

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegar jest baaaardzo ładny,smile.gif mało grzebany i myślę że ma wszystko oryginalne. Brakuje mu tylko dwóch śrubek w osłonie włosa. Takie śrubki można dobrać u optyka, ale tylko u takiego co ma stary zakład optyczny i stare zestawy śrubek. Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamiast w następnego roczniaka trzeba będzie zainwestować w Lexikon der Deutschen Uhrenindustrie 1850–1980 :P . Pozdrawiam.

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexikon poczeka, ''królewskie'' rzadko się trafiają, zwłaszcza w takim stanie.smile.gif

 

PS. Opisem nie ma się co przejmować, przy tej numeracji często zdarzają się takie opisy. Ja mam prawie najmłodszego rocznego Beckera z palcowymi zębnikami i widziałem kilka lat temu pisemny opis jego brata bliźniaka, napisany przez jednego z krakowskich zegarmistrzów, który napisał że jest to najstarszy i jeden z pierwszych roczniaków wyprodukowanych przez Beckera.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie, teorie...;)

 

Macie może jakieś dane co do ilości wyprodukowanych roczniaków ?

Jakieś serie, próby współpracy fabryk i ilość wychodzących z tego wyrobów ?

 

Dziadku - jak piszesz masz druciaka, jak pamiętam na pin palecie - to jest 12 czy 15 ?...

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadku - jak piszesz masz druciaka, jak pamiętam na pin palecie - to jest 12 czy 15 ?...

 

 

Zębnik koła wychwytowego ma 9 drucików. Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... koło wychwytu ma 12 czy 15 zębów ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... koło wychwytu ma 12 czy 15 zębów ?

 

15 zębów.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat ucichł troszkę, więc postanowiłem zapytać się kolegów co sądzicie o tym zegarze. Jest to Gustav Becker o numerze 748104. Zegar wymaga naprawy drewnianej obudowy. Co ciekawe wygląda na orginalny, ma na przedzie drewnianej obudowy nabity nr 4. Kiedyś pamiętam odbyła się dyskusja na temat zegara kol. Taranta. Chciałbym poznać wasze wypowiedzi na ten temat. Pozdrawiam R.

 

post-38332-0-50061100-1336311516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aukcja z USA skończyła się wczoraj. Licząc koszt wysyłki, 7% VAT (+ walka o nienaliczanie cła) to cena znośna ale nie okazyjna.... Chyba wszystko w nim OK. Licytowałeś lub wygrałeś ? Bo ktoś tu jeszcze miał na niego chrapkę :P.

 

PS.Chyba jedynkę Ci zjadło.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja z USA skończyła się wczoraj. Licząc koszt wysyłki, 7% VAT (+ walka o nienaliczanie cła) to cena znośna ale nie okazyjna.... Chyba wszystko w nim OK. Licytowałeś lub wygrałeś ? Bo ktoś tu jeszcze miał na niego chrapkę :P.

 

PS.Chyba jedynkę Ci zjadło.

 

 

Licytowałem i wygrałem. W nosie z kosztami. Liczy się zegar. Zapytałem sprzedawcę o numer- i taki mi podał, też myślę że jedynkę mu zjadło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie stary egzemplarz i calkiem w dobrym stanie - osobiscie liczylem ze pojdzie taniej.

 

Dziadek mowil ze cos tam moze byc nieorginalnego w mech. ale sie nad tym nie skupialem.

 

Zamiesc zdjecia jak przyjdzie.

 

GRATULACJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie stary egzemplarz i calkiem w dobrym stanie - osobiscie liczylem ze pojdzie taniej.

 

Dziadek mowil ze cos tam moze byc nieorginalnego w mech. ale sie nad tym nie skupialem.

 

Zamiesc zdjecia jak przyjdzie.

 

GRATULACJE!

Dziękuję. Jak tylko bedę miał zegar zrobie dokładne zdjęcia. Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich wreszcie dotarł do mnie-nie bez problemów mój kolejny GB.Ciekawe jest to iż zegar ma niedobitą jedynkę na początku numeru seryjnego z tyłu. Jednak odkryłem iż zegar posiada sygnaturę również na przedzie pod tarczą zegarową i tam numer jest nabity w całości tak jak powinien 1748104.

Zegar posiada nabity numer cztery na machoniowej skrzyni z przodu oraz na spodzie górnej części Postaram się zamieścić kilka fotek:

post-38332-0-10728100-1337182491_thumb.jpg

post-38332-0-36077400-1337182557_thumb.jpg

post-38332-0-91012600-1337182583_thumb.jpg

post-38332-0-29019000-1337182619_thumb.jpg

 

Fotografie sygnatury z przodu oraz tyłu zegara:

post-38332-0-34829800-1337182741_thumb.jpg

post-38332-0-98110000-1337183224_thumb.jpg

 

PS. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego zegara.Pozdrawiam Rafał :)

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więcej zdjęć.

post-38332-0-37207000-1337183329_thumb.jpg

post-38332-0-78429700-1337183350_thumb.jpg

Trzeba podkleić stopki,niestety mam tylko jedną.

 

Zdjęcia mechanizmu:

post-38332-0-98441100-1337183453_thumb.jpg

post-38332-0-88196600-1337183475_thumb.jpg

post-38332-0-62209200-1337183556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny.

 

Udalo Ci sie obronic mniejsza akcyze i bez cla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny.

 

Udalo Ci sie obronic mniejsza akcyze i bez cla?

 

 

Niestety musiałem dopłacić do tego interesu około 600zł, jednak to nie wielki problem. Krew mnie zalała jak celnicy obeszli sie z zegarem. Zawieszka włosa została wygięta, oraz wygieli włos- jednak myślę że uda sie wszystko uratować. Paczka była dobrze zabezpieczona lecz po pracy celników wszystko wygladało jak po przejsciu tornada w kartonach. Jednak mysle jak popracuje nad zegarem odzyska dawny blask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Cło powinni Ci zwrócić, zegar jest zabytkowy - szczegóły Ulan może podać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Cło powinni Ci zwrócić, zegar jest zabytkowy - szczegóły Ulan może podać.

Dziękuje miło by było-poproszę Ulana o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, ale jesteś szybki !!! Piękna sztuka.

Jak dla mnie, to mahoniowe mają swój niepowtarzalny urok i numer ma bardzo dobry, 1748000 to niezły staruszek w bardzo dobrej kondycji, wyprodukowany w końcówce 1903 roku. To prawie początek seryjnej produkcji roczniaków u Beckera. (Cło bez wielkiej łaski powinni zwrócić, bo zegar ma ponad 100 lat.)

W tych najstarszych roczniakach trafiają się również mechanizmy z wybitą kotwicę nad numerem seryjnym na przedniej płycie.

W przyszłości na ewentualnym spotkaniu ''roczniakomanów'' będzie co pokazać, bo widzę że najładniejsze egzemplarze roczniaków trafiają do Polski.

Ciekawy jest również numer na obudowie ''4'' (bez małego zera) to najmniejszy numer jaki do tej pory widziałem.

Pozdrawiam i gratuluję.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.