Adi 5026 #727 Posted June 25, 2015 Moja date od 26 maja do przedwczoraj miała w sumie ok minus 12 sekund. 0 Share this post Link to post Share on other sites
artisan 36 #728 Posted June 25, 2015 Czyli wychodzi na to że FH z mechanizmem ETY jest jednak bardziej stabilna, mimo że teoretycznie to ten sam mechanizm. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 5026 #729 Posted June 25, 2015 Od 26 maja do 24 czerwca 12 sekund na minus - to jakaś oznaka niestabilności? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5049 #730 Posted June 25, 2015 (edited) nie wiem, bo nie mam porównaniarotomat +7stylko ręka +2sdzień w dzień, obojętnie jak odłożona ale ogólnie sw200 przy Seiko 6r15 to jak 126p do Audidokręcanie (nie używam, ale sprawdzałem) działa jak zatarta w piasku korbka - brak terkotaniapraca wachnika gorzej niż w ruskim zegarku, jakby też ktoś piachu nasypał do środka, wydaje się, że brak tam łożyska a metal trze o metal... żebym nie wyszedł na marudera w tym temacie - jestem rozdarty z tym zegarkiem 50/50, ma coś w sobie niczym zazdrosna, piękna kochanka. A jak zazdrosna, to niebezpieczna i trzeba się jej pozbyć bo to zła i zgubna cecha.Przecież mężczyzn bardziej pociągają te niedostępne, za którymi trzeba się uganiać... Jak ktoś chce mnie skorumpować to otwarty jestem na propozycje (np wymiana na Glycine SST12 lub inny czy monotematyczne Seiko)... Edited June 25, 2015 by Burns 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #731 Posted June 25, 2015 126p do Audi - ŁO MATKO A ja odwrotnie nie mam problemu z tym mechanizmem i cały czas robi +3 natomiast 6R15 kiedy miałem Sumo to prawdziwa choinka od -10 do + 15 to dopiero był niestabilny mechanizm bardzo mnie to denerwowało..... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 5026 #732 Posted June 25, 2015 - brak "terkotania" przy dokręcaniu to naprawdę uciążliwa dysfunkcja.A praca wahnika. Cóż. Miałem kilka Seiko, w tym Premiera na 6r21 - który jest nawet lepszy od 6r15 - i dokładnością nie grzeszył, choć nie było tragedii. A ruskiego automata chyba nie miałeś. Ja nie widzę różnicy między pracą SW200 a Eta 2893. A ta druga to jednak ciut inna bajka niż Sw a szczególnie 6RX. Jednak masz jakieś uprzedzenia Ja nie gloryfikuję szwajcarów, bardzo lubię Seiko, Citizen, Orient za jakość przy rozsądniejszej cenie. Ale nie trafia do mnie mit wspaniałości ulepszonego dość prymitywnego wyrobnika jakim był i jest 7sxx. A tylko tym jest 6rxx. Dobry werk, do tanich, prostych, wytrzymałych sportowych zegarków. Nic mniej, ale i nic więcej. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5049 #733 Posted June 25, 2015 Skoro patenty na 2824 już wygasły to historia może być podobna lub bardziej zatrważająca niż 7s. Poza tym ja też nic nie gloryfikuję mimo, że byłbym w stanie wrzucić do jednego wora. Mi najnormalniej w świecie średnio leży. Dodatkowy fakt, że większość zegarmistrzów w PL go naprawi i będzie miała do niego części a jak co ti na ebay cały mechanizm kosztuje 250$ 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5049 #734 Posted June 25, 2015 byłbym w stanie wrzucić do jednego wora.Jednak wyciągnę je ze wspólnego wora. 6r15 ma jeden niezaprzeczalny atut. 50h deklarowanej stabilnej pracy dociągającej do 62h. Czyli z ręką na sercu trzyma dwie doby! Mogę sobie pozwolić na zmianę zegarka co dwa dni bez posiadania rotomatu.SW200 -> 38h (jeżeli uda się osiągnąć) oznacza tyle, że zegarek najczęściej stoi po jednym dniu nieużywania... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 5026 #735 Posted June 26, 2015 Używam co drugi dzień. Nie zatrzymuje się. Czyli jak zdejmę dziś wieczorem to zakładam pojutrze rano - mija ok 35 godzin. I w tym czasie stabilnie - bo odchyłka taka o jakiej wspomniałem wyżej. I trochę gloryfikujesz, bo jak odczytać porównanie do pf126 i audi . Sugerujesz przepaść między werkami, a prawda jest taka, że jej nie ma. To są inne mechanizmy. Do zegarka typu naszych Kontiki zdecydowanie wolę SW, czy Etę. Z wr 200, sferycznym szkłem byłaby zbyt gruba z czymś w rodzaju 6r. Oba werki szczytem możliwości nie są. 6r to poprawiony 7s, jest wolniej "taktowany" niż Sw, stąd i łatwiej o rezerwę chodu. 6r20 czyli wersja przyśpieszona ma chyba tylko 40 godzin. SW to klon nienajmłodszej Ety - podobno kiedyś bardziej awaryjny. Podobno. Ma dodatkowy kamień na bębnie. Zegarmistrz, któremu ufam twierdzi, że to bardzo dobry pomysł bo w 2824 tam się wyciera nadmiernie. Może więc nawet SW jest na dziś lepsza od 2824. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Burns 5049 #736 Posted June 26, 2015 ściągnąłem w środę po 19:30 do kąpania dzieci (po dobrych czterech(w czwartek jeszcze sprawdziłem) dniach odchyłka wynosiła +4s czyli bardzo dobrze)wczoraj nosiłem Seiko,dzisiaj (piątek)zatrzymał się o 7:20 - przy śniadaniu musiałbym go ustawiaćczyli 36hdla mojego trybu średnio, ale to samo było przy 7s >=od 6r20 mają 45h rezerwy i 28800 "6r to poprawiony 7s, jest wolniej "taktowany" niż Sw, stąd i łatwiej o rezerwę chodu" zbyt upraszczasz i mylisz taktowanie z naciągiem sprężyny - nieważne cytując Ciebie: "Oba werki szczytem możliwości nie są"cytując mnie: "Mi najnormalniej w świecie średnio leży" 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 5026 #737 Posted June 26, 2015 Nie mylę. Mechanizm - taktowany szybciej, ma przy tej samej sprężynie krótszą rezerwę - Szybsza praca to więcej potrzebnej energii, którą dostarcza sprężyna. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Odir 1 #738 Posted June 26, 2015 (edited) muszę się przyznać, że mam niesamowitą słabość do tej marki po sprzedaży całej gamy Soleure i 1948 oraz prawie rocznej przerwie w klubie Eterna, dziś w chwili słabości kupiłem Vaughan 7630.41.50.1227 nie mogę się doczekać.zastanawiam się czy zagięte uszy będą lepiej układały kopertę na moim wątłym 16,5cm nadgarstku aniżeli koperta Soleure. Pozdrawiam Kolegów Edited August 9, 2015 by Odir 0 Share this post Link to post Share on other sites
PistolPete 1828 #739 Posted June 26, 2015 Gratulujemy i równie niecierpliwie czekamy na zdjęcia 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #740 Posted June 26, 2015 Vaughan oj tak Odir graty i dawaj jak najszybciej fajne foty 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #741 Posted June 26, 2015 Za mną ta strasznie chodzi 0 Share this post Link to post Share on other sites
ecipeci 3075 #742 Posted June 26, 2015 Seba - to kupuj, nie szczyp się ładny zegar 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #743 Posted June 26, 2015 Chyba masz racje mniej kalkulacji więcej działania jak Ty 0 Share this post Link to post Share on other sites
ecipeci 3075 #744 Posted June 26, 2015 sam mówiłeś, że "kalkulator" to zbędna rzecz 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 5026 #746 Posted June 26, 2015 Eterna na eternowej skórze: a przymierzałem…. 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #747 Posted June 27, 2015 I jak Military ? Widzę ją u siebie 0 Share this post Link to post Share on other sites
P10TR 368 #748 Posted June 27, 2015 I jak Military ? Widzę ją u siebie Że co? Przecież nie lubisz zielonej lumy 0 Share this post Link to post Share on other sites
KRWISTY 273 #749 Posted June 27, 2015 No wiem dlatego jeszcze jej nie kupiłem, po za tym nie wiem do końca pvd czy stal ale reszya świetna tak jak lubię ma klimat a tymczasem.. 0 Share this post Link to post Share on other sites
artisan 36 #750 Posted June 27, 2015 Wrzucacie same moje ulubione modele Eterny a Vaughan to moje marzenie, czysta esencja stylu jaki mi odpowiada. 0 Share this post Link to post Share on other sites