Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa bransolete Eterny spokojnie sprzeda za  800-1000 zł , a fajny pasek jest w stanie dobrac za 100-200 zł. Jest w stanie zaoszczedzic nawet 900 zł, wiec ja bym brał tylko na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nadgarstku - bierz 42 mm ;) Tę wersję miałem i niestety okazała się zbyt mała na 19,5 cm (płaski) nadgarstek z powodu relatywnie krótkiego lug-to-lug (47 mm). Poza tym, wszystko inne w tym zegarku jest IMO perfekcyjne (szczególnie jeśli upolujesz używkę w dobrym stanie - między 4-4,5k). Chyba najlepszy jest antyrefleks ;)

 

Zwróć uwagę, że XXL ma szerokość uszu 24 mm. Gdy kupowałem swoją FH, wersję dużą też mierzyłem i tarcza traciła swoją magię bez tych wszystkich smaczków i kiepski antyrefleks. Wyglądała na ogromny i mało zgrabny zegar nawet na moim nadgarstku.

 

W sieci znajdziesz dużo zdjęć normalnej FH - też autorstwa kolegów z forum. Moim zdaniem, bajka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz date - to ona jako 42 wydaje się ciut większa ponieważ ma dłuższe uszy. Antyrefleks ma jednak tylko wewnętrzny. Nie ma tego efektu "braku szkła" ale nie ma ryzyka złapania nieuniknionych rysek na powłoce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz date - to ona jako 42 wydaje się ciut większa ponieważ ma dłuższe uszy. Antyrefleks ma jednak tylko wewnętrzny. Nie ma tego efektu "braku szkła" ale nie ma ryzyka złapania nieuniknionych rysek na powłoce. 

 

Czy to znaczy, że Four Hands ma podwójny antyrefleks (wenętrzny i zewnętrzny), ale przez to jest większe ryzyko rysek na powłoce? Dobrze rozumiem?

 

Szczerze mówiąc rozważam jeszcze Date w tej wersji 1220.41.43.1184, niestety nie miałem okazji jej przymierzyć.

 

post-78285-0-94593700-1444127105.jpg

 

Mierzyłem natomiast Eterna KonTiki Chronograph Automatic 1240.41.63.1184 i osobiście na nadgarstku wyglądał i leżał IMO najlepiej. Problem w tym, że chciałbym coś z ciemną tarczą, bo mam juz 2 białe Tissoty.

 

post-78285-0-29187100-1444127275.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Date ma wewnętrzny tylko, natomiast FH obustronny czyli ten zewnętrzny można zarysować, Kontiki Chrono masz nówke na bazarze i to na bransolecie niestety jasna tarcza ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Wiem o tej nówce Chrono na bazarze, gdyby tylko tarcza była ciemna, byłby juz mój:)

 

Z Wrocka dotałem właśnie świeźe zdjęcia Four Hands XXL (poniżej). Pasek i środek koperty są trochę inne niż na większości pozostałych w miarę aktualnych zdjęć tego modelu, sam nie wiem co o tym, myśleć. Zegarek jest podobno ze świeżej dostawy.

 

post-78285-0-98034600-1444142004_thumb.jpg

 

Wciąż też rozważam pokazany we wcześiejszym wpisie Date z czarną tarczą na pasku.

 

I jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nią ok ...taki po prostu wypust ze środkiem atolu od Kontiki Date- miałem taką XXL na bransie ze środkiem od Date straszna patelnia tylko na "niedzwiedzie" nadgarstki. Z Twoim 17,5cm będzie po prostu za duża. FH 42 bedzię ok ale oczywiście kto co lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. W takim razie raczej odpuszczę sobie XXL.

 

Szczerze mówiąc ta Date z czarną tarczą, której zdjęcie wstawiłem wyżej, coraz bardziej mnie kusi.Prosta, a jednocześnie motyw atolu i szczegóły tarczy bardzo mi się podobają. No i pasek IMO jest fajnieszy niż tez z białymi przeszyciami na zdjęciu XXL, które przesłałem w moim ostatnim wpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna FH date jest chyba na bazarku - tylko na skórzanym pasku, ale za to w perfekcyjnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Zwracam się do Was z pytaniem czy ktoś może widział takie cudo z 1939roku?Kolega wygrzebał to ze starego domu i zwrócił się do mnie o info. odnośnie tego egzemplarza Eterny.Wstępnie co udało mu się ustalić to to,że koperta jest ze złota.Czy jest to wg. Was miłośników marki męski czy damski czasomierz.Mechanizm oczywiście jest manualny i rusza od pierwszego nakręcenia.Czy przedstawia on jakąś wartość poza oczywiście wartością kruszca?Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

post-77242-0-42809600-1444203940_thumb.jpg

post-77242-0-70970800-1444203961_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Decyzja podjęta, biorę Date z czarną tarczą na pasku. Dziękuję Wszystkim za pomoc i rozwianie wielu wątpliwości.

W przyszłym tygodniu wrzucę fotki w realu, a już teraz proszę o przyjęcie do klubu;)

 

post-78285-0-76548300-1444228847.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór tylko zastanów się czy nie lepiej z bransoletą bo to minimalna różnica w zakupie a duży argument przy odsprzedaży kiedyś..U Dolińskiego to kilka setek więc finalnie z rabatem pewnie wyjdzie na to samo oczywiście jeżeli myślisz o zakupie jak pisałeś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, ale jednak jeszcze nie kupiłem.

 

Spójrzcie na zdjęcia poniżej, pierwsze zdjęcie jest ściągnięte ze strony sklepu, drugie to real foto zegarka, jakie dostałem z tego sklepu i który mają na stanie. Referencja niby ta sama, ale ewidentnie są różnice w wyglądzie tarczy. Szczerze mówiąc pasuje mi ta wersja ze strony, a ze zdjęcia w realu już zdecydowanie mniej. Inne cyfry (grubość i kolor), inna obwódka cyfr (grubość i kolor), pozostałe indeksy też jakby inne, atol na środku zupełnie z innym kontrastem w stosunku do reszty tarczy...

 

 

Trochę to wkurzające, że ta sama referencja może mieć różny wygląd. Pomijając już fakt, że strona internetowa danego sklepu wprowadza w błąd. Może bez premedytacji, ale gdybym jednak nie poprosił o real foto i kupiłbym w ciemno, to byłbym bardzo rozczarowany. Taka droba uwaga początkującego użytkownika - jak kupujecie ze sklepu internetowego, to proście zawsze o real foto sprzedawanego zegarka. Ale pewnie wszyscy to wiedzą ;)

 

post-78285-0-19708700-1444241140.jpg

 

post-78285-0-57558100-1444241163_thumb.jpg

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Gdzie te różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak uważam dlatego pytam kolegi o te róznice.

Tomek11, niestety zegarki czasami w rzeczywistości nie wyglądają tak świetnie jak na renderach, jak na fotach w  necie czy katalogach  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie ze sklepu jest tak beznadziejnie wykonane, że nie powinieneś się nim sugerować.

W naturalnym oświetleniu ten zegar jest zdecydowanie bardziej podobny do zdjęcia katalogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku u kolegi lezy taki sam w swietnym stanie, serio chcesz przeplacac w sklepie stacjonarnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się zdjęciem ze sklepu, jest po prostu bardzo słabe.

Mój na żywo wygląda mniej więcej tak:

UGBWRbz.jpg

;)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, ale jednak jeszcze nie kupiłem.

 

Spójrzcie na zdjęcia poniżej, pierwsze zdjęcie jest ściągnięte ze strony sklepu, drugie to real foto zegarka, jakie dostałem z tego sklepu i który mają na stanie. Referencja niby ta sama, ale ewidentnie są różnice w wyglądzie tarczy. Szczerze mówiąc pasuje mi ta wersja ze strony, a ze zdjęcia w realu już zdecydowanie mniej. Inne cyfry (grubość i kolor), inna obwódka cyfr (grubość i kolor), pozostałe indeksy też jakby inne, atol na środku zupełnie z innym kontrastem w stosunku do reszty tarczy...

 

 

Trochę to wkurzające, że ta sama referencja może mieć różny wygląd. Pomijając już fakt, że strona internetowa danego sklepu wprowadza w błąd. Może bez premedytacji, ale gdybym jednak nie poprosił o real foto i kupiłbym w ciemno, to byłbym bardzo rozczarowany. Taka droba uwaga początkującego użytkownika - jak kupujecie ze sklepu internetowego, to proście zawsze o real foto sprzedawanego zegarka. Ale pewnie wszyscy to wiedzą ;)

 

attachicon.gifze strony.jpg

 

attachicon.gifwysłane 07.10.2015.jpg

 

Tu masz kolego nówkę za bardzo rozsądną cenę ponoć z dwuletnią gwarancją - zdjęć też tyle, że możesz zweryfikować swoje obawy:-)

http://www.iguanasell.es/collections/eterna-relojes/products/reloj-automatico-eterna-kontiki-1220-41-43-1184

Aha, cena 1020 Euro, musisz się zarejestrować na stronie, żeby mieć dostęp do cennika. Moim zdaniem warto, nie tylko ze względu na Eternę ale też inne marki - chociażby Orisa, Glycine, czy Balla.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.